Darování krve před menstruací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
TrissMerigold
Povídálka 40 příspěvků 19.02.17 21:17
Darování krve před menstruací

Ahoj, v pondělí jsem si vzala poslední prášek pred týdenní pauzou a ve středu byla darovat krev, nějak mi vůbec nedošlo že to mám dostat :(. V pátek potom přijel přítel a jak v pátek, tak v sobotu ráno byl sex. Prášky beru pravidelně, za ty roky co je mam jsem zapomněla tak dvakrát, ale to už je hodně dávno :). V sobotu jsem potom začala odpoledne krvácet, jak jsem očekávala, ale není to takové jako obvykle. Jsem zvyklá že mi to začíná spíš pozvolna a tmavší krví s cucky, ale tentokrát jde od začátku o jasně červenou krev. Tak mám obavy jestli je vše v pořádku a doufám že nejsem těhotná. Myslíte že by ten jiný průběh měsíčků mohl být způsobený tím darováním krve? Děkuju za případné odpovědi. :srdce:

Reakce:
 
mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 19.02.17 21:22

No musím říct, ze by mě tohle v životě nenapadlo :think: Ne darování krve nemá na mesicky a případné těhotenství žádný vliv :pankac:

 
alun-ka
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 19.02.17 21:23

Myslím, že ne, proč by to mělo mít vliv, ještě několik dní před?

 
Framik
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 19 inzerátů 19.02.17 21:29

Darovani krve nema zadny vliv na menses. Take pokud mas menses I kdyz jine nez obvykle nejsi tehotna. Co vim tak jina ms muze znamenat, ze treba neprobehla ovulace.

 
Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 19.02.17 21:39
@mamina89 píše:
No musím říct, ze by mě tohle v životě nenapadlo :think: Ne darování krve nemá na mesicky a případné těhotenství žádný vliv :pankac:

No na možné selhání antikoncepce to mít vliv určitě nebude, ale na to krvácení čistě teoreticky by to mít vliv mohlo. Teď teda moje bohapustá teorie, ovšem podložená fakty, tak sledujte: :mrgreen:
fakt - darováním krve ztratíš krevní destičky a tudíž tak nefunguje srážlivost
hypotéza - že je zakladatelka 3. den po darování a zrovna krvácí jinak než za normálních podmínek, tak v tom souvislost vidím. Já nevím, jak u normálních lidí, ale já mám pár dnů po darování krvácivost zvýšenou - tzn píchnu se o špendlík a krev ze mě teče jak z vola :roll: nemám tedy vypozorováno, do kdy přesně se to srovná, se zas nepíchám každý den, že. :mrgreen:

 
Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 19.02.17 21:39
@Framik píše:
Darovani krve nema zadny vliv na menses. Take pokud mas menses I kdyz jine nez obvykle nejsi tehotna. Co vim tak jina ms muze znamenat, ze treba neprobehla ovulace.

Když bere HA, tak snad neovuluje, ne? :nevim:

 
Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 19.02.17 21:43

@TrissMerigold A ty se bojíš těhotěnství, třeba na základě darování krve? No, nenech se vysmát, trapné. Jiný průběh měsíčků je tvůj sexuální život. Kompletně je v to v pořádku, tvé tělo nepotřebuje vylučovat cucky, když už o nějakou tu krev přišlo… :)
Edit: ve finále ti může darování krve právě zmírnit průběh měsíčků.

Příspěvek upraven 19.02.17 v 21:50

 
mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 19.02.17 21:46
@Gina108 píše:
No na možné selhání antikoncepce to mít vliv určitě nebude, ale na to krvácení čistě teoreticky by to mít vliv mohlo. Teď teda moje bohapustá teorie, ovšem podložená fakty, tak sledujte: :mrgreen:
fakt - darováním krve ztratíš krevní destičky a tudíž tak nefunguje srážlivost
hypotéza - že je zakladatelka 3. den po darování a zrovna krvácí jinak než za normálních podmínek, tak v tom souvislost vidím. Já nevím, jak u normálních lidí, ale já mám pár dnů po darování krvácivost zvýšenou - tzn píchnu se o špendlík a krev ze mě teče jak z vola :roll: nemám tedy vypozorováno, do kdy přesně se to srovná, se zas nepíchám každý den, že. :mrgreen:

Ano ale krev z prstu je úplně něco jiného, než krev u ms. Co takhle nastudovat, jak funguje zenske tělo? :jazyk:
V průběhu menstruačního cyklu se v sexuálně zralém samičím těle vyvine 1 vajíčko (příležitostně 2 i více, z nichž mohou vzniknout neidentická dvojčata či „vícerčata“) a uvolní se v době ovulace. Výstelka dělohy - endometrium - roste synchronně. Po ovulaci se výstelka změní a je připravena na potenciální uhnízdění oplodněného vajíčka a vznik těhotenství. Pokud nenásleduje oplodnění a těhotenství, děloha se zbaví výstelky a začne nový menstruační cyklus. Proces zbavování se výstelky se nazývá menstruace. Menstruace se navenek projevuje formou menses: základní část endometria (výstelky) a krevní produkty, které vycházejí z těla vaginou. Třebaže se tento krevní výtok obvykle označuje jako krev, složením se od žilní krve liší. Zdroj:wiki :mavam:

 
Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 19.02.17 21:50

Darování krve před menstruací může způsobit maximálně to, že budeš mít málo červených krvinek - moták, nižší tlak, horší obnovu. To je vše.

 
TrissMerigold
Povídálka 40 příspěvků 19.02.17 22:02

@Anturie ne, darování krve a těhotenství nespojuji :D to bylo spíš jen na doplnění informaci :) primárně jsem chtěla poradit jestli to darování krve může mít vliv na menší menstruaci
Tímto děkuji i za další odpovědi :)

 
Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 19.02.17 22:15
@mamina89 píše:
Ano ale krev z prstu je úplně něco jiného, než krev u ms. Co takhle nastudovat, jak funguje zenske tělo? :jazyk:
V průběhu menstruačního cyklu se v sexuálně zralém samičím těle vyvine 1 vajíčko (příležitostně 2 i více, z nichž mohou vzniknout neidentická dvojčata či „vícerčata“) a uvolní se v době ovulace. Výstelka dělohy - endometrium - roste synchronně. Po ovulaci se výstelka změní a je připravena na potenciální uhnízdění oplodněného vajíčka a vznik těhotenství. Pokud nenásleduje oplodnění a těhotenství, děloha se zbaví výstelky a začne nový menstruační cyklus. Proces zbavování se výstelky se nazývá menstruace. Menstruace se navenek projevuje formou menses: základní část endometria (výstelky) a krevní produkty, které vycházejí z těla vaginou. Třebaže se tento krevní výtok obvykle označuje jako krev, složením se od žilní krve liší. Zdroj:wiki :mavam:

Mno hezké, až na to, že žena, která bere HA, neovuluje. :jazyk: :mavam:
A kde píšu, že krev menstruační je stejná jako žilní krev? :nevim:

 
Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 19.02.17 22:17

@TrissMerigold Přeji hodně štěstí a „koukej“ krev darovat. Já mám jen zlatou Janského plaketu a dál darovat nemohu.
Svého času, jsem měla opravdu stejné problémy s měsíčky. :mavam:

 
mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 19.02.17 22:45
@Gina108 píše:
Mno hezké, až na to, že žena, která bere HA, neovuluje. :jazyk: :mavam:
A kde píšu, že krev menstruační je stejná jako žilní krev? :nevim:

Dobra připomínka. Nicméně k tvé teorii. Krevní destičky si tělo dotvori za 1-2 dny, tudíž na ms by vliv mít neměly :nevim: No, uzavřeme to, ze darovani krve a jiná ms opravdu neznamená těhotenství, jak se autorka v úvodu obávala :mavam:

 
RutCole
Stálice 78 příspěvků 20.02.17 05:23

U mňa aj mamky to tak funguje, po darovaní krvi je menzes vždy slabší, menej bolestivý a zvykne meškať. Máme na to teóriu, že telo vie o tej strate a nemôže si dovoliť stratiť toľko ako normálne a znížením kr. tlaku sa rozširujú cievy, čo spôsobí, že krv ľahšie a menej bolestivo odíde. Ale to je len teória… :D

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >