Knížky pro 4 - 5 leté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pifinka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 01.05.19 20:09
Knížky pro 4 - 5 ti leté

Ahoj, můj dotaz je jasný. Jaké máte oblíbené knížky pro děti kolem 4 - 5 ti let? Budu ráda za každý tip, máme velkou spotřebu knížek.

Reakce:
Káťa19
Extra třída :D 11984 příspěvků 18 inzerátů 01.05.19 20:15

@Pifinka rok v lese, rok ve skolce, gruffalo se zvuky, jak to chodi na letisti, ctyrlistek casopisy

chaela
Ukecaná baba ;) 2093 příspěvků 1 inzerát 01.05.19 20:16

My si chodíme pro knížky do knihovny, takže každý měsíc 2 - 3 nové, to neomrzí. Teď máme knížku o vývoji vlaků (od koněspřežky až po magnetický rychlovlaky) a to je teda bomba. Jinak půjčujeme Peppu, PÚa, Mickey Mouse, Krtka, Tomáše… většinou to, co je po večerníčku v TV.

milwinka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 01.05.19 20:17

Pohádky skřítka Medovníčka.

smutná máma
Kelišová 5296 příspěvků 43 inzerátů 01.05.19 20:23

Kvak a žbluŇk jsou kamarádi, Doktorka plyšáková, pohádky z Albi tužky ( kouzelné čtení), Pošťák Pat,…
Taky už musíme do knihovny chodit, jinak bysme se nedoplatili

Kriss Tina
Extra třída :D 10125 příspěvků 01.05.19 20:26

Většinou podle oblíbených postav a pohádek, akorát teď sem trochu nahraná protože nejvíc frčí spiderman :mrgreen: jinak čtyřlístek, auta, prase Pepa (to už nás teda díky bohu přešlo), cokoliv s dinosaurama, ale většinou preferuje takové ty knížky co mají obrázek přes celou stránku a k tomu 2 věty, takže je přečteno za pár minut :D to taky docela splnujou veškeré Disneyovky :D ale pomalu dozravame od obrázkových leporel k většímu množství textu :mrgreen: chystám se na knížky od Ronalda Dahla a pak bych ráda třeba hobita (i když to mám zabere asi dost večerů)…

Příspěvek upraven 01.05.19 v 20:32

Mmmanka
Ukecaná baba ;) 2246 příspěvků 01.05.19 20:29

Rok v lese, ve skolce, na venkove (pry je v planu i na trhu) taky doporucuju, nasi kluci to maji hrozne radi, vzdycky vyberou, koho budeme hledat a sledovat a vypravet si k nemu pribeh co asi dela. :mrgreen: :palec: :pankac: :kytka:
Jinak mame ruzne knihy, namatkou co je jeste bavi: Zubr hleda hnizdo a starsiho hrozne bavil Cernik: Pohadkove chvilky detem do postylky a Knizka pro deti od dvou do peti. :palec: :mavam:

7.straka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 01.05.19 20:38

Já už většinou nechávám pětiletou, ať si sama v knihovně vybere. Teď máme Ronju.

Moise
Hvězda diskuse 39982 příspěvků 12 inzerátů 01.05.19 20:54

Martínkova čítanka, Alenčina čítanka
Dědečku vyprávěj od Ladislava Špačka
knížky z ikei - příběhy zvířátek, jsou moc hezky ilustrované
Gerda - příběh velryby
postupně čteme klasické pohádky z edice co byly za body v albertu
najdou se u nás i nějaké disneyovky, ale jen sem tam

teď čteme oblíbenou Jaro je tu od Andrei Popprové

smutná máma
Kelišová 5296 příspěvků 43 inzerátů 02.05.19 06:01

@Moise v sobotu jedu do Ikea, to jsi mi dala tip. Nikdy mě totiž nenapadlo se tam do těch knih kouknout, jak už jsem měla st. dítě. Díky :mavam:

Káťa19
Extra třída :D 11984 příspěvků 18 inzerátů 02.05.19 09:30

Mrkni na knihy od Svojtky , ty jsou parádní, cenově vychází dobře na megaknihy nebo mrkni přes heureku…

Moise
Hvězda diskuse 39982 příspěvků 12 inzerátů 02.05.19 20:40
@smutná máma píše:
@Moise v sobotu jedu do Ikea, to jsi mi dala tip. Nikdy mě totiž nenapadlo se tam do těch knih kouknout, jak už jsem měla st. dítě. Díky :mavam:

podívej se. Máme jich doma několik, všechny tedy už k dispozici nemají, ale nám se moc líbí. K některým knihám mají ještě pexeso v papírové krabičce. To je docela fajn, přečteme knížku a pak se stejnými motivy hrajeme pexeso.
Co máme nejoblíbenější, tak jsou tři knížky, které prodávají v boxíku. Jedna o ježečkovi, druhá o sově a třetí o losovi. Kluk je četl i do školy do čtenářského deníku.

Caboverde
Kecalka 329 příspěvků 02.05.19 20:55

Dcera má ráda knížky Lucie Seifertové z nakladatelství Petr Prchal, jsou to v podstatě dějiny zpracované pro nejmenší děti. Mně se líbí Dráček Zog a princezna rebelka. Knížky od Petra Horáčka.

zrcadlo
Kelišová 7423 příspěvků 02.05.19 21:27
@milwinka píše:
Pohádky skřítka Medovníčka.

Přidávám se, dostali jsme už 4 knížky série o Medovníčkovi a děti baví opravdu hodně. O prázdninách se chystám se synem (5 let) poprvé do knihovny, a nalákat ho chci právě na další příběhy o Medovníčkovi.
Jinak je doma baví i večerníčkové knížky (ty z Alberta) - Káťa a Škubánek, Maková panenka, Pohádky z větrné lhoty, Křemílek atd.
Líbí se i O dětech a zvířátkách (od E. Petišky). A Ježíšek přinesl Emušáky, tak čteme příběhy žabáka Ferdy z Emušákova, to je baví taky dost a vždycky si u toho hezky popovídáme.
Potom pohádky od Zuzany Pospíšilové (máme jich víc), a od Oldřišky Ciprové (Kam chodí spát Usínáček, Copak snídá Ponožkovník).
Jo a držák jsou taky příběhy Pejska a kočičky.

Pifinka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 02.05.19 23:09

Holky, všem díky za tipy. Dnes jsme vyrazily s dcerkou do knihovny :) jinak ještě přidám tipy, co jsme četly doma my a líbilo se nám. Parádní je knížka Šedík a Bubi od Ester Staré, ta se nám líbila fakt moc a už jsem objednala další knížky od ní. Pak máme sérii knížek o Martince - Martinka a krátké příběhy na cestu do postýlky, Martinka a krátké příběhy o přátelství atd, tam jsou moc pěkné ilustrace, poučné příběhy, srozumitelné pro malé děti. No a náš evergreen je úžasná knížka Rok ve školce, tu jedeme pořád. Pak je fajn Martínkova čítanka, i když je znát, že je to psáno pro dříve rozenou generaci, ale stále použitelné :) Ještě dodám, že dceři jsou čtyři roky.

Váš příspěvek
Reklama