Dcera 17 měsíců ještě nechodí

6
19.5.16 08:04

dcera 17.měs. ještě nechodi

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dcera 17.měsíců a stále se drží za ruce když jdeme.sama chodit nechce. jenže má 13 kilo a my už na ruce nemůžeme. můžeme ji nějak pomoci aby chtěla víc chodit, doktorka rika ze je to pohoda řka a ze je Velká-mela 4100 gramů při porodu. ať na ni nechvatame. Ale me už to přijde takove divné, maminky okolo nás mají deti mladší a ty už chodi samy. Poraďte Prosím, jsem bezradna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3031
19.5.16 08:07

Ono se asi tomu těžko dá pomoct, prostě na to musí přijít sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
19.5.16 08:12

Nebojte, ona se rozchodí :) pokud už cupitá za ručičky, tak to bude otázka času :) Syn mi také začal sám až v 16 měsících, jsou to 3 týdny, doma lítá jak drak, ale venku je stále nejistý :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6216
19.5.16 08:12

To je úplně v pohodě, nemáte se čeho bát…mám děti dvě a každé začalo úplně jinak, dcera chodila už po roce a syn začal pomalinku polehounku až po 18 měsíci, ale zase o to rychleji :mrgreen: rovnou běhal žádné pomalé rozťapávání jako dcera :lol:
Rozhodně na ní nespěchat, však až sama uzná za vhodné, že je připravená tak se pustí :palec:
Předpokládám, že je to první dítě?-to se většinou všechno víc řeší-u druhého už to nějak plyne samo :lol:
Doporučuju nekoukat na ostatní děti, každé dítko je originál a halvně VÁŠ ORIGINÁL ;) a je jedno jestli začne chodit teď nebo za měsíc.
Ono to přijde a pak toho budete mít „plný brejle“ a ráda si vzpomenete jak to bylo fajn, když ještě nezdrhala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59228
19.5.16 08:14

@sasui nevodit za ruce. Mmchdm, nechápu, co má váha co společného s chozením - kluk měl při narození 4,36, chodí od 13 m, má přes 13 kg :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
19.5.16 08:16

Mi to teda moc normální nepřipadá a divím se že vás doktorka nikde neposlala aspoň pro klid duše, může být jen líná nebo se bát ale může v tom být i něco víc

• Nahlásit
  • Citovat
2675
19.5.16 08:32

Me kluk zacal chodit v 16,5m, takze bych teste pockala ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3316
19.5.16 08:33

@sasui S voděním za ruce jste neměli ani začínat, nedivte se, že nechce sama, takto je to pohodlnější. Navíc si takto zafixovala špatný styl chození- v záklonu a bez držení to takto prostě nejde. Zkuste jí to odnaučit, chytejte ji za hrudník, nebo ručky, které ale budete držet před jejím hrudníkem. Zkuste aktivní chodítko…musí se to „přeučit“ správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
19.5.16 08:39

@sasui buď v klidu, naší bude příští týden 17 měsíců, trvalo dlouho než začala teď už přejde sama místnost, ale chce za chodit hlavně ruku jen za jednu má jí jen jako oporu. Až bude připravená pustí se, taky jsem už začala přemýšlet, že zajdu na fyzio, ale nakonec že dne na den začala. Má ještě čas do 18ti měsíců, ale pokud ujde sama alespoň pět kroků, už prý chodí. Naše je vysoká, nevím kolik přesně váží, ale v roce měla deset kilo a měřila 86 cm ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.16 08:42

Podle neurologa je norma na 1. samostatný krok 18 měsíců, takže v pohodě. :D Náš se taky bojí sám, ale je mu teprve 15. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59228
19.5.16 08:44

Starší taky začal chodit až 16 m, předtim se kvůli pár pádům bál.. ale prostě za ruku jsem nevodila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
19.5.16 09:27

@martina.se pokud je ruka jako opora a nevisí za ní, problém v tom nevidím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
19.5.16 09:54

Nezdá se mi že by na nas nějak visela když ji držíme za ruce. samozrejme ze jsem slyšela ze se za ruce vodit nemá. Ale vázne neznám -zrovna z mého okoli-ze někteří rodiče nevodí za ruce. a všem deti už chodi bez problémů. ještě chvilku počkáme asi a budeme chtít pote na nejake vyšetření. ať víme. Máme to i s řečí zvláštní - mele neustále ale umi rict jen baba, tata, máma, haf.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
19.5.16 09:56
@sasui píše:
Nezdá se mi že by na nas nějak visela když ji držíme za ruce. samozrejme ze jsem slyšela ze se za ruce vodit nemá. Ale vázne neznám -zrovna z mého okoli-ze někteří rodiče nevodí za ruce. a všem deti už chodi bez problémů. ještě chvilku počkáme asi a budeme chtít pote na nejake vyšetření. ať víme. Máme to i s řečí zvláštní - mele neustále ale umi rict jen baba, tata, máma, haf.

Naše toho taky moc srozumitelně nenakecá, každé dítě má svoje tempo, tak to musíš brát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
19.5.16 10:02

Asi má nějaký důvod, jestli je zdravá, tak prostě holt čekejte. Syn začal chodit v 19m, musel si k tomu sám dospět, urychlit se nijak nenechal :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama