Darovací smlouva

3
16.7.21 06:24

Darovací smluva

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli tu někdo nemáte zkušenost, nebo vědomosti o tom jak je s darovací smlouvou pokud bych ji chtěla pozměnit.
Věc se má takto:
Mám dvě děti a jednomu jsem darovala rodinný dům když mu bylo 18.A já se odstěhovala do podnájmu. Né že bych někomu nadržovala ale druhý syn souhlasil. V té době už měl svůj život. Vím byla jsem hloupá a nedala si do smlouvy věčné břemeno. Teď bych to už udělala. Syn si našel přítelkyni se kterou má nyní 4letého syna.No ukázalo se že je asi pěkně vypočítává a dost na něj tlačí aby ten dům přepsal na syna a nebo na ní polovinu. S čímž já nesouhlasím. Tak by mě zajímalo zda jde do darovací smlouvy dodatečně vložit aby dokud budu na živu se dům nemohl přepsat na nikoho jiného. Moc děkuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3677
16.7.21 06:31

To asi těžko, když je ten dům už jeho. Lze se maximálně domáhat vrácení daru za špatné chování vůči darujicimu, ale to není ten případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7330
16.7.21 06:48

No naštěstí to dodatečně díky bohu nejde. Pokud přítelkyně investuje do domu své finance, nevidím důvod proč by ona část nemohla dostat. Beztak to není žádná novostavba, ale je nutná rekonstrukce co? A nevidím důvod proč by syn nemohl přepsat část domu na své vlastní dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2988
16.7.21 06:50

To opravdu nelze. Dům je syna a ten s ním může nakládat jak uzná za vhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3677
16.7.21 06:52
@mackA159 píše:
No naštěstí to dodatečně díky bohu nejde. Pokud přítelkyně investuje do domu své finance, nevidím důvod proč by ona část nemohla dostat. Beztak to není žádná novostavba, ale je nutná rekonstrukce co? A nevidím důvod proč by syn nemohl přepsat část domu na své vlastní dítě.

Tak přepisovat na nezletilé dítě je cesta do pekel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7330
16.7.21 06:53
@jita22 píše:
Tak přepisovat na nezletilé dítě je cesta do pekel…

Celý dům souhlasim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.7.21 07:19

Víte nejde mi o jeho navrácení. Jen aby jednou syn neskončil na ulici. Promiňte ale nepřijde mi úplně normální člověka k něčemu takovému nutit. Pokud do domu neinvestovala.Je v insolvenci takže bohužel ani nemá z čeho. Nedej bože kdyby se se synem něco stalo tak majetek stejně případne jeho synovy.Je na malého hodně fixovaný. A vím že má strach aby o něj nepřišel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2657
16.7.21 07:34

@1Marie1 Do již uzavřené smlouvy nejde nic dodatečně jednostranně přidávat, to by se ztratila právní jistota a nastal by chaos. A to že syn může např. skončit na ulici, takový už je život. A ani zákaz zcizení (majitel nesmí nemovitost převést na jiného), který ovšem musí být zapsán v Katastru, tu nemovitost úplně neochrání (nemovitost je zástavou úvěru, který se nesplácí)).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7330
16.7.21 07:35
@1Marie1 píše:
Víte nejde mi o jeho navrácení. Jen aby jednou syn neskončil na ulici. Promiňte ale nepřijde mi úplně normální člověka k něčemu takovému nutit. Pokud do domu neinvestovala.Je v insolvenci takže bohužel ani nemá z čeho. Nedej bože kdyby se se synem něco stalo tak majetek stejně případne jeho synovy.Je na malého hodně fixovaný. A vím že má strach aby o něj nepřišel.

Vždyť na ni nechce přepsat celý dům ne? A jak víš že ho nutí? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
16.7.21 07:35
@1Marie1 píše:

Ja si zase nedovedu predstavit dat svuj dum komukoliv z rodiny a jit do podnajmu 8o ted uz nenadelas nic je to dar a je ken synuv boj koho si tam privedl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
16.7.21 07:36

Muzes akorat tak vzít syna k pravnikovi, ktery mu vysvetli, ze je v poradku nad tim premyslet. Ze by mel vedet, ze pokud se rozejdou, pritelkyne muze svou pulku prodat. A jak ny to byli pri rozvodu, pokud by si ji vzal a pulku domu dal. Prepisovanim na syna by udelal akorat uplne stejnou blbost, jako ty. Co kdyz bude mit dalsi děti?
Myslela jsi to asi dobre, ale vidis kde jsi. Tohle bych nikdy neudelala, aby syn byl v dome a ja platila nekde pronajem. A co starsi syn, ten dostal co? Mladsi ho aspon nejak vyplatil? At mladej neni pitomej. Jako pritelkyne bych byla rada, ze nemusim nekde do podnajmu a ze syn jednou bude mit dum, nebo cast. Kdyz je sama v insolvenci, uz par kopancu udelala. Mohla mit nasetreno a koupit nejake vybaveni, kdere by si v pripade rozchodu mohla odstehovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
16.7.21 07:42
@1Marie1 píše:

NO pokud je přítelkyně v insolvenci, tak bych na ni nepřepisovala vůbec nic ani omylem.
Prostě si sedni se synem a popovídejte si o tom, že si nepřeješ, aby na ni cokoliv přepisoval. V případě, že by se mu něco stalo, tak jeho syn rozhodně bude mít nárok na dědictví, takže o nic nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.7.21 08:13

Děkuji za rady.Tak nějak jsem to předpokládala :? Druhému synovy zůstal byt po manželovi. A co se týče podnájmu tak ten není na stálo. Koupila jsem menší domek který postupně rekonstruuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat