Kde mě ošetří zubař?

Anonymní
12.11.20 13:14

Kde mě ošetří? Zubař

Ahoj holky, chtěla bych se jen zeptat, jak byste tuhle situaci řešily. Jde o to, že jsem bydlela několik let v jiném městě, dost daleko odtud, a tak jsem se tam zaregistrovala k zubaři. Nyní jsem dva roky zpátky, k zubaři jsem tam vždy dojela na kontrolu a spojila to s návštevou přátel. Nyní jsem těhotná v 32tt a do toho mi vypadla plomba, nejsem řidič a trmácet se vlakem je pro mě nyní dost nepohodlné. Zub mě akutně nebolí, ale nechci to nechat zajít tak daleko, proto jsem volala na dvě soukromé kliniky, jestli by bylo možné se u nich nechat ošetřit. Na jedné mi řekli, že mají termíny až v únoru, že můžu zkoušet volat a třeba se něco uvolní, a na druhé, že přišli o doktora, proto nepřibírají nové pacienty. Tak teď nevím, jak to vlastně řešit. Mám se nechat ošetřit na pohotovosti? Nebo zkoušet volat na kliniku a doufat, že se něco uvolní, a kdyby mě akutně chytila bolest, teprve potom jet na pohotovost? Děkuju za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20015
12.11.20 13:29

A partner tě neodveze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5162
12.11.20 13:30

Na pohotovosti ti dají pouze vložku. Holt se budeš muset trmacet, ja mám chvíli před porodem, takže jsem šla ke svému zubaři ráno, a ten mi udělal plombu na počkáni.. Res to co nejdřív, než se ti tam něco dostane a způsobí to zánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19585
12.11.20 13:32

A sehant si odvoz nebo vzit taxi? Ono cizi zubar te neosetri, kdyz mas sveho a neni to akutni a pohotovost to je uz uplne mimo :nevim: spis bych teda sháněla zubare v miste, kde bydlis ted, i pro priste (navic za rok budes hledat stejne i diteti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1637
12.11.20 13:36

Na pohotovosti ti dají maximálně provizorní cement a to ještě pokud narazis na dobrou službu, v horším případě tě prostě neošetří, protože zubní pohotovost je od ošetřování akutních bolestivých stavů, zánětů s otokem apod. Holt budeš muset shánět dál nebo se nechat někým odvézt ke svému zubaři třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3043
12.11.20 13:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se jen zeptat, jak byste tuhle situaci řešily. Jde o to, že jsem bydlela několik let v jiném městě, dost daleko odtud, a tak jsem se tam zaregistrovala k zubaři. Nyní jsem dva roky zpátky, k zubaři jsem tam vždy dojela na kontrolu a spojila to s návštevou přátel. Nyní jsem těhotná v 32tt a do toho mi vypadla plomba, nejsem řidič a trmácet se vlakem je pro mě nyní dost nepohodlné. Zub mě akutně nebolí, ale nechci to nechat zajít tak daleko, proto jsem volala na dvě soukromé kliniky, jestli by bylo možné se u nich nechat ošetřit. Na jedné mi řekli, že mají termíny až v únoru, že můžu zkoušet volat a třeba se něco uvolní, a na druhé, že přišli o doktora, proto nepřibírají nové pacienty. Tak teď nevím, jak to vlastně řešit. Mám se nechat ošetřit na pohotovosti? Nebo zkoušet volat na kliniku a doufat, že se něco uvolní, a kdyby mě akutně chytila bolest, teprve potom jet na pohotovost? Děkuju za reakce.

Budeš se muset přeregistrovat jinam. Tenhle problém Ti nastane kdykoli v budoucnosti a navíc k tomu budeš mít malé dítě. Takhle je to blbý, zubní ordinace přednostně ošetřují své registrované pacienty. Tak to prostě je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2472
12.11.20 15:24

Na pohotovosti, jak už tady bylo řečeno, plombu neudělají, pouze provizorní výplň. Vypadlou plombu bych ale řešila co nejdříve, ať pak nevzniká zánět a nemusely se léčit kanalky, To je pak jiná cenová relace. Určitě se nech odvézt ke svému stomatologovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
12.11.20 19:53

Ja bych sla na zubni pohotovost, ale ne do nemocnice nebo na polikliniku, ale vylozene bych pogooglila zubare nebo zubni ordinace, co maji tuhle pohotovost a berou akutni klienty (akorat se to asi bude platit a nebude to moc na pojistovnu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3043
12.11.20 20:02

@adriana27
To je právě to co jsem psala. Zubařům se nevyplatí dělat pohotovost neregistrovaným pacientům. Tam cesta nevede :?
Když na zubní volá někdo kdo není registrovaný a nevolá kvůli objednání se na vstupní prohlídku, tak ho objednají za tak dlouho, aby se ho zbavili. Takový pacient pro ně není perspektivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
12.11.20 20:05

@Pajik 76 no ja uz takhle parkrat vyuzila „pohotovost“. Moje zubarka mi rekla, ze me objedna za dva tydny a me drasaly osmicky - tak jsem pogooglila, nasla v jine casti prahy nejakou kliniku a vzali me hned na pohotovost. Akorat jsem si to zaplatila (jenomze v tu chvili mi ta tisicovka byla fakt jedno, kdyz jsem nemohla tri dny spat) a nebylo to ani udelany narychlo nebo odflakle, jak se mi to jednou stalo na klasicke poliklinicke pohotovosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3043
12.11.20 20:37

@adriana27
No já jsem taky z Prahy, tady to můžu i zařídit :mrgreen:. Ve velkém městě se ještě může poštěstit, ale zakladatelka je jsem pochopila spíš z malého města/obce?… Tam právě pochybuju…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.20 09:41

Zubní pohotovost

• Citovat
  • Nahlásit
včera v 23:28
@adriana27 píše:
@Pajik 76 no ja uz takhle parkrat vyuzila „pohotovost“. Moje zubarka mi rekla, ze me objedna za dva tydny a me drasaly osmicky - tak jsem pogooglila, nasla v jine casti prahy nejakou kliniku a vzali me hned na pohotovost. Akorat jsem si to zaplatila (jenomze v tu chvili mi ta tisicovka byla fakt jedno, kdyz jsem nemohla tri dny spat) a nebylo to ani udelany narychlo nebo odflakle, jak se mi to jednou stalo na klasicke poliklinicke pohotovosti

Ale když jste měla bolesti, tak vás vase zubařka měla vzít hned ráno(bolestivý případ)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včera v 23:30
@adriana27 píše:

Ale když jste měla bolesti, tak vás vase zubařka měla vzít hned ráno(bolestivý případ)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včera v 23:35
@Anonymní píše:

Určitě si zkoušejte hledat zubaře v okolí vašeho bydliště. Je to praktické a hlavně jak to tady bylo řečeno, vaše dítě ho bude taky potřebovat a cestování s ním nebude moc dobré. Ale hledání zubaře není jednoduché, možná vám poradí vaše pojišťovna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama