Reklama

Dát nebo nedat dítě do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 16:25
Dát nebo nedát dítě do školky

Mám syna, kterému budou v září 3 roky a k tomu teď druhé malé miminko. Nevím, zda mám dát staršího od září do školky. Školku má za rohem. Uvítám jakékoliv vaše rady a zkušenosti, protože se za sebe nemohu rozhodnout. Nechci, aby domů tahal nemoce, ale zároveň by se tam vybil…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29365 příspěvků 25.01.17 16:29

Syna jsem dala od tří let - doma jsem měla pulroční..syn potřebuje společnost, rád si hraje, má rád děti, rád dělá něco nového..za celý rok a pul co tam je..byl nemocný jen jednou nebo dvakrát a jednou měl zlomenou ruku..takže ne vždy dítě tahá nemoce..záleží jak dobrou má imunitu..

tini
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 5 inzerátů 25.01.17 16:29

Zkus na dopoledne, kdyz se mu tam bude libit, tak proc nechodit.Kdyz bude vyvadet, tak ho stahnes.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 25.01.17 16:38

Rozhodni se podle syna, jestli je společenský, má rád děti, do školky by chtěl, tak bych ho dala. Jinak na zápis bych šla určitě a v září se rozhodneš podle situace.

eriika89
Kecalka 111 příspěvků 25.01.17 16:53

Já bych dala, alespoň na to dopoledne :-) myslím že je dobré aby si zvykal na děti co nejdřív :-)

LLenule111
Závislačka 3216 příspěvků 25.01.17 16:55

Ze začátku bych jej dávala dopoledne a po obědě bych si pro něj šla. Pak bys viděla, jak to snáší a kdyžtak bys ho tam nechávala dýl.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 17:06

Dite bych zapsala a v září nastoupit může nebo nemusí. A taky nikdo neříká, ze tam musí být každý den. Můj syn třeba chodí jen 3× týdne na dopoledne.

Tunrida
Hvězda diskuse 47158 příspěvků 25.01.17 17:06

Náš šel do školky ve 3 a dvou měsících a mladšímu bylo v tý době 4,5 měsíce a je to super. On se tam vyblbne, já si doma taky trochu odpočinu. S nástupem problém neměl, spíš se mu ze začátku nechtělo domů. Jo, přitáhl domů rýmu a kašel, ale co už. Na podzim tu rýmu a kašel má tak jako tak, takže by to bylo stejný.

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 25.01.17 17:28

Já bych nedala, je to zbytečně brzy. Starší šla do školky až když mladší měla přes rok a i to bylo asi brzy.

lecijasek
Závislačka 3878 příspěvků 25.01.17 17:30

Já bych šla k zápisu a v září uvidíš. Teď je brzy to řešit ;) Buď uvidíš, že syn potřebuje děti a nastoupí nebo ho necháš doma.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 17:34
@Anonymní píše:
Mám syna, kterému budou v září 3 roky a k tomu teď druhé malé miminko. Nevím, zda mám dát staršího od září do školky. Školku má za rohem. Uvítám jakékoliv vaše rady a zkušenosti, protože se za sebe nemohu rozhodnout. Nechci, aby domů tahal nemoce, ale zároveň by se tam vybil…

ano dala bych ;)

Ornwen
Závislačka 4235 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 17:37

Ja budu davat. Teda půjdem k zápisu a doufam, ze vezmou. V nejhorším půjde do soukrome. Mimcu budou 4m. Starší je společenský a deti vyloženě okolo sebe potrebuje. 3 mu budou v listopadu

SIMONA1234
Kelišová 7255 příspěvků 25.01.17 17:38

No…otázka spíš stojí: „Dostane se nebo nedostane???“ vzhledem k povinnému nástupu všech předškolních dětí do MŠ. Takže bych se být tebou nerozpakovala a zkusila to…příští rok se třeba do vámi vybrané MŠ vůůůbec nemusíte dostat. I přes nárokovost 4 letých dětí.

Kelsey
Hvězda diskuse 44210 příspěvků 25.01.17 17:51

Jestli se letos vubec na 3r. dostane.
Pokud ano, tak dej, zapis bych zkusila treba se ozvou behem roku a to uz bude zas starsi.

JaniceB
Extra třída :D 13147 příspěvků 4 inzeráty 25.01.17 18:11
@Anonymní píše:
Mám syna, kterému budou v září 3 roky a k tomu teď druhé malé miminko. Nevím, zda mám dát staršího od září do školky. Školku má za rohem. Uvítám jakékoliv vaše rady a zkušenosti, protože se za sebe nemohu rozhodnout. Nechci, aby domů tahal nemoce, ale zároveň by se tam vybil…

Dceri byly tri roky, kdyz se nám narodil prcek. Dala jsem di skolky a mamee to tak, ze vzdy jde 3-4 dny a pak je 3 tydny nemocna. Doma je od sebe oddeluji, miminko zvlast do mistnosti a nemocnou taky zvlast. Styk jen kratkodoby a s rouskou. Ja sama jsem to od ni pokazde chytila, takze jsem pak davala miminko spat samotne, ja spala taky jinde a pred kojenim jsem vetrala a brala rousku. Tukam na zuby, malemu je pul roku a jeste nic nemel…ale byl kojeny. Ted uz neni. Za mne - radeji bych pockala, az prckovi bude aspon pul roku. Stejne bude skolkacek porad doma nemocny. A pak jsou akorat zbytecne starosti, aby to nechytilo i to miminko. Co znam kamaradky okolo, maji to tak vsechny. Jen vsechny to tak striktne neresi a tak maji nemocne deti vzdycky obe…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama