Dcera 3 roky, mám krizi

Anonymní
24.2.21 15:29

Dcera 3 roky- mám krizi

Zdravím všechny, prosím o vaše zkušenosti. Myslím si, že celkově je naše 3leta dceea zlatíčko, ale v poslední době mě štve…nevím, jesli je to mnou, že už jsem prostě příliš unavená (máme ještě 7mi měsíční)anebo jestli ona prochází nějakým otravnym obdobím. Například, hrajeme si, sama řekne, že chce skládat puzzle, pak jen kouka na mě a nic nesklada, někdy ještě začne mnou poslkadsne puzzle ničit, nedělá nic kloudného.
Anebo jdeme ven, strašně pořád říká, jak chce do lesoparku, když tam jsme, baví jí to prvních 15min, pak že bolí nohy že je unavená, že chce do náruče… vezu kočárek a do náruče tudíž je to docela náročné.
když jdu do obchodu, chce jít strašně se mnou, chvíli je tam hodná, pak chce pryč, curat, kakat…
Spaní přes den kapitola sama pro sebe. Už od 2 narozenin problém usnout. A za poslední minimálně půl rok přes den vlastně nespí vůbec. Všechny mé snahy jí uspat přes den jsou k ničemu. Usne jedině v autě. Jsou dny, kdy je ok, ale většinou je unavená celé dopoledne, protivná, nic ji nebaví. Když jsme doma, spíše dělá bordel než by si hrála, venku si zase po chvíli začne stěžovat že jí bolí nohy nebo jiný problém.
Jediné co chce je sledovat TV.
Když s ní jdu do postele ná pohádku přes den, a vidím na ni jak je unavená, poslechne si pohádku a prostě z postele odjede…i když je sakra unavená. Můžu dělat že spím, můžu odejít jakoze na záchod, je to jedno, spát prostě nebude.
Do školky chodí od února, ale zatím byla jen 3× (covid). Tam kupodivu usne, sice jako poslední, ale usne… spí hodinu, ale pak jí budi a když jí vyzvednu, bývá stejně protivná…jako by ji ta hodina nestačila.
Přijde mi, že má momentálně období, kdy ji nebaví vůbec nic krom dělání nepořádku. Chci si s ní kreslit, skládat kostky, prostě cokoliv smysluplného, jí spíše baví hra na něco, třeba že máme v koupelně priseru, utíkáme před ní a pistime a bezime se schovat do obýváku a pořád dokola…to může dělat i hodinu… :roll: Tak si s ní hraju aspoň tak 😀 a večerní usínání taky na nervy, chodí do postele ve 20h, usíná kolem 21… :zed: má výdrž. Vstává kolem 7:30.
Co vaše 3lete děti?
Naše oslavila 3 narozeniny minulý týden

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50
24.2.21 15:42

Já mám teda mladší, ale řekla bych že ji chybi jako nám všem normální život a je z toho stereotypu být doma s mámou a pak třeba do lesa už otrávená? Moje dcera se chová dost podobně když ji nevymýšlím nějaký zajímavý program, byli jsme zvykly chodit na cvičení na plavání do hernicek a tohle ji prostě neba..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1757
24.2.21 16:08

Zní to, jakože je prostě unuděná a navíc nejspíš chronicky nevyspaná. Kdo v této době není protivný? :nevim: Nemá nikoho na hraní kromě tebe, chodí furt na stejná místa, doma furt stejné hračky.
S tím spaním asi nic neuděláš, dokud na to nepřijde sama, že jí bude líp, když se vyspí.
Stýkat se s někým teď moc nejde, tak leda mě napadá, jestli nemáte v okolí někoho s podobně velkým děckem, že byste si třeba navzájem zapůjčili pár hraček, knížek? Hned by ji to bavilo víc, kdyby měla něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
24.2.21 16:29

Napadá mě, že možná chce větší pozornost mamky. Tím, že se teď musí dělit se sourozencem, tak to pro ni může být náročné. Na jednu stranu asi často vidí tebe s miminem v náručí, tak chce mamku taky sama pro sebe. A proto ji asi baví ta hra na utíkání před příšerou, protože to blbne přímo s tebou a ne sama s tvojí asistencí.

S tím spánkem - švagrová s tím taky válčí už od nějakých 2let její dcery. Spát už ji nenutila, ale vyžadovala, že budou tak tu hodinku/hodinku a půl ležet. Třeba si prohlížet knížku nebo tak. Někdy u toho vytuhla, někdy ne. Ale spát už ji víceméně nemůže donutit. Ale zato ji ukládá ke spánku nejpozději v 7 večer, prostě přes to nejede vlak. Ať už chce nebo nechce. Je čas postele a tak tam bude. Po čase si na to zvykla a už neklade odpor (teď bude mít 4 roky.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
24.2.21 16:51

Mam triletou za mesic a teda my mame doma peklicko. 😁 Jsem v 8. mesici, doma jeste sestileteho se zavrenou skolkou a nekdy si rikam, ze me odvezou. Mala ma 10× denne vztekavi pulhodinku, jak neni po jejim jeci, vali se po zemi. Poledni spanek uz jsme zrusili, pak usinala vecer v 11. :pocitac: :pocitac: Ted chodi oba v 8 a je klid. Vstava kolem pul osme az devate. Nejradsi mi asistuje u vseho, ale musi to byt podle ni, jinak se vzteka. Takze ja uz sotva funim u umyvani koupelny a ona jeste vymysli, kterou houbickou budeme umyvat. Vetsinou takovou, kterou zrovna nemame. :mrgreen:
Malovani ji vubec nebavi, nechce kreslit, rada zpiva. A hraje si se zviratky, vetsinou se mnou s brachou vydrzi 5 minut a uz se o neco perou.
Jeji nejpouzivanejsi veta 100× denne, i kdyz si hrajeme je „budeme si hrat“. :mrgreen: :mrgreen: Tak u nas 🙂 Jo a ma porad plenku, nocnik po me hazi, v zadnem pripade si nikam nesedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12496
24.2.21 16:53

Hele zakladatelko, asi normalka, sice zjistuji, ze jak to bylo u starsich deti si vubec nepamatuji, ale mam doma 3.5r a to je nezabavitelne pruderni stvoreni… Pres den teda prestala spat uz pred 2r a unavena urcite neni, ale jinak se chova casto jako ta Tvoje. Asi je to normalni, skoda, ze clovek tak zapomina, bych asi musela pohledat nejake par let stare prispevky ohledne starsich deti. Hele, to prejde a prijde dalsi jeste „zajimavejsi“ obdobi, tak to s detmi je :mrgreen:. A navic Covid doba neni dobra… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20751
24.2.21 17:49

Napadá mě jedna věc.
Ty jsi doma s miminkem, a ona se možná cítí odstrčená. Zkus si s ní hrát, když miminko spí, nebo zapojit jí do péče o miminko.
Já jsem to měla podobné. Ve třech letech syna se narodil náš vnuk. Když pomáhal dceři s malým, tak byl milionový. Pokud jsem se chtěla mazlit s vnoučkem, hned byl u mě.
Snažila jsem se, aby byl syn na stejném místě jako vnuk. Tedy nenadržovat.
A když aspoň chvilinku chce být venku, chce si hrát atd…, byla bych ráda, aspoň za ten čas. Časem to bude pořád víc a víc minut. Chce se dívat na televizi, dobrá. Bude to ale takovou dobu, jakou řekneš Ty. Pokud se jí to nebude líbit, řekni jí, že venku… je taky takovou dobu, víc nechce. Ona to časem pochopí.
Neboj se být tvrdší. A říkej taky NE.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1027
24.2.21 20:46

To tak má syn s přestávkami do teď, je mu skoro 5. A teda, že by to bylo Covid obdobím, to asi ne. :lol: I kdyby člověk šel 4× za den na zajímavé místo (jakožto, že nejde, to je neslučitelné s běžným životem, že), tak stejně je dítě po pár minutách zpruzelé, je u horko/zima/bolí nožičky, zrovna chtělo jít jinam, tohle ho už nebavííí nebo se něčeho začne bát - a je jedno, jestli jste ve vedlejší ulici nebo v zoo či v dětském zábavním parku. Beru to tak…že prostě děti. Nebyli jsme jiní. :lol: Spát už bych nedávala, třeba jen obden, ať jde večer v rozumnou hodinu. Doma hračky často poschovávám do krabic a vytáhnu jiné, aby měli změnu. Děláme různé pokusy, pečení, výtvarné věci, aby to nebylo jen sezení u kostek. A pokud vidím, že se můžu přetrhnout a dítě jen znuděně zírá, normálně na rovinu - hele, buď se začneš chovat normálně, nebo jdeš spát. :nevim: Aktivity doma taky prokládám, často si třeba pustíme jednoho baby sharka a zatancujeme. Ale je to na palici, nebudu tvrdit, jak je to super pohoda. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1757
24.2.21 20:52
@paandatko píše:
Mam triletou za mesic a teda my mame doma peklicko. 😁 Jsem v 8. mesici, doma jeste sestileteho se zavrenou skolkou a nekdy si rikam, ze me odvezou. Mala ma 10× denne vztekavi pulhodinku, jak neni po jejim jeci, vali se po zemi. Poledni spanek uz jsme zrusili, pak usinala vecer v 11. :pocitac: :pocitac: Ted chodi oba v 8 a je klid. Vstava kolem pul osme az devate. Nejradsi mi asistuje u vseho, ale musi to byt podle ni, jinak se vzteka. Takze ja uz sotva funim u umyvani koupelny a ona jeste vymysli, kterou houbickou budeme umyvat. Vetsinou takovou, kterou zrovna nemame. :mrgreen:
Malovani ji vubec nebavi, nechce kreslit, rada zpiva. A hraje si se zviratky, vetsinou se mnou s brachou vydrzi 5 minut a uz se o neco perou.
Jeji nejpouzivanejsi veta 100× denne, i kdyz si hrajeme je „budeme si hrat“. :mrgreen: :mrgreen: Tak u nas 🙂 Jo a ma porad plenku, nocnik po me hazi, v zadnem pripade si nikam nesedne.

A do toho si představ od září tu distanční výuku. :jazyk:
(Myslím to v dobrém, sama mám tři děti od deseti měsíců do šesti let a od září mě to čeká ;) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
25.2.21 16:52

@Sonmi Joo, na to uz se pripravuji. :mrgreen: :mrgreen: Syn je palicak, ted cvicime logopedii, nejake ukoly do skolky. Vsechno nuda, tak to bude taky zajimave. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1757
27.2.21 15:55
@paandatko píše:
@Sonmi Joo, na to uz se pripravuji. :mrgreen: :mrgreen: Syn je palicak, ted cvicime logopedii, nejake ukoly do skolky. Vsechno nuda, tak to bude taky zajimave. :)

Můj byl před rokem taky takový. Dostal odklad, doporučovali mi to ze všech stran a musím říct, že to fakt pomohlo. Je to úplně jiné dítě než před rokem, najednou má o všechno zájem, chce malovat (to ještě před rokem neexistovalo!), začal se do školy těšit (vloni tam vysloveně nechtěl), jak se bude učit číst.
Tak snad to nějak zvládnem, no. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat