Dárek pro někoho, kdo nic nechce?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 21:32
Dárek pro někoho, kdo nic nechce?

Prosím o anonym, budu hodně osobní a navíc budu psát o jiné osobě.
Jako každý rok řeším dárek pro mou mámu. Jako každý rok říká, že nic nechce, že si nic dávat nebudeme. (Každý rok to poruší a dá nám dárky.) Navíc má krátce po Vánocích i narozeniny, takže o to horší situace. A já jako každý rok nevím, co jí dát.
Dřív měla nějaké aktivity a dárky šly vymýšlet. Četla, luštila křížovky, šila,… Teď už nic nedělá. Je v důchodu a jen o víkendech chodí s kamarády na procházky, žádný jiný koníček nemá. Šperky nenosí. Oblíbené výrobky (kafe, čaj, kosmetika) nemá. Netají se tím, že když něco takového dostane, při nejbližší příležitosti to daruje dál. Na dárky si píše, od koho je dostala, aby je náhodou omylem nedarovala původnímu majiteli. Darovat něco s fotkami vnoučat taky ne, to už jsme zkoušeli. Ručně vyráběné dárky taky ne - toho se nejde tak snadno zbavit darováním někomu dalšímu. Dárkový poukaz do obchodu taky ne. Nemá oblíbený obchod a v nákupních centrech, která tu máme, nabízí kupony od 500 Kč s nutností vyčerpat vše naráz, což je pro ni moc.
Opravdu už nevím, co dát. Vidím to na peníze v obálce, ale tam neumím odhadnout částku, aby to nebylo málo (=šetříme na ní) a moc (=tak velkou částku já-máma nemohu přijmout). Nemluvě o tom, že peníze odmítá přijmout. Najdeme je pak někde založené, nebo po jejím odchodu za námi přijde dítě s tím, že babička vzkazuje a předává bankovku…
Napadá vás nějaký dárek, který bych jí mohla koupit? Nebo jak tuto situaci vyřešit? Nemám problém s tím, že bychom si mezi dospělými nedávali dárky. Já jsem taky raději, když nic nedostanu, než když dostanu něco, co nechci (typicky oblečení mimo můj vkus a styl). Jen další starost. V tomto ji chápu - chápu, že ji štve, že jí místo ve skříni zabírají mraky kosmetických balíčků apod. Ale je mi to vážně trapné - ona nám dává dárky, a my máme přijít s prázdnou?
Prosím poraďte, jsem vážně zoufalá. Díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Niky2
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 48 inzerátů 11.12.18 21:36

Dala bych ji nejaky wellnes vikendovy pobyt,na ktery pojedete spolu a uzijete si ho spolecne. Nebo ji pozvat do nejake luxusni restaurace ve meste. Zkratka neco,co si sama nekoupi nebo ji to prijde drahe.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 11.12.18 21:38

Nějaký pamlsek, co by si v životě sama nekoupila. Třeba foie gras.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 11.12.18 21:38

uplne chápu a soucitim - sice se nejedna o mamu, ale o jinou blízkou příbuznou. ja to vyřešila tak, ze dáváme zážitek - spolecne strávený cas na nějakém výletu, zábavě, atd. jednou koncert oblíbené retro skupiny, jednou celodenní výlet do míst, na která rada vzpomíná…

Kriss Tina
Kelišová 7010 příspěvků 11.12.18 21:39

My vždycky prarodičům (Tedy příbuzným důchodového věku) kteří nic nechtěli, udělali košík s jídlem, nějaké lepší trvanlivé potraviny, záleží co má ráda, paštiky, sušené ovoce, oříšky, něco sladkého, spíš dražší věci co si normálně v sámošce sami nekoupili, k tomu třeba láhev vína (nebo co pije) a pěkně to zabalit a bylo to. Takové věci většinou pryč nepošle a vydrží, že je může spotřebovat během roku až na ně přide chuť.

Bella13
Kecalka 237 příspěvků 11.12.18 21:39

Dárek nejcennější, nic nestojí a přesto bývá silně nedostatkový - společně strávený čas, třeba na té procházce.

sediza
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 11.12.18 21:39

Do divadla by nešla? Nějaká kytka v kvetináci? Jinak kdybych se hodne nastvala, koupím jí rybičku s akvarkem :lol:

terien
Echt Kelišová 8967 příspěvků 11.12.18 21:42

Dobré víno, balíček z věcí do domácnosti, tak aspoň ke kadeřnici chodí snad, na pedikúru,…

bublinek
Kelišová 5289 příspěvků 11.12.18 21:42

lístky do kina nebo divadla, ne?

Ornwen
Závislačka 4814 příspěvků 1 inzerát 11.12.18 21:43

Divadlo, kytka nebo mě napadá zaplatit jí mobil/internet/te­levizi?

Fíková
Kelišová 5530 příspěvků 11.12.18 21:44

já loni dala bráchovi tohle:Stejně se nepoučil :lol:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 11.12.18 21:45

A co dela doma cele dny? To kouka do zdi? Nekouka treba aspon v televizi na serialy, necte knihy? Aspon toho by se dalo chytit…

Napada me vstupenka do wellness, poukazka na masaz. A co neco do kuchyně? Ani rada nevari?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 21:52

Zkus jí vyrobit voucher na společnou večeři a po ní kino/divadlo a pak se domluvte kdy a kam půjdete ;) nebo my teď tchánům budeme dělat voucher na návštěvu moravského sklípku, kam je vezmeme. Detaily doladime po vánocích 8) Je to těžký, když ti člověk řekne, že nic nechce. My to poslední dva roky řešíme viz výše a dost se to osvědčilo, protože nikdo není tlaceny ničím konkrétním, zároveň si pohlídám, že je voucher skutečně „vyčerpán“. A v neposlední řadě zatím měly tyto společné zážitky vždycky kladnou a nadsenou odezvu, narozdíl od třeba voucheru na nějaký wellness…

AnastazieB
Echt Kelišová 8466 příspěvků 11.12.18 21:59

Taky bych darovala voucher třeba na společnou večeři vás všech a rovnou to i rezervovala, aby se nemohla vymlouvat.

Ale pokud by byla opravdu taková, že by cokoli dostane odmítala, tak bych jí prostě něco koupila (třeba ten dárkový koš s jídlem), abych nepřišla s prázdnýma rukama, a netrápila bych se tím, že to pošle dál. S tím prostě nic nenaděláš.

Ella9
Kecalka 105 příspěvků 11.12.18 22:00

Den v lázních - masaz, bazén, oběd… Na slevových serverech je dost inspirace.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Hořící muž z Václavského náměstí: Následovníka Palacha hasili bundami

Policie dnes odpoledne kolem třetí hodiny zasahovala v horní části... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >