Přítel má dceru a není v rodném listu

Anonymní
7.2.10 10:17

Dcera

Ahoj,

mam takovy zvlastni problem,jestli se to problemem da nazvat. Muj pritel ma dceru, kterou ma z byvalou pritelkyni. Ale v rodnem listu neni uveden a videl ji naposledy,kdyz ji byli tri mesice,pak uz mu ji neumoznila videt. Kdyz za ni prijel pritelovi kamaradi ho zbyli a odvezli daleko od jejich domu. Dcera si mysli, ze jeji tatinek je ten kdo ji vychovava.
Ja,ale na ni musim porad myslet. Pritel o nicem co je spojene s jeho dcerou nechce mluvit.
Nevim,ale ja porad premyslim nad tim co budeme delat az jednou zazvoni na zvonek a rekne ahoj tati. V jejim okoli je hodne lidi, kteri vi kdo je jeji tata.
Vim, ze to asi nema reseni,ale ja nad tim musim porad premyslet. Mate nekdo podobnout situaci?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
7.2.10 10:39

Ahoj

Omlouvám se,že to tak zlehčuju,ale myslím si,ačkoliv máš přítele ráda,není to Tvůj problém..Jen jeho a bývalé přítelkyně,oni si to musí mezi sebou vyřešit..Zbytečně se tím jen budeš zatěžovat a stejně to nikdo neocení..

My taky máme různé rodinné propletence,jeho děti,moje děti a pak ještě společné naše..Mám je ráda všechny,ale osvětčilo se mi prostě neřešit to,co se netýká přímo mě..Starat se o své děti a povinnosti ostatních nechat být.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.10 10:47

Ja vim, ze to neni muj problem. Ale porad na to nejak musim myslet. Vubec to nezlehcujes, mas naprostou pravdu. Ja jen, ze mam obdobi, kdy na ni myslim. Spise je to asi zvedavost. Jak vypada,jaka je?
Docela rada bych ji i poznala.

• Nahlásit
  • Citovat
16291
7.2.10 10:48

Ahoj, taky bych rekla ze kdyz neni v rodnem listu tak nema cenu to resit jinak nez jen si promluvit mezi sebou co by jste delali kdyby prisla. Proc se o ni nesoudi? To je asi nejlepsi moznost jak se k ni dostat, pokud po ni tak touzi, zvlaste pokud ji chce priznat jako dceru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.10 10:55

Já jsem taky z manželova vyprávění vydedukovala, že je možné, že má dceru. Ale manželova bejvalka to „hodila“ na jiného pána, se kterým se za pár let rozvedla. Dlouho jsem nemohla otěhotnět a tehdy mě to dost strašilo, že nám jednou zazvoní na zvonek s dítětem v náručí a manžel nemaje vlastní, půjde za dcerou. Od té doby, co máme vlastní, mě to už tak netrápí. Pokud je manželova, tak jí bejvalka vypočítavě hodila na krk panu podnikatelovi a je to její volba.
Anonym 3

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.10 10:56

Prave, ze on to asi nijak resit zatim nechce. Nevi to ani jeho rodice, ze uz jsou v podstate prarodice. On rikal, ze to necha osudu,ze pokud prijde tak to bude resit. Myslim si, ze taky nechce nejak nabouravat jeji dosavadni zivot.Mozna je to lepsi. Ji je ted 8 let a asi to neni nejlepsi vek na to,aby se dovedela, ze tata,ktery ji vychovaval neni vlastne jeji tata.
Ja vim, ze to asi reseni nema,alespon pro ted,ale spis jsem si potrebovala o tom s nekym promluvit. Pritel nerad na toto tema mluvi. Mozna taky o tom ted vic premysli, protoze se snazime o miminko a nejde nam to. Nevim

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.10 10:59

A kolik je dceři dneska???
Netrap se tím,je to zbytečné,jestli jednou přijde,nemusí to být „ahoj tati“v dobrém,ale taky ve zlém,protože si bude myslet bůhví co třeba.
A třeba nepřijde nikdy.
Můj chlap má deti 2 a jejich maminka by je sem zase nejraději nastěhovala.....
ale samo,že by při tom btala alíky…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.10 11:03

Jeho dceri je 8 let.
Myslim si, ze je to u me zvedavost. On totiz o ni nechce moc mluvit. Rika, ze vlastne nema ani co a ze to je pro nej minulost a ja jsem pro nej soucastnost. Ze chce mit svou rodinu a to budu ja a nase miminko,ale me to porad nejak lezi v hlave.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.10 11:12

Asi proto,že svoje dítko ještě nemáte…
počkej,až budete mít,všechny tyto myšlenky půjdou stranou…
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.10 11:17

Asi mas pravdu.
Jsem,ale rada, ze si o tom muzu alespon s nekym promluvit. Pritel o tom mluvit nechce a v okoli ani s nikym nemuzu,aby to nejaka dobra duse neprovalila ven a nedovedeli se to rodice. Ani jeho ani moje o nicem nevi. A v okoli jsou lidi, kteri nam dost zavidi. Bohuzel v ceskym state se uspech a a trocha penez navic neodpousti.

• Nahlásit
  • Citovat
FloraBolger
7.2.10 11:22

Taky myslím, že se tvé pocity hodně změní, až se Vám podaří společné mimčo. Osobně si tuhle situaci moc neumím představit - i když přítel dcerku má. Ale ta je „oficiální“ a pravidelně u nás tráví víkendy. Nejlepší je tomu nechat volný průběh a řešit budoucí situaci podle budoucích okolností :wink: :-)

• Nahlásit
  • Citovat
15320
7.2.10 11:37

No myslím, že pokud by to chtěl přítel řešit, tak přes soud a testy DNA, ale musí chtít on. Na druhou stranu si myslím, že přes to, co holky píšou, má dítě právo znát biologického otce, zvlášť pokud on by rád vídal své dítě. A že je tam taková překážka, no je obrovská, ale ne nepřekonatelná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.10 12:08

Psala jsem už první anonymní odpověď:

Myslím si hlavně toto - dítěti je už 8 let.Otec je ten,kdo vychovává a ne ten,kdo zplodil..Ty sama myslím pořádně nevíš co a proč se tenkrát stalo.

Neřeš to.Není to Tvůj problém,nezaobírej se tím.Cesty osudu jsou někdy nevyzpytatelné a jsou věci,které někdy vyřeší sám život ve chvíli,kdybychom to nejméně čekali - to je moje vlastní zkušenost. :srdce:

Až budeš mít vlastní děti,přijdeš na jiné myšlenky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.10 12:13

Mate pravdu, asi se tim zaobiram zbytecne,ale bohuzel myslenky na to mam. Myslim, ze mate pravdu, ze se to casem zmeni az budeme mit vlastni dite.
Ale jsem opravdu vdecna za to, ze si alespon tady muzu o tom promluvit se super holkama.

• Nahlásit
  • Citovat
12980
7.2.10 12:13

Pokud má dcera fungující rodinu - maminku a tatínka ( i když né biologického), tak vůbec nevím proč jí chceš bořit její svět - protože jsi zvědavá jak vypadá??? :cert: :cert: pro ní je rozhodně tatínek ten kdo jí vychovává a právem se také tak cití..Jak by mu asi bylo, kdyby jste jí ted nabulíkovali, že to není její pravý tatínek , ale tento cizí pán :roll: - jímá mě hrůza :evil: Možná se přítel na začátku snažil, ale už uběhlo hodně vody a já nemyslím,, že už chce něco řešit nebo se cítí jako tatínek..
myslet se má především na to dítě a jaké to na něj bude mít dopad. Tvé chování není příliš rozumné a úvahy jsou zcestné..nerýpej v tom a bude klid.
Pokud jednou ona bude chtít zazvonit u vašich dveří, jistě to bude o komunikaci mezi ní a jejím otcem a dopředu se nedá řešit..A ani to nemusí nikdy nastat a nikomu to vadit.
Přeji hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama