Jak naučit syna šlapat na kole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
honzek86
Kecalka 485 příspěvků 29.04.19 13:52
Jak naučit syna šlapat na kole?

Já vím, že je to blbý dotaz, ale nemáte někdo trik, jak na to? :) Ono to vypadá jednoduše, ale zjistil jsem, že je to negativum dnešních odrážedel. Odrážedla jsou dobrá na balanc, ale tříkolky byly dobré na šlapání :) teď ho ve 3 posadím na kolo a on nedokáže pochopit, že těma klikama se musí otáčet, aby to jelo. Nepomůže ani vysvětlování fyzikálních principů, ani když mu to ukážu na sobě, ani když vezmu jeho nožky a otáčím klikama za něj. Vždycky mu z těch šlapek potom spadnou a prohlásí, že je to rozbitý :D
Někdo nějaký tipy?
Napadl mě už leda starý trik s mrkví na provázku na konci klacku… akorát mu tam místo ní pověsím čokoládovýho zajíce.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 2 inzeráty 29.04.19 13:59

Řekla bych, že ve 3 letech je brzo. Syn se po tom tretim roce naucil slapat na slapacim traktoru. Tam nrmusel resit rovnovahu a mohl se soustredit jen na slapani. Rovnovahu se naucil na tom odrazedle. Teď po 4. roce to spojil dohromady. Na kole se naucil během asi 20 minut. Od druhého dne se umí sám rozjet a po týdnu už jezdil ve stoje nebo se držel jednou rukou. Ale on je nezmar, pohybove hodně šikovný.
Doporučuju teda trénovat samotné slapani, takže buď přidělat postranní kolecka nebo třeba půjčit traktor, trikolku…

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 16219 příspěvků 29.04.19 14:01

Holt k tomu ještě nedozral, když to nepochopí po předvedení či točení nohama. Trik nehledej, není potřeba, čas to spraví. Tak porid vedle odrážedla tříkolku a střídejte to.

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 29.04.19 14:03

Musíš počkat, když to nechápe tak ho k tomu nedokopes :D náš dostal kolo až skoro ve 4 letech, do té doby nacvicoval rovnováhu na koloodrazedle a pak sednul na kolo a rovnou jel i bez pomocných koleček :)

luci.no
Kecalka 441 příspěvků 29.04.19 14:04

U nas to bylo stejne, jen o rok pozdeji. A to na kole mel balancni kolecka. Chtelo to cas a trpelive vysvetlovat stale dokola. A samozrejmne chvalit za snahu.

Billi
Nadpozemská drbna 26052 příspěvků 29.04.19 14:04

Syn se naučil šlapat ve 4 letech. Bylo to několik hodin, kdy jsem mu hýbala nohama. Jezdí tedy s koleckama. Je mu skoro 5 a bez koleček se nedaří. Přitom na odrazedle byl jak drak.

Kotatko03
Echt Kelišová 8579 příspěvků 29.04.19 14:09

Myslíš klasické kolo nebo s pomocnými kolečky? :)

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 16219 příspěvků 29.04.19 14:11

@honzek86 jinak my „učili“ dítě slapat v čerstvých dvou letech. To hned pochopilo, bohužel špatným směrem a točilo dozadu. Tak jsme to přes zimu schovali, teď na jaře vytáhli a hned prvni den po pár minutách jelo samo. V nynějších 2,5letech jezdí již pěkně, jezdíme cca 5km výlety, ale úplně ještě nepobírá, že brzdou si může korigovat rychlost, že to není jen k úplnému zastavení. Takže musím jezdit vedle a z kopce ho brzdit. Vše chce čas.

Kajak18
Kecalka 418 příspěvků 29.04.19 14:12

Naše bude mít čtyři roky. Na odrážedle jezdí jak ďábel, ale když sundáme kolečka s kola, tak balanc neudrží. Šlapání pochopila celkem rychle. Ale zase je jak počasí, jeden den v klidu ujede 5 km lesem no a druhý den brečí, že se bojí, protože vidí na zemi kamínek, přes kterej drncne. No nervy moje.

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 16219 příspěvků 29.04.19 14:13

Mně tedy přijde, že s těmi kolečky se děti šílené nadrou a nejede jim to. Pokud bezpečně zvládalo odrážedlo, kolečka bych vůbec nedávala a chvíli za ním běhala.

tulipán
Závislačka 4275 příspěvků 29.04.19 14:18

@honzek86 Mladsi syn potreboval stihat starsiho brachu a na First biku nestihal rychlosne a tak se dozadoval kola, tak jsem to zkusila a bylo mu sotva dva a trictvrte. Take mu to samo neslo, jako u vas, snazil se o odrazedlo. Slapky jsem ucila tak, ze jsme dali na tri dny pridavna kolecka (rovnovahu mel skvelou, ale slo o moje zada, tahat co nejmene), ja jsem vedle nej rychle sla, drzela jsem ho pravou rukou za zada a levou jsem drzela jeho levou nozicku a slapala jsem s ni :mrgreen: silou sve ruky. A kdyz byl cas slapnout pravou, tak jsem zavelela “šláp” a hlidal si jen jednu nohu. Kazdy den mensi kolecko, chvilku to slo a pak, ze to nejde :lol:, v kapse gumive medvidky, slezl z kola a delali jsme jako ze dupe jednou a pak druhou nohou - at takle dupne jednou nohou do pedalku :lol:. ctrvty den jsem odmontovala pridavne kolecka a slo to. Ve trech letech umel i sam nasedat a je dodneska za hvezdu. Ale take mel velkou motivaci, aby brachu stihal. Urcite to date, moje deti jsou dukazem, ze trilete muze slapat bez kolecek. Jen jsen pak mela slusne namozene zada, behat v predklonu a jeste drzet dite s kolem je fuska. :kytka:

Sany80s
Kelišová 7326 příspěvků 29.04.19 14:23

Šlapání pochopí lehce, ale šlapání při držení rovnováhy je problém.
Prostě ho musíte naučit novou věc, odrážedlo nemá s pohybem na kole skoro nic společného.
To je takový všeobecný omyl.

Billi
Nadpozemská drbna 26052 příspěvků 29.04.19 14:23

@Cuddy syn nechapal šlapání. Rok jsem ho učila, jak má pohybovat nohama, než to pochopil. Aktuálně nezvládá držet balanc a šlapat. Zkoušíme to denně, litame za ním, ale zatím se to nedaří.

jannina1
Závislačka 4574 příspěvků 29.04.19 14:28

No tak syn jezdil na odrazedle od dvou do ctyrech let a pote jsme koupili kolo. Slavnostne jsme ho donesli do parku s celou rodinou jako zachrana pri drzeni rovnovahy a syn sedl na kolo a jel, udelal otocku a objel park. Nikdo ho slapat neucil, proste na to prisel sam. Jelikoz umel drzet rovnovahu z odrazedla nebyl absolutne problem.
Podle me ve trech letech je syn jeste maly zkus to okolo ctvrteho roku.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14359 příspěvků 29.04.19 14:31

Mám 4,5 leteho. Šlapani pochopil hned, jenže se pořad kouká na nohy, jestli to děla dobre a je nonstop ve skarpe nebo ve zdi :lol: ve třech by to ale ještě nezvladnul, to právě byl ideální čas na drandení na odrazedle

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama