Dceři nechtějí rust vlasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LuckaHrozen
Nováček 4 příspěvky 27.04.19 09:07
Dceri nechteji rust vlasy

Ahoj. Chtela bych se zeptat. Dcerka bude mit za chvili 5 let a nechteji nam moc rust vlasky. Vlasky ji podrustaji(zatim je nema vsechny v jedne delce-nektere kratsi, nektere delsi) a jsou jemne…Byli jsme se strihat tak 2× (vzdycky tak 1cm), ale ze by to nejak pomohlo, to ne…Dle dr. musime cekat…Meli jste to tak nekdo? Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tableta
Kelišová 5170 příspěvků 27.04.19 09:12

Jo, moje dcera je na tom stejně. Budou jí 4. Vlasy měla ostříhaný jednou, a to asi ve dvou letech.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 27.04.19 09:22

Šestiletá dcera má taky jemný, vlnitý vlásky. Bojujeme od malinka, stříhala jsem tak 3× zhruba o 2 cm a zatím má vlásky po lopatky. Jakmile je má delší, má už mizernou kvalitu a zeslabený konečky, že jí musím zastřihnout. Zato 2,5 letý syn, ten má háro, toho kdybych už asi po pátý neostříhala, tak má hustý vlasy až po zadek :mrgreen: Nojono, sen o princezně s vlasy po pás jde do někam :mrgreen: Ale mám ještě nevlastní dceru, tý je 10, má vlasy rovný jak hřebíky, ale tak hustý, že se jí zacuchávají do cucků a horko těžko je rozčesává. Tak to jsem vděčná za dceřiny vlasy, tak, jak je má :P

Paoloska
Echt Kelišová 8335 příspěvků 27.04.19 09:25

Měla jsem to tak já. Na fotkách ze 4-6 let jsem jak oškubané kuřátko. Opravdu výrazně lepší to bylo až tak kolem 8,9 let. No a dnes v 45 letech jsem už zase jak to oškubané kuře..Přitom mamina má krásné vlasy. A samozřejmě s tím celý život bojuju - všelijaké přípravky, lékaři, léčitelé…

Murka
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 27.04.19 09:25

Mám dvě dcery. Starší má špinavě blond krásné zdravé, celkem husté vlasy v délce do půlky zad, rostou ji dost rychle. Druhá, pětiletá, dcera je blond, má jak se říká „čtyři vlasy v pěti řadách“, jemné, řidší, pomalu rostoucí vlasy, navíc se ji v zadní části hlavy tak zvláštně vlní, takže i když ji učešu, tak za chvilku vypadá, jako by se týden nečesala. Sice podrůstají nové vlasy, ale hrozně pomalu. Už dvakrát jsem ji nechala radikálně ostříhat „na kluka“ s tím, že to třeba podpoří růst vlasů. A prdlajs, pořád ji roste na hlavě to samé. Její největší přání samozřejmě je, mít vlasy dlouhé až po zadek, lesklé a černé :D

Fjodorka
Extra třída :D 11387 příspěvků 27.04.19 09:43

Co změnit péči o vlasy? Doporučuji no poo a dělat zábaly z ricinového a arganového oleje. Vyházet chemii a uvidíte.

hospodki
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 27.04.19 09:58

Na druhou stranu… Syn má 11m a já ho už 4× strihala a už by to zas potřeboval… Jestli bude po tátovi, tak mu to stejně vypadá :lol:

chaela
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 2 inzeráty 27.04.19 10:08

Řekla bych, že se s tím. nic moc nenadělá. To je prostě typ vlasů. Starší syn má vlasy husté a tvrdé, rostou neuvěřitelně rychle. Kdyby byl holka, měl by už před druhý rokem vlady po zadek. A krásné a kvalitní. Stejně má i řasy. Mladší syn je úplný opak, ten má vlasy dohromady asi 3 :) jemné, řídké, jen na některých částech hlavy. Věkem se to lepší, ale husté a pevné nebudou nejspíš nikdy, stejně jako to mám já. Teď čekáme holku, tak jsem zvědavá.

pujda
Kecalka 141 příspěvků 27.04.19 10:18

Taky jsem na tom jako malá byla podobně. Dloouho jsem byla plešatá :mrgreen: Pak ve školce jsem nosila účes na kluka, protože mi delší vlasy vůbec nerostly, byly strašně řídké a jemné. Učitelka mé mamince tvrdila, že mi vlasy nikdy nenarostou. A už na prvním stupni jsem je měla pod zadek :palec: Jak se to stalo, nevím, ale prostě se ty vlasy nějak samy vzpamatovaly. Nikdy jsem je neměla zrovna husté a jemné jsou dodnes, ale už mám normální vlasy, které nosím do půl zad a nevypadám jak oškubané kuře. Možná se to dceři taky časem samo trochu upraví. Zkuste třeba změnit kosmetiku a mýt vlasy co nejméně.

Tableta
Kelišová 5170 příspěvků 27.04.19 10:50

Šamponem to vůbec být nemusí. Moje dcera měla šamponem mytou hlavu jen 1× v životě, kdy jsem potřebovala vymýt přípravek na seboreu. Jinak nikdy. Myjeme jen vodou :nevim:

g.sandova
Kelišová 5106 příspěvků 27.04.19 10:58
@hospodki píše:
Na druhou stranu… Syn má 11m a já ho už 4× strihala a už by to zas potřeboval… Jestli bude po tátovi, tak mu to stejně vypadá :lol:

Jj, musím říct, že dost kluků, co měli krásné jistě vlasy kolem čtyřicítky téměř nic nemají.

Trojlístek
Závislačka 3750 příspěvků 27.04.19 11:02

Nechápu, jak si někdo může myslet, že stříháním vlasů podpoří hustotu a růst vlasů. To je zcela nemožné. Každý má geneticky dáno kolik má vlasových kořínků, ze kterých vlasy porostou, kvalita je dána rovněž geneticky. Stříháním kořínky nerozmnožíte. Po sestřižení se jeví vlasy plnější a hustší, protože dětské střihy se stříhají na tupo, nic se neprotenčuje. Vlasy se pak nějaký čas jeví plnější a upravenější. Ovšem kvalita zůstává. Něco lze ovlivnit stravou, ale to spíš pouze proti padání vlasů. Prostě stříháním vlasů růst ani kvalitu vlasů nepodpoříte.

Maui52
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 27.04.19 11:09

Vlasy po zadek jsou pro ty děti hroznym způsobem nezdrave, silene to zatěžuje krční pater. Ale hlavně ze maminky maji princezny, ze.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.19 11:25
@LuckaHrozen píše:
Ahoj. Chtela bych se zeptat. Dcerka bude mit za chvili 5 let a nechteji nam moc rust vlasky. Vlasky ji podrustaji(zatim je nema vsechny v jedne delce-nektere kratsi, nektere delsi) a jsou jemne…Byli jsme se strihat tak 2× (vzdycky tak 1cm), ale ze by to nejak pomohlo, to ne…Dle dr. musime cekat…Meli jste to tak nekdo? Dekuji

Moje dcerka to má taky tak. Já jsem už ve školce měla husté vlasy do pasu, jí je skoro 9, vlasy má jemnější a délku po natažení po lopatky.

Alušáček
Závislačka 3722 příspěvků 27.04.19 11:28

@LuckaHrozen Jak to máte v rodině? Měl někdo v dětství takové vlásky jako dcera? Mám v okolí dvě čtyřleté děti kterým zatím rostou vlasy hodně pomalu, jeden je kluk má jemné blonďaté vlásky a od narození mu narostly asi 5 cm, ale u toho kluka to zas tolik nevadí.. Druhá je holčička, ta má nestrihane vlásky, jemné, dlouhé taky kolem 5-7cm, ale tmavé a docela kudrnate, takže to nevypadá zas tak špatně.. U obou dětí je takový růst vlasů po někom zděděný a s věkem se to zlepšilo, rodiče mají narmalni vlasy. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama