Neposlušnost u 4,5 leté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pikola
Neúnavná pisatelka 18564 příspěvků 10.03.18 10:46
Neposlušnost u 4,5 leté

Hezké dopoledne,
ač nerada, potřebuju trochu radu co s naší malou, nebo možná spíš se mnou. Není to úplně neposlušnost jinak je to moc hodná holka, ale jakmile je v blízkosti nějaký její kamarád nebo děti co zná, začne se předvádět. A to způsobem „matko mám tě na háku“. Je to tak poslední měsíc. Odmítá mi dát ruku přes přechod stylem „jsem už přece velká“, když jí něco řeknu ať to nedělá, tak just nebo mě neslyší, fakt už nevím.

Poslední dva dny už jsem vypěnila, jednou to bylo na cvičení, kdy ona tam v kavárně začne skákat po stoličkách, její mladší kamarád to samozřejmě chce taky, několikrát jsem jí normálně řekla, ať to nedělá, pak jsem zvýšila hlas, nic, tak jsem jí čapla sundala a ona mě nakopla do nohy :cert: no to už jsem bouchla, a jednu malou jsem jí plácla na zadek (a to dělám opravdu hodně vyjímečně) plná místnost rodičů, ona řve, já nejhorší matka :roll: pak jí vysvětluju proč se zlobím, co je špatně, proč to nemá dělat a omluvím se jí že jsem jí plácla..
Včera a hřišti, utekla mi z něj do parku, volám jí zpět, nejde, říkám jí pojď zpátky nebo jdeme domů. Nejde. Jdu domů. Ječí a brečí jak kdybych jí řezala nohu, celý hřiště kouká, ale jdu domů, cestou se uklidní a je zase normální, chce jít za ruku.

To je nějaká fáze zase nebo co? Jak to mám řešit, zůstat klidná? Připadám si jak nejhorší matka, přitom ona je fakt jinak normální, jen před dětma se předvádí, nebo co.. :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 10.03.18 11:01

Tak prvně se určitě neomlouvejte za to, že jste jí dala na zadek - zastávám stejnou výchovu a rozhodně se mi příčí ta „moderní“ výchova alá necháme děti, ať si dělají, co chtějí… Určitě je potřeba, aby dítě vědělo, kde jsou hranice, o tom žádná. A takhle se chovat nemůže - nemůže v kavárnách skákat po nábytku, nebo běhat sama přes silnici…

Asi každé dítě si tímto obdobím „vzdoru“ projde, kdy prostě zkouší, co rodiče vydrží. Poradila bych pevnou ruku a pevné nervy. Možná zkuste ignoraci, kdy příště, až se třeba v parku urazí, si jí nevšímejte, nebo jděte jakoby sama domů… Některé děti když vidí, že je vám to jedno, tak se uklidní… ale těžko říct, co zabere na tu vaši.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8807 příspěvků 10.03.18 11:05

3,5 lety s tím začal teď. Doma hodný, před lidmi vzdorujici zlobil. Řeším to rázně - když začne, tak odchazime, když na mne drzkuje nebo začne vriskat kopat apod, tak dostane na zadek. Nechápu proč se ji omlouváš. Ona překročila meze, následoval trest. Sekat latinu by po něm měla ona, ne ty :)

pikola
Neúnavná pisatelka 18564 příspěvků 10.03.18 11:07

@megy.misa omluvila jsem se jí, protože mi prostě ruply nervy, nechtěla jsem jí plácnout před kamarády a plnou místností lidí. Já jí nechávám být, ale občas prostě dělá věci natruc. Domů jsem jí z hřiště netáhla, prostě jsem se otočila, že jdu domů, po parku jí honit nebudu a ječet jsem taky nechtěla :nevim: Snažím se být klidná, ale občas to prostě už opravdu nejde a pak mě to mrzí.

pikola
Neúnavná pisatelka 18564 příspěvků 10.03.18 11:12

Jinak my jsme docela klidná rodina, ale zlej policajt jsem u nás bohužel já, doma ječím jen já, na zadek taky jen já (opravdu jednou za uherák jí jednou plácnu, nic víc), ale teď už i občas muž zvedne trochu hlas a to je fakt flegmatik :P snažím se jí jen pak vysvětlit proč jsem se zlobila a a%t už to nedělá. Mě to taky milý není.

scentini
Závislačka 3367 příspěvků 10.03.18 11:15

Mam 4 letou a prijde mi, ze od roku a pul je porad nejaky obdobi, kdy je na zabiti. Je hodna, ale jakmile chci neco po ni, co ona nechce( oblect, vycistit zuby, ucesat, nelitat po obchode atd.), tak je zle. Je tvrdohlava, hystericka, neunavna. Ja jsem z ni fakt vyrizena, na zadek dostane nemazu se s ni. Stejne je to vse k nicemu, vysvetlivani nepomaha, na zadek nepomaha, proste nic. Myslela jsem si, jak to se 4 letou bude parada a omyl.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 10.03.18 11:43

@pikola No u nás je zase ten horší taťka :D ale on někdo být musí, no, aby to držel…

summersun
Kecalka 411 příspěvků 10.03.18 11:44

@pikola. Ahoj, pokud si Tě dobře pamatuji ze starších diskuzí, tak jste žili nebo stále žijete v zahraničí. Pokud ano, nemůže to na malou mít vliv? Nevidí toto u ostatních? Jinak přeji pevné nervy, nedat se, a vydržet :-)

Staworowski
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 12:03

U nás bylo toto období asi před půl rokem, syn už je tedy trochu starší (za 3mesice 7let). Začal prostě zkoušet co si může dovolit „kde jsou hranice“. Přítel je taky flegmatik, zůstává dlouho klidný a když už je toho moc, zařve tak že se zatrese barák a to se leknu I já. Takže to bylo více méně na mně. Bylo období kdy dostal na zadek denně a to dřív prakticky vůbec… Ale bylo to nutné, nic jiného nepomahalo. U babiček si stěžoval že ho bijeme a dokonce že nás nemá rád. Radila jsem se i s dětskou psycholožkou a sama mi potvrdila, že dítě prostě zkouší kde jsou hranice a co si může dovolit a je nezbytné mu ty hranice dát jasně na jevo. Teď už je klid, je hodný a poslouchá bez problémů. Na zadek už jsem mu nedala ani nepamatuji… Když náhodou něco, stačí jednou říct a okamžitě poslechne.

pikola
Neúnavná pisatelka 18564 příspěvků 10.03.18 12:16
@summersun píše:
@pikola. Ahoj, pokud si Tě dobře pamatuji ze starších diskuzí, tak jste žili nebo stále žijete v zahraničí. Pokud ano, nemůže to na malou mít vliv? Nevidí toto u ostatních? Jinak přeji pevné nervy, nedat se, a vydržet :-)

Ano, bydlíme v Německu. Ostatní děti to ani moc nedělají, to ona se mi přijde předvádí před nima, před rodičema, aby upoutala pozornost nebo nevím proč. Ve školce problémy nemáme vůbec, ona je naopak zlatá, hodná na menší děti. Jen jsou v jedné třídě dohromady 1-6 let a dost „špatných“ věcí má od těch starších. Ale ty velké holky s ní moc nepečou a ona je taky nemá ráda.

Helileli
Závislačka 2508 příspěvků 10.03.18 12:25

Zkouší, kde jsou hranice, asi jste poslední dobou byly moc velký kámošky, tak zjišťuje, jestli ještě musí poslouchat. Odchod z parku pro zlobeni považuji za naprosto normální výchovný počin. A je to jedna z nejefektivnějších metod i pro ostatní situace, jen člověk musí být připraven fakt odejít odkudkoli a klidně hned po příchodu.
Kopnutí do nohy už považuji za vyšší level zlobeni, to už by nastal čardáš, který by neobsahoval vůbec žádné vysvětlení, možná pak v klidu doma.
Důležité je nevyhrozovat naplano a zatnout ji tipec hned v zárodku zlobeni. Čím déle je člověk nechá, či neefektivně mluví, tím hůř se pak dítě krotí, tím horší je pak jeho reakce.
A hlavně se neohlížej na to, že lidi koukají, nedejboze mají poznámky, proces výchovy může být někdy hlučný, nepříjemný, ale výsledek pak stojí za to. Výchova se nestane sama od sebe, obzvlášť u temperamentních dě­ti.

pikola
Neúnavná pisatelka 18564 příspěvků 10.03.18 12:34

@Helileli Já právě oznámím jednou, pak upozorním co nastane a jinak odcházím. To mi problém nedělá odkudkoliv. Doma jí ničím nestrašíme, nevyhrožujeme jen tak. Ale ona v poslední době na nás občas ječí, dělá scény, zvyšuje na nás hlas (To netoleruju, ale jsem stejná, že jo taky ječím :roll: ) pak jak když luskne prsty a tase je ta hodná holka.
Ale člověk si přijde jak tyran největší, protože tady snad nikdo neřve. Možná naše i blbě slyší, nebo slyšet nechce, nevím.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1735 příspěvků 10.03.18 12:45

@pikola ja si myslim, ze to resis dobre. Pohrozis, neposlechne, jde se. Ostatní ať si koukají, o ne přeci nejde. Jsi skvělá máma, protože nad tim premyslis. Je to proste obdobi, vyjasnovani pozice a hranic. Trpělivost, duslednost, laskavost = úspěch. (I kdyz je mi naprosto jasný ze někdy to je na skok z okna :lol: )

marketa0211
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 10.03.18 13:08

Synovi bylo v listopadu pět a co chodí ted druhým rokem do školky, je to čím dal horší. Ve školce je hodny, ale jinak se začíná strasne předvádět. Ma to od jednoho kluka ze školky. Sam mi to řekl, ze Kuba dela a říká to a to a on to pak zkouší taky. Hlavne na navstevach je to hrozný. Teda ne u lidi, které moc nezná, tam je jak svatousek.Ale u prababicek a babicek. Kolikrát se za něho stydim.Na zadek taky bohužel dostava.Ale nejdřív ho několikrát napomínám. Nejhorší je, ze se to snaží okoukat jeho mladší ségra. A já uz se z něho asi brzy zblázním.

mary.27
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 10.03.18 16:06

Při přeběhnutí silnice, musí zákonitě dostat na zadek. Protože příště se může stát, že nedejbože pojede auto a už nebude komu vysvětlovat… :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Rána pro feťačku Katku: Vyhodili ji z metadonového programu, teď opět fetuje a žebrá

Život nejslavnější české narkomanky Kateřiny Bradáčové (41), kterou znáte z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama