Dát do školky nebo nechat ještě doma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martinka1988
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 20.03.18 10:44
Dat do školky nebo nechat jeste doma

Ahoj, vím ze už na toto téma je par diskuzi založených, ale přece jen máme každý jiný příběh. Mám dilema zda dat synka do školky od září, v listopadu mu budou 4 roky. A v půlce prázdnin budu rodit, takže miminku bude měsíc, když by mohl skoro můj 4 letý synek nastoupit do školky. Bojím se bacilu, bojím se, ze by to mohl špatné nést, ze ho odstrkavame a také se bojím, ze to budu mít dost náročné ho ráno vypravit a pak zas pro nej letět. Ale na druhou stanu ho zas nechci připravit o to být s dětmi a hrát si s nimi. Myslela jsem, ze půjdeme normalne k zápisu a pak s vedením školky donluvim, zda by ho vzali do školky až nějak po novém roce, kdy miminku bude kolem půl roku. Prosím názory, zkušenosti. Děkuji moc

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

iwa83
Kelišová 5656 příspěvků 20.03.18 10:51

Já osobně bych k zápisu šla, domluvit se s ředitelkou o pozdějším nástupu (nejspíš budete platit nějaký poplatek za držené místo).
Z rodiny jsem to viděla teď. 3 a kousek leté dítě, nedali ho do školky, aby netahal k miminku bacily. šel teda ve 4 a něco a byl to boj. Dovtedy spíš zvyklý na rodiče + dědeček + babička, děti moc ne. A je strašně „chytrý“ (některé hlášky fakt k 4,5 letému klukovi nepatří) a dělal scény, že nebude chodit do školky. A doteď to zkouší. A nejlepší argument je, že si ve školce musí uklízet hračky se kterými si hraje. Tak to vyřešil tak, že si počká až někdo něco vytáhne a pak se přidá - aby nemusel uklízet.

Já sama (pokud to dobře dopadne) bych měla mít termín v řijnu. Dcera děti miluje a strašně je vyhledává. bohužel je dubnová a bude mít 2 roky. K zápisu půjdeme a uvidíme. I kdyby ji nevzali hned od září tak bych byla ráda, kdyby od ledna. S nemocemi počítám - ten první rok ve školce je pro většinu dětí masakr.

geileenka
Extra třída :D 10884 příspěvků 20.03.18 10:52

@Martinka1988 Rozhodnout se musíš sama, ale mohu napsat mou zkušenost. Mám starší dceru taky v listopadu. Mladší se mi narodila na konci července před čtvrtými narozeninami starší. Takže prakticky stejná situace, jako máš ty. Ten rok jsme se ale ještě stěhovali, nestihla jsem podat přihlášku do školky (měla být do konce února a my se stěhovali až v dubnu a já na to zapomněla). Takže jsem se rozhodla nedat a dcera šla do školky až o ten rok později, tedy skoro v pěti.
Zpětně to hodnotím jako chybu a teď už bych dala (mladší nastupovala hned v těch 3 a je to paráda pro všechny). To čtyřleté, resp. pak už i skoro pětileté dítě se prostě doma nudí, potřebuje děti. Dcera tak neměla moc kamarádů, z mých kamarádek a příbuzných je nejstarší, takže se ani moc s vrstevníky nevídala. Když jsme vyrazili do dětského koutku, tak to bylo znát, že jí chybí ten kontakt a i celkově chování mezi dětmi měla úplně jiné, než školkové děti. A i pro mě to nebylo ideální. Měla jsem hodně starostí s miminem (mimochodem náročným, nosícím, trpícím na prdíky) a do toho starší chtěla, abych se jí věnovala, takže ten první rok byl tak trochu boj. Pak se to srovnalo. A nástup do školky starší hodně prospěl, změnila se, vyklidnila, navykla si na takový ten „jiný“ řád, našla si nové kamarády a byla tam nadšená.

Katuskka
Závislačka 2715 příspěvků 20.03.18 10:52

Dcera šla do školky ve 3 a 3/4 a doma jsem měla 2 měsíční mimco, určitě toho nelituju

petule9
Echt Kelišová 7567 příspěvků 20.03.18 10:52

Měla jsem to podobně. S dcerou jsem šla k zápisu a ve školce se domluvila, že nastoupí později ( já rodila v září). Nechala jsem to otevřené a rozhodla se potom podle situace. Dcera šla v listopadu. Kdyby byl problém s nemocnosti nebo čímkoliv jiným, stáhnout syna můžeš vždycky. Hlavně ale ať jste zapsaní ;)

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 20.03.18 10:53

My jsme dceru dali normálně do školky, když jí bylo tři a půl. Nesla to docela dobře, ale byla dost nemocná. Teď je tedy ve školce druhým rokem a je pořád dost nemocná. Jinak odstrčená si snad nepřipadá. Má tam kamarádky a určitě se tam baví víc než s námi doma. Jinak ráno většinou vypravuje tatínek a vodí jí do školky i ze školky. Jezdí tedy autem. V téhle zimně by to pěšky bylo docela náročné. Jinak bacily ti bude nosit. S tím nic nenaděláš. Ale malá miminka jsou většinou velmi odolná. Náš mladší nechytil ani spálovou ani normální angínu ani chřipku. Až teď, kdy mu jsou tři měsíce, chytil od dcery rýmu. Já bych se toho nebála. Aspoň na dopoledne bych ho do školky dala. Já si vždycky aspoň trochu odpočinu, když je ve školce. Teď je doma nemocná a nudí se. Ven nemůžeme a jak je ruch, tak mladší nemůže spát a je protivný, takže ani žádné hry moc nejdou.

Peťula21
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 20.03.18 10:56

To záleží jen na tobě, ale myslím, že školku určitě uvítáš v prvních měsících po porodu. Malý si bude hrát s dětma ve školce a ty si budeš užívat miminka. Nikde není psáno, že ho tam budeš muset nechávat do 17 hod. Až by se miminko vyspinkalo, tak si pro něho zase přijdeš. Já mám 3 děti a čtvrté se narodí začátkem června. Ale ty naše jsou už větší, takže já uvítám, že pak pohlídá starší dcera.
Ale když byly malí, tak strší chodil do školky (od 3 let) a někdy jsem si ho brala po obědě, někdy - i dle počasí až třeba v 16 hod. Když bylo pěkně, tak si hrál s ostatními dětmi odpoledne venku nebo se cachtali v bazénu. Kolikrát jsem ho v pátek do školky nedala vůbec, že měl „volno“ už v pátek. Učitelkám to nevadilo. Takže kolikrát jsem byla ráda, že jsem si mohla užívat a věnovat se jen miminku a po obědě jsme zase všichni byli spolu.
Uvidíš potom, až se mimčo narodí, jak budeš zvládat, ale myslím, že školku pro synka určitě uvítáš ;)

pikola
Neúnavná pisatelka 18538 příspěvků 20.03.18 10:57

Já bych ho naopak dala do školky, s miminem na něj stejně nebudeš mít tolik času :nevim: Co bude s vámi v zimě doma dělat?

Ariadne
Echt Kelišová 8633 příspěvků 20.03.18 10:57

Moc to resis a hned teda hledas problemy, kde nejsou :) k zapisu bych sla a omluvit ho muzes vzdycky, budes ale platit skolne.

Deti se nakazi raz dva vsude mozne, to bys nesmela ani na nakup, ani k dr. Kdyby se ve skolce neco objevilo, tak ho stahnes. Podle me deti potrebuji mezi deti a ve 4letech je uz velky, nereknu kdyby mu byly 2.

Nam se kazdou chvili narodi taky mimino. Dcera do skolky bude chodit alespon na dopo a kdyby se tam objevily treba nestovice, tak ji tam nedam, ale chodi stejne na krouzky, ke kamaradum, takze nakazit se muze vsude.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 35 inzerátů 20.03.18 10:59

Podle mých zkušeností bych to udělala stejně jako ty. Syn nastoupil v září a mimčo se narodilo v únoru. Když jsem přišla z porodnice, byl doma s námi manžel. Syn byl v té době měsíc doma kvůli nemoci, tak jsem ho dala na 3 dopoledne do školky. Pak jsem ho chtěla nechat doma celé šestinedělí. Bohužel donesl nemoc, všichni jsme skončili s antibiotiky a mimino v nemocnici na JIPce. Bylo to hrozné a dodnes si vyčítám, že jsem ho nenechala doma.

Ariadne
Echt Kelišová 8633 příspěvků 20.03.18 10:59

Jo a co se tyce vypravovani, tak si naopak udelate pekne rezim a mimino das do kocaru a cestou usne. To se podda, bych to az tak cerne nevidela

zrcadlo
Kelišová 6386 příspěvků 20.03.18 11:04

K zápisu určitě jdi, školkovné není tak vysoké (navíc se dá vrátit zpětně z daní), takže i kdyby reálně nastoupil později, o nic nepřijdeš. Já jsem s mladší doma a syn chodí do školky v průměru tak 3× týdně 8-12h. Děláme si delší víkendy na chatě, nechávám ho doma i s běžnou rýmou nebo když je nemocná mladší, tak to v průměru fakt nevychází na větší docházku. Občas se zeptám, jestli by tam nechtěl zkusit spát, nechce, nenutím.

Peťula21
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 20.03.18 11:06
@Ariadne píše:
Jo a co se tyce vypravovani, tak si naopak udelate pekne rezim a mimino das do kocaru a cestou usne. To se podda, bych to az tak cerne nevidela

Jj, přesně tak. Taky jsem to tak dělala. Je pravda, že než nastal takový ten pravidelnější režim miminka, tak někdy jsme šli dřív do školky, někdy dýl. Ale malá se najedla, tak jsem ji ustrojila, šupla do kočárku a jeli jsme.

@Martinka1988 Jo, zapomněla jsem k těm nemocem… To bych neřešila, nějakýho vira si můžeš přitáhnout i ty z krámu. není to jen o dětech, že to chytnou ve školce. A když by byla velká nemocnost, tak ho odhlásíš a necháš si ho doma.

pikola
Neúnavná pisatelka 18538 příspěvků 20.03.18 11:07

@Lidym To by nikdo nemohl chodit nikam, záleží jaké je to dítě. Moje třeba není nemocná skoro vůbec, co chodí do školky měla letos chřipku, co si dovezla od babičky, kde do nechodila nikam do kolektivu a jednou angínu. Jinak jen rýmu a nic velkýho nebylo. Zase bych dítě neizolovala za každou cenu.

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 20.03.18 11:11

@Martinka1988 Dala bych naopak do školky už teď! Myslím si, že s malým miminkem to jedině oceníš.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Sparťan Kanga řídil v pantoflích a rozstřelil mercedes, se kterým se chlubil

Ještě nedávno se svým luxusním vozem značky Mercedes chlubil, teď s ním bude... číst dále >

Neupravená Hanka a příjezd sanitky! Krampol podruhé slavil narozeniny

V řadě druhou oslavu svých osmdesátých narozenin uspořádal v úterý večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama