Špatné reakce na hexu, dát MMR?

17.11.19 23:10

Spatne reakce na hexu, dat MMR?

Zdravim, mam dotaz. Syn mel pomerne silne reakce na Hexu. Prvni hexa v 8 mesicich : neutisitelny histericky plac a otekle misto vpichu. Druha hexa : horecka +-39 3 dny a 3. Hexa to same + rozjel se ekzem. Ted stojim pred rozhodnutim, zda dat Priorix. Popravde mam strach. Myslite ze to jsou adekvatni duvody pro to, aby uz syn nemusel byt dale ockovan? Dekuji za nazory a prosim slusne, nejsem antivaxx, pouze mam strach o svoje dite.. MMR by bylo ve dvou letech, za dva mesice..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1085
17.11.19 23:25

@Kačka5991 tohle vnímá každý jinak. Pro mě by to důvod neočkovat nebyl. Nevnímám to jako silné reakce, spíš běžné. Třeba ekzém mohlo spustit dalších X věcí.
Mnohem větší strach mám z nemocí, které by dítě bez očkování mohlo chytit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11144
17.11.19 23:30

Mě tedy reakce na hexu nepřijdou zvlášť dramatické. Jsou silnější, to ano, ale rozhodně ne extrémní. Možná by bylo na místě se poradit s neurologem. U mojí dcerky paradoxně nezpůsobují problémy vakcíny, ale ekzém se rozjel po antibiotikách a po neštovicích mi začala šilhat. Názor našeho neurologa je takový, že dítě má tyhle problémy v sobě a pokud jen vakcína způsobí takový problém, tak chytit danou nemoc může být pro dítě fatální. Popros svoji dětskou lékařku o žádanku na neurologii a poraď se s dalším lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
18.11.19 00:11

Pro mě by to důvod neočkovat také nebyl, také sdílím názor, že exzém by byl pravděpodobně reakci i na jinou zátěž, třeba těžší virózu, chřipku, ATB, apod., že to očkování nezpůsobí, ale prostě spustí a je to jen otázka času. Já mám taky mnohem větší strach z těch nemocí, např. ze spalniček, nechala jsem si i zjistit protilátky, mám jich naštěstí zatím dostatek, manžel se nechal na spalničky přeočkovat, hlavně z toho důvodu, že oba pracujeme ve zdravotnictví, my jsme oba přeočkování i proti černému kašli. Ale to si budeš muset stejně rozhodnout sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2648
18.11.19 05:10

Pro me byly reakce po prvni Hexe duvod odlozit. Ockovat jsme dite nechali az po 5.roce veku a na rozdil od prvni Hexy bez problemu.

Lekari ti rozhodne reakce po Hexe jako duvod k neockovani MMR neuznaji a budes za neockovace ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68986
18.11.19 05:40

Taky mi ty reakce neprijdou extrémní, obe deti reagovaly na hexy horeckou nad 39 a na MMR nemelo reakci ani jedno. Hexa byla jedine ockovani s reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
18.11.19 08:34

Tak nejsou to reakce nijak extrémní, ale asi bych to v takovémhle případě chtěla zkonzultovat s imunologem. Jestli má dítě atopický ekzém, tak stejně nejspíš budete hledat příčinu (alergie, možná potravinová nesnášenlivost) a to je jedna specializace (alergologie-imunologie).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 09:57

@Poison Eve a mohu se zeptat, jaké ty reakce byly? Za co me budou mít lékaři je mi popravdě úplně jedno, nejsem typ maminky, která je poslouchá na slovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
18.11.19 10:08

@Kačka5991 u nás byla horečka po každém očkování, zarudnutí v místě vpichu a malej byl takový lítostivý. Takže jsem taky rozmýšlela s MMR. Nakonec jsem dala naočkovat teď v 17.měsíci. Reakce byla horečka a vyrážka, ale nic dramatického.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 11:21

Samozřejmě, že to jsou adekvátní reakce kdy už by neměl být dál očkován? Nebo to nevidíte?

Pokud se to stupňovalo a po posledním očkování se rozjel ekzém (ekzém je mimochodem způsob, jakým se toxikované tělo zbavuje škodlivých látek), tak se dá přirozeně očekávat, že při dalším očkování to nebude jinak a zase se něco objeví.

Já bych nepokračoval ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.19 11:54

@neznamnick
Zastavam stejný názor, ale ostatní na me koukaji jako na blázna, ze jsou tyhle reakce normální. I manžel :nevim: pro me je hodně důležité, jestli to uzná i Dr. A bude pro zastaveni očkování, nebo ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
28.11.19 23:54
@Kačka5991 píše:
Zdravim, mam dotaz. Syn mel pomerne silne reakce na Hexu. Prvni hexa v 8 mesicich : neutisitelny histericky plac a otekle misto vpichu. Druha hexa : horecka +-39 3 dny a 3. Hexa to same + rozjel se ekzem. Ted stojim pred rozhodnutim, zda dat Priorix. Popravde mam strach. Myslite ze to jsou adekvatni duvody pro to, aby uz syn nemusel byt dale ockovan? Dekuji za nazory a prosim slusne, nejsem antivaxx, pouze mam strach o svoje dite.. MMR by bylo ve dvou letech, za dva mesice..

Ty reakce prudce klesají s věkem ve 2 letech jsou reakce na MMR mnohem méně výrazné jako v roce a půl. Jinak teplotu můžete normálně snižovat jako při nemoci. Ale máte pravdu v tom, že ty reakce nejsou úplně běžné imunitní systém Vašeho dítěte je více citlivý než je běžné. V každém případě horečku můžete snižovat. Ono také imunitní systém vyzrává a je docela možné, že reakce na MMR nebude žádná u 2 letých dětí to tak často je. Pokud bude reakce přiměřená dal bych dítěti ještě alespoň očkování proti planým neštovicím - pokud má ekzém tak mu neštovice moc nepřidají
a uvažujte o chřipce - spouští totiž autoimunitní onemocnění u lidí s poruchou imunitního systému a pak už je to nevyléčitelné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama