Předškolačka pláče ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivuska23
Kelišová 5079 příspěvků 3 inzeráty 06.03.18 19:46
Předškolačka pláče ve školce

Potřebuji asi poradit.. dcera od tři let chodí do školky, byla nadšená, nechtěla domu dřív než v půl 4, čím později tím lépe.. teď nastal zlom, už měsíc tam pláče..ale pláče až po obědě, že chce domu, že se ji tam nelíbí, že se ji stýská.. přitom ráno tam jde s úsměvem, hned si běží hrát s dětma.
Vydrží brečet i dvě hodiny, než přijdu, začala jsem chodit hned po odpolední svačině, stejně je ubrečema. Když se ji zeptám, proč brečí, tak odpoví že neví. Mě to strašně mrzí, nevím jak ji mám pomoct, řešila jsem to s ucitelkama, ty mi řekly, ze se ve školce nic neděje, každá ma svou variantu, jedna řekne, že má zimní depresi, druhá ze se ji stýská, třetí ať to neřeším, čtvrtá mi řekne ze je rozmazelna.. přitom tři roky nebyl problém, byla ve školce nadšena.. za měsíc jdeme k zápisu do školy, dcera se strašně těší, pořad říká že ve škole to bude lepší, ze chce jít hned do školy..
Vyzvednu ji ze školky a ona přestane plakat a začne být zase veselá holka, jako vždycky..
poraďte, co mám dělat.. jsem z toho celá na nervy :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 06.03.18 19:50

@Ivuska23 no muze to byt cokoli a pokud ucitelky problem nevidi nebo nechteji videt, dost tezko ho odhalis.Muze to byt mezi kamarady stejne jako problem s ucitelkou..

Musi po obede lezet? Muj predskolak je taky vzdy rozmrzely, kdyz musi ve skolce „spat“,protoze to je na nej dlouhe a I z toho duvodu se tesi do skoly.

hanzbl00
Závislačka 3374 příspěvků 06.03.18 19:53

Zkus z ni dostat co se deje, co ji tam tak najednou vadi. Normalni to neni, muselo se neco stát nebo nejaka zmena, ktera ji vadi :nevim:

sloninka
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 06.03.18 19:53

@Ivuska23 Nemůže být problém v tom, že některé děti chodí po „O“ a ona tam zůstává?

Ušoplesk
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 1 inzerát 06.03.18 19:56

Pokud brečí po obědě, nevadí jí něco v souvislosti se spaním? nutí je zavřít oči? S tím může mít problém… usne? může se pak vzbudit rozladěná

kacz
Kelišová 6057 příspěvků 06.03.18 19:57
@sloninka píše:
@Ivuska23 Nemůže být problém v tom, že některé děti chodí po „O“ a ona tam zůstává?

To je ale snad věc, se kterou by se předškolák měl umět vyrovnat, ne?

Sailah
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 06.03.18 19:59

@kacz dospeli by se taky meli umet vyrovnat se spoustou veci s nezvladnou to…to je zas nazor :roll:

sloninka
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 06.03.18 20:02

@kacz Mohl se objevit problém. začala kamarádit s někým, kdo chodí po"O", doteď třeba usnula, teď ne a zdá se jí to dlouhé apod.
A to by ses divila, z jakých důvodů začnou brečet i druháci ve škole.

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 06.03.18 20:02
@kacz píše:
To je ale snad věc, se kterou by se předškolák měl umět vyrovnat, ne?

no treba byla donedavna po obede utahana a na spani se tesila, ted uz to muze byt jinak :nevim: Nejsou vsichni predskolacc tabulkovi ;)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25004 příspěvků 06.03.18 20:02

Děje se něco u Vás v rodině?

Billi
Nadpozemská drbna 25880 příspěvků 06.03.18 20:04

Zkusila jsi to z ní dostat oklikou? Třeba si hrát s plyšákama a navést na to nenápadně řeč. Nebo se jí zeptat, co by jí pomohlo, aby neplakala.
Nám letos přestal syn spát s chutí ve školce, protože je často spojují s vedlejší třídou. No a začátku roku měl problém, že nemohl usnout ve školce, protože spal vedle kamaráda, se kterým dělal blbosti. Jak neusnul, tak se mu spaní zdálo dlouhé (všichni musí ležet 20 minut, než si jdou hrát) a začal protestovat. Vyřešila jsem s učitelkou, že ho dává jinam a najednou zase v pohodě.
U dětí může jít jen o maličkost, nebo o závažný problém. Na to, co se stalo u vás, musíš přijít sama.
Změna učitelky, odešla kamarádka do školky, nějaká změna rodinných poměrů…

IvaX
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 06.03.18 20:07

Nedávno jsem se bavila s učitelkou z MŠ z jiné třídy a říkala, že pozoruje, že někteří předškoláci jsou naráz nějací citlivější, ukňouranější. Říkala, že je to možná tím, že si začínají uvědomovat, že nastane velká změna, tak že to na některé doléhá. Nebo se zkus poptat i u jiných maminek předškoláků jestli to taky tak nemají. Nebo se ještě zkusit nějak nenápadně dostat z dcery jestli se opravdu něco nestalo.

Příspěvek upraven 06.03.18 v 21:31

Evelýna 1
Kecalka 354 příspěvků 6 inzerátů 06.03.18 20:07

@Ivuska23
My měli s dcerou něco podobného. Postupně jsem z ní dostala, že jí ubližuje jeden chlapec se kterým už kvůli šikaně problém byl. Učitelky samozřejmě nic neviděly, neslyšely :zed:

šnitlík
Kecalka 124 příspěvků 06.03.18 20:11

Já bych si s ní ještě zkusila promluvit, aby věděla, že pokud je problém, tak se může řešit a maminka vždy pomůže. Nahodila bych to tak, „že jsem si všimla, že po obědě pláče a chtěla bych ji pomoct, protože ji mám moc ráda a chtěla bych, aby byla zase veselá a měla radost.“ U nás taky pomáhají přímé otázky na řešení problému, např.: „A co bych mohla udělat proto, abys neplakala a bylo ti zase dobře? Něco s tím přece uděláme.“ :mavam: :mavam: :mavam:

Ivuska23
Kelišová 5079 příspěvků 3 inzeráty 06.03.18 20:34

Každý večer si s ni chodím povidat když přečteme pohádku, a každý večer zjišťuji co ve školce, jak se tam má, co dělali.. změna nastala, když nastoupila nova učitelka, tak jsem si myslela, ze je to v souvislosti s ni.. ale když se zeptám, tak mi řekne ze paní učitelka je hodna.. na otázku tak proč plačes mi řekne, ze neví..
ležet musí jen při pohádce, tak to měli od začátku, spát nemusí, ona někdy usne, někdy ne - pak si můžou normálně hrát.
Plakat začne až po obědě, jinak se do skolky těší, všechny děti z jejich třídy zůstávají až do odpoledne, takže tam by problém taky neměl být.. zkusím to z ni znovu nějak dostat.. ale říká mi jen, ze se ji stýská.. :nevim:

v rodině se neděje vůbec nic, vše je stejné, a i ona je doma úplně stejná jako vždycky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >