Nezaložené stálé dvojky

26711
18.11.20 17:17

Nezaložené stálé dvojky

Jdu se zeptat těch, co to mají za sebou. Jak se řeší, když se u dítěte prokáže, že nemá založené stálé zuby? Synovi se v devíti letech nevyměnily horní dvojky, zatím ani náznak, že by se kývaly. Zubařka nás s ním poslala na panoramatický RTG, což chápu. Nevíte, jak se dál řeší, když se ukáže, že je založené nemá? Budou mu trhat mléčné? Nebo se nechávají, dokud vydrží?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7160
18.11.20 17:28

Většinou se nechají, pokud to vydrží, pak je možnost náhrady, pokud by to moc vadilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1424
18.11.20 17:29

Nemám založených zubů více a i jedna dvojka chybí. Dokud se zub nerozpadne sám nebo není jiný problém tak ho nechávají a pak pokud je nutný tak implantát. Řeší zubař a ortodoncie. Mi bohužel horlivá školní zubařka dvojku vytrhla (přece není možné, že mám ještě mléčňak) aniž by se obtezovala rentgenem…no co už je to 25 let zpět :roll: byla taková doba. Místo dvojky zabrala postupně 3 a 1 se taky trochu posunula a ani to není moc poznat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26711
18.11.20 17:38

I když se mu tam nevejdou druhé jedničky? Právě čekáme na termín na rovnátka a máme přijít, až se mu vymění dvojky :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
18.11.20 17:49

@Billi
mam takhle nezalozenou dvojku dole a pak stolicku. dvojka dole vypadla a ostatni zuby se samy roztahly a misto zaplnili. ani rovnatka jsem nemela.
stolicku mam doted, respektive torzo s plombou, ted mi zas kus upadl, takze zitra zubar a uvidim, jestli uz ho vyrve - pak implantat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
18.11.20 17:50

@Billi
myslim, ze kdyz se mu tak nevejdou jednicky, tak je vytahnou. ono mlecna stolicka zvladne soat, ale dvojka nevydrzi ani do 18. ale ted je sance, ze se to srovna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 18:45
@Billi píše:
Jdu se zeptat těch, co to mají za sebou. Jak se řeší, když se u dítěte prokáže, že nemá založené stálé zuby? Synovi se v devíti letech nevyměnily horní dvojky, zatím ani náznak, že by se kývaly. Zubařka nás s ním poslala na panoramatický RTG, což chápu. Nevíte, jak se dál řeší, když se ukáže, že je založené nemá? Budou mu trhat mléčné? Nebo se nechávají, dokud vydrží?

To měl můj táta, tomu se nevyvinuly zuby vepředu. Má náhrady asi od 20 let. POdědil to ségřin syn, ten má úzkou čelist, takže muněkteré stálé zuby zbrušovali, jako náhrada za špičák, pak mu to různě posouvali rovnátkama a něco trhali. No, vyřádili se na něm. Ale jemu chybělo asi 9 zubů. S dcerou jsem proto byla hned v 6 letech na rentgenu a má založený všechny, naštěstí. No, teď čekám, až bude šest synovi (4 roky) a modlím se, aby to nedědily vnukové. Ale brácha ten má zuby všechny.

• Citovat
  • Nahlásit
26711
18.11.20 18:59

@Toluma strejdovi mléčná dvojka vydržela do 55 let, pak si šel nechat dělat implantáty, tak mu ji vyndali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2352
18.11.20 19:06

Dcera nemá horní dvojky, zuby celkově drobné, v 18 vypadá fakt legračně. Mléčné dvojky vypadly samy od sebe, naopak jedna z mléčných trojek nevypadla. Takže ji měla donedávna, aby pod ní správně dorostla čelist. Teď už má přes rok rovnátka aby se udělaly mezery na implantáty. Levná sranda to fakt není :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
18.11.20 19:09

@Billi
Me vypadla normalne nekdy v 8. A pak nenarostla stala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
18.11.20 19:12

@Katcha
V tehle pripadech by mely pojistovny prispivat. To prece neni vinou spatne pece nebo tak, ale vrozena vada

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 19:19

Vrozená anodoncie, řeší se to ortodonticky a po ukončení růstu implantáty. Je možné posunout trojky na místo dvojek a upravit do tvaru, potom čtyřky logicky na místo trojek. Někomu to i velmi sluší a mezírky mezi zubama jsou osobitým znakem jejich nositele. Řešte se zubařem-ortodontistou, konzultujte.

• Citovat
  • Nahlásit
3895
18.11.20 19:23

Já nemám založenou jednu stálou pětku, mám tam ve 36 letech pořád mléčnou. Nikdy nikdo neřešil, že by se měla trhat a nahrazovat implantátem nebo posouvat ostatní zuby. Prostě mám jeden mléčný zub. Asi záleží na konkrétním případě, jestli to způsobuje nějaký problém, podle toho se volí řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
18.11.20 19:51

@Kassy
ja mam taky mlecnou petku v 38, nikdo ji trhat nechce. jenze se postupne rozpada, je to nahrazovano plombou, ta se stale rozpada a predelava. ted se mi ulomil i posledni kus zubu, takze uz je tam jen ta plomba a kousek zubu na dasni. odpadl s tim i kus plomby, takze nevim, jestli to pujde jeste opravit nebo uz me ceka ten implantat
a pokud chybi nejaky z prednich zubu a vypadne, tak se to resit musi. me se to v tech 8 letech srovnalo a posunolo samo i bez rovnatek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2352
19.11.20 16:23

@Toluma Zrovna ty horní dvojky jsou prý pouze estetická záležitost takže příspěvek 0 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama