Dát děti do stejné třídy ve školce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Galvac
Kecalka 113 příspěvků 01.05.19 23:41
Dat deti do stejne tridy ve skolce?

Ahoj,
Mame deti 5,5 a 3,5 roku.
Chci znat vas nazor, zda dat deti od zari do stejne třídy.
Starsi chodi do mš, je citlivá a ve třídě má super kámošku, která se bude ale za cca půl roku stehovat pryc.
Mladší (kluk) bude chodit do stejné mš od září. A může nebo také nemusí nastoupit do stejné třídy..
V tomto případě se bojím toho, aby ho holky nekomandovaly - jak to delaji treba na hristi. Nebo se bojim toho, ze tam bude kluk nejmladsi a bude proto treba v nevyhode.. jako plus beru to, ze tam budou mit vzdy nejakeho kamarada - sveho sourozence.
Kdyby sel kluk do te “prvni tridy” - bude tam s vekove stejnymi detmi, ale zas bez sve segry..
Jak to vidite?
Diky za nazory.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Agusaguss
Povídálka 26 příspěvků 01.05.19 23:49

Bez sestry do jiné tridy

Russet
Neúnavná pisatelka 15935 příspěvků 01.05.19 23:53
@Galvac píše:
Ahoj,
Starsi chodi do mš, je citlivá a ve třídě má super kámošku, která se bude ale za cca půl roku stehovat pryc.
Mladší (kluk) bude chodit do stejné mš od září. A může nebo také nemusí nastoupit do stejné třídy..
V tomto případě se bojím toho, aby ho holky nekomandovaly - jak to delaji treba na hristi. Nebo se bojim toho, ze tam bude kluk nejmladsi a bude proto treba v nevyhode.. jako plus beru to, ze tam budou mit vzdy nejakeho kamarada - sveho sourozence.
Kdyby sel kluk do te “prvni tridy” - bude tam s vekove stejnymi detmi, ale zas bez sve segry..
Jak to vidite?
Diky za nazory.

U nás sourozence dávaji k sobě. Přijde mi to praktické. Menší nemá takový problém se začlenit. Jestli dcera syna komanduje, tak by jí to měl někdo vysvětlit. Jestli už bude předškolačka, bude mít jiné starosti.

prejeta_zaba
Kecalka 158 příspěvků 12 inzerátů 01.05.19 23:53

A jaký spolu mají kromě komandování vztah? Pomůže mu ségra, když bude potřebovat, bude s ním mít soucit, když se mu bude stýskat? Podle popisu bych měla trochu strach aby se nedala s kámoškou strhnout k povyšování se na mladšího, můžou se mít plné zuby, kdyby se na ni ve školce nějak věšel… Asi bych ho dala do věkově stejných, snáz si najde kamarády a nebude se spoléhat na ségru a ona může ve školce jednat jen za sebe. Ale nemusí to tak být, ty víš víc o povahách a u těch děcek je to taky dost proměnlivé, co si pamatuju za sebe, každý týden se kamarádí s někým jiným :lol: + záleží na miliónu okolností, jaká bude učitelka, jaký bude kolektiv, jak je malý průbojný, možná si spíš hledá starší kamarády, co pak bude holčička dělat až se kámoška odstěhuje atd. :nevim:

peta81
Ukecaná baba ;) 2260 příspěvků 01.05.19 23:54

@Galvac mam uplne stejne stare deti, ale oba kluci ;) Do skolky nastoupil mladší uz vloni a do stejne tridy nechodi. Pokud jsou tridy nekdy spojené, mladší je nadšený, ze tam ma brachu, ale ten starsi dela pysky, protoze tam ma tu partu starsich kamosu a nechce si hrat s prckem :roll: Navic delaji ucitelky s detmi dost odlisne aktivity prozpuspbene veku, ten dvoulety rozdil uz je dost :think: Takze za me bych je nedavala, at je kazdy se stejne starym kolektivem.

Agrion
Závislačka 2951 příspěvků 02.05.19 00:02

Co zena to nazor :lol: Ja mam skorodvojcata - holka a kluk 14 mes. od sebe. Nejdrive byli v ruznych skupinach ( na me prani - a taky po porade tady na epipi :lol: ) a po stehovani a zmene skolky je soupli bez diskusi do jedne skupiny… a bylo to super! Asi hodne zalezi na tom jaky tvoje deti vztah. Moje velmi dobry, jsou to partaci a myslim, ze jim spolecne traveny cas dela dobre. Chci aby k sobe mely blizko a mely se radi… a zatim se to dari :srdce: Od mala maji spolecny pokoj ( aktualne uz jim je 7 a 8 let), k babickam jezdi spolu, maji i spolecny okruh kamaradu… kdybych se rozhodovala ted, tak bych je dala do stejne skupiny rovnou.

Janli
Echt Kelišová 8487 příspěvků 02.05.19 00:18

U nás holky půjdou do stejné třídy, ale mají spolu výjimečně krásný vztah. U vás hodně záleží na tom, jak spolu děti fungují a jak mladší funguje bez starší. Sama musíš uvážit, jestli si od sebe děti potřebují odfrknout nebo naopak by byl syn bez sestry ztracený.

Hoa Mai
Kelišová 6311 příspěvků 24 inzerátů 02.05.19 00:23

@Galvac Odpíchla bych se od toho, jaký mají děti mezi sebou vztah a každého zvlášť bych se zeptala, jestli chce být se sourozencem ve třídě nebo ne. U nás ve školce se mě ptali, jestli chci děti ve stejné třídě nebo ne, máme tam několik sourozeneckých párů a všechny jsou ve třídě společně. My ale máme obě třídy věkově smíšené od tříletých po předškoláky.
Mám dva kluky (5,5 a skoro 4) a chodí spolu, v našem případě nikoho ani nenapadlo je rozdělovat, mají spolu skvělý vztah, starší mladšímu rád pomáhá. Některé kamarády ve školce mají společné, některé má každý zvlášť podle věku. Ve vašem případě bych ale o rozdělení možná uvažovala. Jak jsem ale psala, směrodatný by pro mě byl názor dětí.

LenkaRoh
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 02.05.19 05:36

Já jsem letos měla holčičky (6 a 3 roky) ve stejné třídě MŠ. Naprostá spokojenost, mladší je ráda, že je se ségrou. Z počátku se jí neustále lepila na paty, teď už si často hraje sama nebo s jinými dětmi. Starší jde v září do školy, takže pak už bude mladší bojovat sama. U nás máme ve školce dvě třídy, ale jsou věkově smíšené, takže tam mladší i starší měla vrstevníky.

Novire
Neúnavná pisatelka 19960 příspěvků 02.05.19 06:08

Dcera a syn byli ve stejné třídě a jsem za to ráda. Stihli její předškolácký rok, to se mladej otrkal a pak už to zvládal v pohodě sám. Bývali tam dlouho, 7.30 - 16.00. Máme smíšené třídy, takže si k sobě našli časem každý své kamarády.

evušák
Stálice 76 příspěvků 02.05.19 06:09

Mam kluka (5) a holku (3), jsou ve stejne tride a max. spokojenost. Mala se uplne v pohode zaclenila, neplakala ani jednou. Syn ji opecovaval, chodil vsude s ni, pomahal ji s oblekanim… cca po mesici ji zacal „pujcovat“ (napr. na vychazce) i nekomu jinemu :-D no a ted uz funguji samostatne, kazdy se svymi vrstevniky, staci jim, ze o sobe ve tride vi…

jajara
Stálice 64 příspěvků 2 inzeráty 02.05.19 06:22

Máme děti skoro 6 a 4 v různých třídách se společnou šatnou a jsme spokojení. Třídy jsou rozděleny zhruba podle věku. Vidí se občas v šatně, na zahradě nebo při společných akcích. Mladší od prvního dne chodí ráda, našla si kamarádky holky. Úplně ji vidím, jak by se staršímu nalepila na paty a s klukama střílela vojáčky a jezdila autama, což by se určitě zase jim moc nelíbilo. Takhle si buduje svoje vztahy ve svojí třídě s dětmi, s kterými půjdou do školy a s bráchou si vyhrajou doma.

Kelsey
Hvězda diskuse 45901 příspěvků 02.05.19 06:22

Mela jsem jeden vsechny tri v jedne skolkove tride dva mesice. Nejstarsi byla predskolacka, prostredni mela 3,5r. a nejmladsi nastoupil v dubnu a to mel cerstve 2r. (sla jsem do te skolky pracovat, tak mi mimoradne behem roku i maleho vzala). To byly smisene tridy.
Od noveho sk. roku tridy red. rozdelila na malose a predskolaky. Pak byl kazdy v jinem oddeleni, jak prisel cas na predskolni tridu.

zuzu224
Neúnavná pisatelka 19943 příspěvků 02.05.19 06:23

Mladsi jde urcite do tridy ke starsimu - mame smisene tridy. A jsem za to rada. Co jsem videla v nasi tride, tak sourozenci vzdy spolu funguji pekne a pro me logisticky jednodussi. Byt v jine tride, tak musim jeste do jine satny prevlikat se s druhym. :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 52606 příspěvků 02.05.19 07:07
@Galvac píše:
Ahoj,
Jak to vidite?
Diky za nazory.

Naší to tak měly jen na léto a v miniskolce. A minimálně na začátek to bylo bezva. A ač se doma handrkujou jako normální sourozenci, ve školce je učí obdivovaly, jak si spolu hezky hrajou.
Co oni na to?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama