Dárkyně oocytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AdelkaaAngelina
Nováček 1 příspěvek 08.02.17 07:37
Darkyne oocytu

Chystame se v prazskem CARu na cyklus s darovanymi oocyty. Centra vetsinou pisi, ze garantuji minimalne 8 zralych vajicek. Vzhledem k anonymity darkyne, jak si muzeme overit, ze skutecne bylo odebranych 8 zralych oocytu? A jak si muzeme overit co se deje v laboratori? Pro darovani oocytu se vetsinou zena rozhodne v momente, kdy ji zadna pojistovna jiz neda ani korunu a jedna se o castky presahujici 100.000,– Kc. Mate nekdo zkusenosti? Je zde nejaka maminka-pravnik?

Dekuji.

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 08.02.17 07:44

Já myslím že nijak, tím že je to anonymní. Prostě chcete nebo ne.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 07:53

Myslím že to je v dnešní době tak obrovský byznys že bych se nedivila ničemu

markyj
Závislačka 4069 příspěvků 08.02.17 07:57

Ahoj a co by jsi si chtěla konkrétně ověřit? Zralost oocytů a počet oocytů, laboratoř si přeci nemůžeš nijak ověřit ani u svého IVF…

Jindřiš
Extra třída :D 10454 příspěvků 08.02.17 08:10

Myslim, ze to je hlavne o duvere, jestli jim neveris, jdi jinam. IVF jsem podstupovala s vlastnimi a nevim jak bych si overila jestli je vse tak jak lekar tvrdi.

ugluk
Hvězda diskuse 43130 příspěvků 08.02.17 08:22

No a že tobě odebrali určitý počet vajíček, jak se oplodnila, vyvíjela, že když by jich bylo hodně, nedali by nějaká z nich někomu cizímu… to všecko sis ověřovala (jak?) nebo jim důvěřovala? I kdybys dostala online přímý přenos z laborky, jak poznáš, že zrovna tohle jsou vajíčka tvoje nebo tvé dárkyně? Ano, prostoru pro manipulaci a lhaní je tam spousta stejně jako v mnoha jiných oborech, ale tady máš prostě jen dvě možnosti. Věř, ber a nebabrej se v tom. Nebo nevěř, neber a jdi jinam.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 13:18
@AdelkaaAngelina píše:
Chystame se v prazskem CARu na cyklus s darovanymi oocyty. Centra vetsinou pisi, ze garantuji minimalne 8 zralych vajicek. Vzhledem k anonymity darkyne, jak si muzeme overit, ze skutecne bylo odebranych 8 zralych oocytu? A jak si muzeme overit co se deje v laboratori? Pro darovani oocytu se vetsinou zena rozhodne v momente, kdy ji zadna pojistovna jiz neda ani korunu a jedna se o castky presahujici 100.000,– Kc. Mate nekdo zkusenosti? Je zde nejaka maminka-pravnik?Dekuji.

tak tohle je blbost. Sama jsem kdysi darovala. Byla jsem v Praze na jedné klinice. Dostala jsem domů sadu s perem a aplikovala hormony… A můžu Ti říct jen toto, nějak mi tělo reagovalo citlivěji než se očekávalo a odebrali mi 52 oocytů. Měla jsem pak problémy a znovu neabsolvovala. Musela jsem si ještě měsíc píchat jiné injekce. A ta tvá zmiňovaná odměna? Je to dobrovolné, pojišťovna nedá nic. Klinika odměnila 10 000kč

markyj
Závislačka 4069 příspěvků 08.02.17 13:34

To jsi jí ale blbě pochopila, ona nepsala, že 100,000 Kč dostane dárkyně. To ona zaplatí těch 100,000 Kč za IVF cyklus s dárovanými vajíčky a to je opravdu reálná cena.

@Anonymní píše:
tak tohle je blbost. Sama jsem kdysi darovala. Byla jsem v Praze na jedné klinice. Dostala jsem domů sadu s perem a aplikovala hormony… A můžu Ti říct jen toto, nějak mi tělo reagovalo citlivěji než se očekávalo a odebrali mi 52 oocytů. Měla jsem pak problémy a znovu neabsolvovala. Musela jsem si ještě měsíc píchat jiné injekce. A ta tvá zmiňovaná odměna? Je to dobrovolné, pojišťovna nedá nic. Klinika odměnila 10 000kč
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >