Hodně cestujeme, jaké očkovaní navíc pro 3letou dceru

Anonymní
20.11.19 00:33

Dcera 3 roky OČKOVÁNÍ

Ahoj, dcera oslaví za týden své třetí narozeniny. Nemocná nebývá - občas rýma, kašel ( začla od září chodit do školky, rodiče starších dětí chápou) nikdy nic vážného. Jednou hospitalizovaná v nemocnici ve věku 8 měsíců- zvracela, průjem, nepřišlo se na to proč, nejspíše nějaký vir z dovolené. Hodně cestujeme (Egypt, Turecko, Anglie..)
Povinné očkování má. Ale ráda bych něco navíc. Byl mi doporučen pneumokok, meningokok. Jenže já nemám páru o čem je řeč. Doktor něco mumlal, vůbec jsem to nepobrala, na netu je toho tolik, že člověk stejně nechápe nic. Nebo aspoň já ne :nevim:
Může mi někdo prosím vysvětlit o co go? A jestli nechat očkovat nebo ne? případně proti čemu? Doktor mi řekl, ať si to najdu na netu a pak mu jen zavolam, kterou vakcínu chci, že jí objedná. Prej jsou nějaký dva druhy (nevím jestli pneumokoka nebo meningokoka) první je častější, ne tak vážnej. Druhej je méně častej, ale horší. Je někdo schopný mi říct, co je teda lepší pro tříleté dítě? A k tomu nejlíp název, ať vím, co mu zavolat. Asi jsem bl-bá, ale fakt nevím o čem je řeč :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.11.19 01:38

Má ve 3 letech smysl očkovat pneumokoka, když už to nejkritictejsi období má dítě za sebou? Prijde mi, že toto očkování má smysl u malých kojenců, pak už trochu postrádá logiku.
Pokud hodně cestujete, zvazila bych možná hepatitidu A, případně teda toho meningokoka a do budoucna klistovku. Ale fakt si o tom něco nacti, očkovat jen proto, že chci dát něco navíc, ale zároveň vůbec nevím co a proč, mi prijde trochu zvláštní. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11605
20.11.19 02:53

Zvazila bych meningokoka, zijeme v zahranici a ockuji povinne. Neni to moc casta nakaza, ale velice nebezpecna a jde to pak velice rychle. Jsou 2 vakciny, jedna proti menigokoku B (tusim Bexero nebo jak se to jmenuje), druha chrani proti zbylym 4 kmenum (A, C, W, Y, komercni nazev nevim). Ale nevim, zas takovy problem precist par clanku snad neni :nevim:

https://www.ockovacicentrum.cz/…-o-minuty-a1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
20.11.19 05:51

Přesně jak píšou holky nade mnou. Pozor ze meningokok je poměrně drahé ockovani a na smysl očkovat OBĚ, výskyt v ČR už je stejný, dřív se dávalo jen to Bexsero (typ B), teď už se hodí i Nimenrix (ty ostatní), ale at víš, o čem je řec, dětská mi ukazovala jakysi graf kde bylo vidět myslím 10 vážných obě onemocnění každým typem ročně v ČR a z toho u obou 5 smrtelných, není to až tak časté onemocnění. U klistovky a žloutenky jde o stovky a tisíce, ale nejsou smrtelné nebo s tak strasnymi následky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
20.11.19 07:38
@Anonymní píše:
Ahoj, dcera oslaví za týden své třetí narozeniny. Nemocná nebývá - občas rýma, kašel ( začla od září chodit do školky, rodiče starších dětí chápou) nikdy nic vážného. Jednou hospitalizovaná v nemocnici ve věku 8 měsíců- zvracela, průjem, nepřišlo se na to proč, nejspíše nějaký vir z dovolené. Hodně cestujeme (Egypt, Turecko, Anglie..)
Povinné očkování má. Ale ráda bych něco navíc. Byl mi doporučen pneumokok, meningokok. Jenže já nemám páru o čem je řeč. Doktor něco mumlal, vůbec jsem to nepobrala, na netu je toho tolik, že člověk stejně nechápe nic. Nebo aspoň já ne :nevim:
Může mi někdo prosím vysvětlit o co go? A jestli nechat očkovat nebo ne? případně proti čemu? Doktor mi řekl, ať si to najdu na netu a pak mu jen zavolam, kterou vakcínu chci, že jí objedná. Prej jsou nějaký dva druhy (nevím jestli pneumokoka nebo meningokoka) první je častější, ne tak vážnej. Druhej je méně častej, ale horší. Je někdo schopný mi říct, co je teda lepší pro tříleté dítě? A k tomu nejlíp název, ať vím, co mu zavolat. Asi jsem bl-bá, ale fakt nevím o čem je řeč :roll:

zkus se domluvit na konzultaci v Ockovacim centru Avenier. Poradí ti i s ohledem na cestování. Jako všude záleží, na koho trefíš, ale já jsem vždycky byla moc spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
28.11.19 00:48

Josef

@Anonymní píše:
Může mi někdo prosím vysvětlit o co go? A jestli nechat očkovat nebo ne? případně proti čemu? Doktor mi řekl, ať si to najdu na netu a pak mu jen zavolam, kterou vakcínu chci, že jí objedná. Prej jsou nějaký dva druhy (nevím jestli pneumokoka nebo meningokoka) první je častější, ne tak vážnej. Druhej je méně častej, ale horší. Je někdo schopný mi říct, co je teda lepší pro tříleté dítě? A k tomu nejlíp název, ať vím, co mu zavolat. Asi jsem bl-bá, ale fakt nevím o čem je řeč :roll:

Dobrý den.

očkovat lze proti:

1. plané neštovice - určitě prodělá.
  2. chřipka - velmi pravděpodobně prodělá
  3. pneumokok - určitě prodělá.
  4. meningitida typu A, C,,YW135 - vzácné, ale závažné
  5. meningitida typu B - vzácné, ale závažné
  6. klíšťová encefalitida - podle životní stylu
  7. žloutenka typu A - cestujete?

pokud by to bylo moje dítě, pak bych nechal ihned očkovat proti chřipce (vaxigrip tetra) a po vánocích hned proti neštovicím ( VARILRIX). únor pneumokok (prevenar 13). březen meningitida typu B ( bexero), duben meningitida A, C,Y, W135 (Nimenrix), květen 2 dávka meningitida typu B ( bexero). červen 2 dávka proti neštovicím ( VARILRIX), červenec žloutenka typ A, srpen klíšťová encefalitida (FSME-IMMUN), září klíšťová encefalitida 2 dávka (FSME-IMMUN). říjen chřipka (vaxigrip tetra sezona 2020/2021), leden 2021 žloutenka typu A druhá dávka.

Tak a teď vidíte proč Vám nechal lékař vybrat, když vezmu měsíční rozestupy pro ideální tvorbu protilátek trvá více než rok než naočkujte dítě co má jen základ proti všemu pro ČR vhodnému očkování. V každém případě Vám doporučuji očkovat proti tomu co dítě prodělá to jsou první 3 nemoci a žloutenka typu A když cestujete. Ostatní nemoci jsou na zvážení, nicméně pokud dítě snáší očkování dobře můžete ho očkovat proti všemu… Není to přehnané měl by to být standart, ale naše zdravotnictví na to nemá. Já jsem takto očkoval svoje děti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama