Ohnuté prstíky na noze u dítěte

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aliana
Povídálka 40 příspěvků 17.03.18 15:58
Ohnuté prstíky na noze u dítěte

Ahoj,
syn má na obou nožičkách jakoby ohnuté prstíky - prsteníček a malíček. Vím, že to tak má a nikdy jsem se nad tím nepozastavovala, až teď mě zneklidnil partner, že prý to má určitě ze špatných bot..Máte s tím někdo zkušenost? Je to normální, nebo to řešit s Dr? Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aliana
Povídálka 40 příspěvků 17.03.18 16:01

Foto pro představu

ElisC
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 17.03.18 16:04

@Aliana mám to úplně stejně

damdam
Kecalka 313 příspěvků 7 inzerátů 17.03.18 16:05

@Aliana i já mám takto prsty.

Aliana
Povídálka 40 příspěvků 17.03.18 16:12

Diky, mě to právě přišlo vždy normální, já mám třeba zas miniaturní malíček :mrgreen: a taky mi to nepřišlo jako důvod ke zneklidnění.

Heivka
Závislačka 2874 příspěvků 17.03.18 16:14

Jako dítě jsem to měla podobně je to deformace z příliš úzkých bot, výsledek v dospělosti vypadá takhle a to už to mám o dost lepší po pěti letech chození v barefoot.

Limi123
Ukecaná baba ;) 2360 příspěvků 17.03.18 16:36

To, co ma na leve noze, je podle me temer jiste z uzkych bot… Na prave mozna take.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32852 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 16:44

@Aliana okoukni nohy příbuzných ;)

lecijasek
Závislačka 3857 příspěvků 17.03.18 16:59

Dcera to má a ne z úzkých bot. Má to od miminka. Manžel to má v daleko větším rozsahu, takže u nás je to asi genetika. Ale může to být i ze špatných bot. Podle fotky na mě působí noha poměrně široká a na malíčku se mi zdá, že má otlaky. Ale to může být i špatnou fotkou.

Anonymní  17.03.18 17:15

Syn má křivé prsty u nohou a „má to dané“. Ukazováček a prsteníček má spojeny podobně jako na noze Heivky, možná podobně to má i tvoje dítě s více prsty na pravé noze z pozice fotky - připadá mi to na více než dvou, ale asi je to lepší porovnat naživo.
Kdysi jsem to konzultovala u ortopeda a ten říkal, že je křivé mít bude, že ty dva prsty můžu slepovat k k sobě, aby byly narovnané, ale stejně říkal, že pokud by měl v dospělosti problém, tak ho čeká operace. Nyní mu bude 14 a řekla bych, že to tak zlé na operaci není. On ten lékař asi všeobecně rád mluví o operacích, i mně o ní mluvil, přičemž nemám nijak velký problém, jen v rámci vyšetření bolesti kolene (jedna epizoda delší bolesti) a dle rhb mám hypermobilní klouby.

Limi123
Ukecaná baba ;) 2360 příspěvků 17.03.18 17:25

U tech ohnutych prstu bych si jista nebyla, ale takovy ten vyrustek, co ma u kloubu, se opravdu dela ze spatnych bot.

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2389 příspěvků 17.03.18 17:29

Na malicku to vypada jako otlak z uzkych bot.

Hoa Mai
Kelišová 5407 příspěvků 17 inzerátů 17.03.18 17:42

@Aliana Jak dlouho chodí, resp. nosí boty a odkdy to má? Jestli si jsi jistá, že to má od narození, je to „neškodná anomálie“ (slova ortopeda). Nicméně bych na tvém místě v každém případě při výběru bot kontrolovala, jestli jsou v prstech dostatečně široké. Z fotky se to špatně odhaduje, musela bys poměřit, ale zdá se mi, že má širší nožky v prstech, takže by pro něj většina konvenčních bot mohla opravdu být úzká. To by třeba případ mého syna a byl to jeden z důvodů, proč jsme velmi brzo přešli na barefoot boty.
Můj syn má oba prsteníčky na noze taky dost ohnuté, ještě víc, než ten váš. Má to od narození, to vím jistě, všimla jsem si toho už když byl miminko. Boty nosí dostatečně široké a se správným tvarem špičky, taky chodí hodně bos, takže jsem si i jistá, že z bot to nemá. Nechala jsem ho zkontrolovat ortopedem a ten mi na to řekl, že to část lidí prostě takto má, prsty nemusí být úplně rovné, ničemu to nevadí, ale je třeba vyloučit, že je to deformita z bot.

Hoa Mai
Kelišová 5407 příspěvků 17 inzerátů 17.03.18 17:48
@Limi123 píše:
U tech ohnutych prstu bych si jista nebyla, ale takovy ten vyrustek, co ma u kloubu, se opravdu dela ze spatnych bot.

Záleží na tom, jaký ten „výrůstek je“. Pokud je to měkká kůže, s botama to vůbec nemusí souviset, může to být kožní řasa. Můj syn to taky takto má na malíčcích, ale má to tak odjakživa a nic otlačeného tam nemá, je to prostě měkká kůže. Problém by byl, kdyby to bylo tvrdé, jak říkáš výrůstek nebo mozol. To se ale z fotky těžko pozná, to by chtělo zhodnotit naživo, pohmatem a v případě pochybností nejlépe kdyby to viděl někdo, kdo se odborně věnuje dětským nohám.

Bella13
Kecalka 204 příspěvků 17.03.18 18:06

Ohnuté prsty mají dcery od miminka - na radu ortopeda vyvazujeme izolepou a mnohem se to zlepšilo, jak uvedl někdo výše, také říkal, že kdyby se to zhoršovalo byla by nuutní operace, ale holkám se to srovnává,

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Učíte za peníze kouřit děti! Youtuber Kovy griluje Boučka a spol. kvůli reklamě na IQOS

Mezinárodní filmový festival ve Varech nebyl letos jen ve znamení filmu a... číst dále >

Utajená veselka Hrdličky a Plíškové: Luxus, středomořská krmě a odložená svatební cesta!

Sportovní komentátor Michal Hrdlička (29) se řítí na hodně šťastné vlně. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama