Dávivý reflex u zubaře

22.11.20 21:45

Dávivý reflex u zubaře

Dobrý den, můj dospělý syn má silný dávivý reflex.Jeho zubař si s ním neví rady, klasická injekce na toto nepomáhá. Syn má spoustu kazů(asi 15)zubař ho posílá k jinému zubaři kde provádí celkovou anestezii.Tam říkali, že to je tak na 3 uspání.1 uspání s opravou zubů 40.tis..To je síla. Četla jsem i o sedaci, ale tu mu nenabídli. Ještě budu volat do jiné ordinace, abych měla srovnání. Třeba to bude levnější, hlavně se vyhne uspání. Máte někdo zkušenost, jestli při analgosedaci dávivý reflex zmizí? Nebo když má ten reflex jestli by to neproplatila pojišťovna vzp? Pojišťovnu jsem kontaktovala emailem, ale ještě neodpověděli.
Máte někdo s tímto zkušenosti? Budu ráda za každou radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
302
22.11.20 21:53

Nepomohl by, jen znecitlivující sprej na jazyk? Mně když zaváděl doktor hadici do krku, tak jen stříknul na jazyk a bylo to v pořádku, ale nevím jestli by to u zubaře fungovalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 21:59

Mám podobný problém, ale asi trošku menší. Připadám si strašně trapně. Asi nikoho jiného takového nemají. Chvílemi to jde vydržet. Změní třeba polohu nástroje a už je to lepší. Mám teda problém i s čištěním zubů. Má to pořád stejne nebo i někdy lepší? Nepomuzou třeba nějaké léky na to?

• Citovat
  • Nahlásit
1078
22.11.20 22:03

Zeptám se mamy, co ji davaji, je nedoslychava a strašně háklivá na hrabání v puse a skoro vše ji dělají „pod něčím“, ale jede pak autem, tak zo nemůže byt nic hroznýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
22.11.20 22:04

A pracuje s tim nejak? Ja mam taky silny davivy reflex. Vzpominam si, ze jako dite jsem u zubarky taky mela velke problemy. Tenkrat jsme zkouseli ruzne specialni zvykacky pred vysetrenim, ale zjistila jsem, ze mi to stejne nepomaha. Nejlepsi je pro me chodit az odpoledne (nevim proc, ale rano je to proste nejhorsi-nekdy mam problem si i vycistit zuby a polknout treba nejaky lek). Vypit napoj na zjisteni cukrovky v tehotenstvi byla obrovska vyzva :roll: No ale nejvice mi pomohla psychika-proste se uklidnit, nejak si to srovnat v hlave a proste dat jazyk uplne dozadu a ucpat si nim vchod do krku-dychat jen nosem. Jakmile jsem se to naucila, tak uz to bylo dobre. Nesmim teda moc vnimat pachy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 22:49
@Jolka86 píše:
Nepomohl by, jen znecitlivující sprej na jazyk? Mně když zaváděl doktor hadici do krku, tak jen stříknul na jazyk a bylo to v pořádku, ale nevím jestli by to u zubaře fungovalo?

Jeho zubař mu nic takového nenabídl a řekl, že se s tím ještě nesetkal.,že to pacienti vydýchali. Synovi dal injekci do dásně(přední zub)a když mu dal odsávačku, tak hotovo, konec a šli jsme domů, začal se dávit a nemohl to rozdýchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17515
22.11.20 22:51

Existují znecitlivující spreje. Používají je při vyšetřeních na ORL a gastru. Zkus se zubaře poptat, zda by ho nemohl koupit a vy ho uhradit. Otázka je, jestli s ním může pracovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 22:54
@Jolka86 píše:
Jeho zubař mu nic takového nenabídl a řekl,že se s tím ještě nesetkal.,že to pacienti vydýchali.Synovi dal injekci do dásně(přední zub)a když mu dal odsávačku,tak hotovo,konec a šli jsme domů,začal se dávit a nemohl to rozdýchat.
@Anonymní píše:
Mám podobný problém, ale asi trošku menší. Připadám si strašně trapně. Asi nikoho jiného takového nemají. Chvílemi to jde vydržet. Změní třeba polohu nástroje a už je to lepší. Mám teda problém i s čištěním zubů. Má to pořád stejne nebo i někdy lepší? Nepomuzou třeba nějaké léky na to?

Zkusil si dát Kinedril, ale to taky nepomohlo. Čištění zubů mu nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 23:01
@Janli píše:
Existují znecitlivující spreje. Používají je při vyšetřeních na ORL a gastru. Zkus se zubaře poptat, zda by ho nemohl koupit a vy ho uhradit. Otázka je, jestli s ním může pracovat…

Ptala jsem se zubaře, ale nic na to nemá a ani nenabídl. Zubař je mladý, to možná bude problém. Vím, že mi budete říkat, ať změní zubaře to zkouším, ale zatím bez úspěchu. Naštěstí ho nic nebolí, ale může kdykoliv začít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 23:01
@Lenčí 12345 píše:
Dobrý den, můj dospělý syn má silný dávivý reflex.Jeho zubař si s ním neví rady, klasická injekce na toto nepomáhá. Syn má spoustu kazů(asi 15)zubař ho posílá k jinému zubaři kde provádí celkovou anestezii.Tam říkali, že to je tak na 3 uspání.1 uspání s opravou zubů 40.tis..To je síla. Četla jsem i o sedaci, ale tu mu nenabídli. Ještě budu volat do jiné ordinace, abych měla srovnání. Třeba to bude levnější, hlavně se vyhne uspání. Máte někdo zkušenost, jestli při analgosedaci dávivý reflex zmizí? Nebo když má ten reflex jestli by to neproplatila pojišťovna vzp? Pojišťovnu jsem kontaktovala emailem, ale ještě neodpověděli.
Máte někdo s tímto zkušenosti? Budu ráda za každou radu

Neco podobneho ma mama, pred zubarem dobu neji a kdyz to neda tak se pozvraci, varuje je predem takze dostane plivatko, ja to mam mensi me nedelaji velke rtg zubu, jen mensi, ty vyplne vsude v puse bych taky nedala..Dela mi i problemy cisteni z vnitrni strany zubu apod..

• Citovat
  • Nahlásit
22.11.20 23:08
@Anonymní píše:
Neco podobneho ma mama, pred zubarem dobu neji a kdyz to neda tak se pozvraci, varuje je predem takze dostane plivatko, ja to mam mensi me nedelaji velke rtg zubu, jen mensi, ty vyplne vsude v puse bych taky nedala..Dela mi i problemy cisteni z vnitrni strany zubu apod..

To musíte mít super trpělivého zubaře, ten jeho se mi zdá, že nemá trpělivost a hlavně nemá zkušenosti(to si jen myslím, doktor je mladý),jinak by nám snad řekl, že existuje něco na dávení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 23:21
@Strecha píše:
A pracuje s tim nejak? Ja mam taky silny davivy reflex. Vzpominam si, ze jako dite jsem u zubarky taky mela velke problemy. Tenkrat jsme zkouseli ruzne specialni zvykacky pred vysetrenim, ale zjistila jsem, ze mi to stejne nepomaha. Nejlepsi je pro me chodit az odpoledne (nevim proc, ale rano je to proste nejhorsi-nekdy mam problem si i vycistit zuby a polknout treba nejaky lek). Vypit napoj na zjisteni cukrovky v tehotenstvi byla obrovska vyzva :roll: No ale nejvice mi pomohla psychika-proste se uklidnit, nejak si to srovnat v hlave a proste dat jazyk uplne dozadu a ucpat si nim vchod do krku-dychat jen nosem. Jakmile jsem se to naucila, tak uz to bylo dobre. Nesmim teda moc vnimat pachy…

Já mu říkala, ať hlavně dýchá nosem, a třeba držet pevně pěst(mě to pomáhá při bolesti),ale já se nedávím. Můj otec na to taky trpí, a když byl na pozorování v nemocnici kvůli chrápání, tak zjistili, že má zúžené přepážky(nebo tak něco),tak se bojím, že to má po něm, proto to nosem neudýchá a dáví se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
22.11.20 23:28
@Oli.Lyon píše:
Zeptám se mamy, co ji davaji, je nedoslychava a strašně háklivá na hrabání v puse a skoro vše ji dělají „pod něčím“, ale jede pak autem, tak zo nemůže byt nic hroznýho.

otázkou je ovšem, zda mamince neřekli, že pak nesmí jet autem, akorát to neslyšela, nebo slyšela blbě… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1078
23.11.20 01:46
@Borrealis píše:
otázkou je ovšem, zda mamince neřekli, že pak nesmí jet autem, akorát to neslyšela, nebo slyšela blbě… :think:
:think: pravda. Ale vzdycky dojede 🙈
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
23.11.20 06:39
@Lenčí 12345 píše:
Zkusil si dát Kinedril, ale to taky nepomohlo. Čištění zubů mu nevadí.

Asi vadi kdyz ma 15 kazu… To je hustý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama