Dcera chce být malířka prosím poraďte

5.12.19 20:35

Dcera chce být malířka prosím poraďte

Ahoj moje 11.leta dcera zamnou dnes odpoledne přišla že chce malovat jako její spolužačka :think: Její spolužačce je 12.let chodí spolu do třídy a i já vím že maluje opravdu moc pěkně a její obrázky vyhráli tolik soutěží.. (školní, v okrese..) :palec: chodí do 6.třídy a holčinu znám už jak chodila do školky a už v 5.letech malovala jak 8-9 letá holka. :think: :palec: :potlesk: Teď má opravdu neuvěřitelné kresby a obrázky a bůh co všechno. Moje dcera chce být malířka nebo něco takového chce umět krásně malovat. :think: :potlesk: :palec: Ale, problém je ve mě já se v tom nevyznám..(malování mě nikdy moc nebavilo) Nevím jak dceři poradit a co jí koupit za výbavu moc takových věcí doma nemáme.. Máme max. propisky, obyčejné tužky a možná někde pastelky.. To se ale, obávám že je toho málo.. Já si představuji takovou výbavu: Různé druhy tužek, fixi, voskovky, pastelky, vodové barvy, temepery, kelímek na vodu, tekuté lepidlo, tuhé lepidlo jakože váleček, třpytky a různě takové věci, štětce, pravítko,… Je toho málo nebo moc a stačilo by to nebo ne? :think: Není pozdě na to začít malovat když ji je 11.let já bych osobně řekla že ne ale, nevím. Co by měla začít kreslit/malovat? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13653
5.12.19 20:40

Nikdy není pozdě na nový um :palec: Přihlásila bych ji na výtvarný kroužek v umělecké škole, tam už se vším poradí a naučí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
5.12.19 20:41

Tak nejlepší by byl nějaký kroužek. Na malování není nikdy pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 20:47
@Maminka16 píše:
Ahoj moje 11.leta dcera zamnou dnes odpoledne přišla že chce malovat jako její spolužačka :think: Její spolužačce je 12.let chodí spolu do třídy a i já vím že maluje opravdu moc pěkně a její obrázky vyhráli tolik soutěží.. (školní, v okrese..) :palec: chodí do 6.třídy a holčinu znám už jak chodila do školky a už v 5.letech malovala jak 8-9 letá holka. :think: :palec: :potlesk: Teď má opravdu neuvěřitelné kresby a obrázky a bůh co všechno. Moje dcera chce být malířka nebo něco takového chce umět krásně malovat. :think: :potlesk: :palec: Ale, problém je ve mě já se v tom nevyznám..(malování mě nikdy moc nebavilo) Nevím jak dceři poradit a co jí koupit za výbavu moc takových věcí doma nemáme.. Máme max. propisky, obyčejné tužky a možná někde pastelky.. To se ale, obávám že je toho málo.. Já si představuji takovou výbavu: Různé druhy tužek, fixi, voskovky, pastelky, vodové barvy, temepery, kelímek na vodu, tekuté lepidlo, tuhé lepidlo jakože váleček, třpytky a různě takové věci, štětce, pravítko,… Je toho málo nebo moc a stačilo by to nebo ne? :think: Není pozdě na to začít malovat když ji je 11.let já bych osobně řekla že ne ale, nevím. Co by měla začít kreslit/malovat? :zed:

Já bych jí asi poslala na nějaký výtvarný kurz, my ho měli v DDM, chodila jsem v 9. třídě. Ono i kdyby nebyla v budoucnu malířka, tak je to fajn koníček i třeba dobrý základ pro jiná studia..grafická škola, architektura…

Jo a dobrý je pro začátek uhel a rutka (ted nevim jestli to píšu správně rudka nebo rutka)
Dobré je začít zátiší typu ovoce na stole… Pak treba obličej, ruka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 20:47
@JancaS84 píše:
Tak nejlepší by byl nějaký kroužek. Na malování není nikdy pozdě.

Stim počítám že ji zapisu ale, chce malovat hlavně doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11782
5.12.19 20:50
@Maminka16 píše:
Stim počítám že ji zapisu ale, chce malovat hlavně doma

no školní rok už těžko bude někde volno, malováním doma se nic nenaučí, pokud se tomu chce věnovat opravdověji, tak potřebuje vedení odborníka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 20:57
@stinga píše:
no školní rok už těžko bude někde volno, malováním doma se nic nenaučí, pokud se tomu chce věnovat opravdověji, tak potřebuje vedení odborníka

U nich ve škole jsou dva krouzky s malováním a pochybuji že v okolí nic dalšího nebude když jsem dceru prihalsovala v dubnu na flétnu tak tam bylo míst kdyz jsem tu druhou dceru jednou v únoru prihalsovala na gymnastiku tam bylo míst a nemyslím si že o malování je takový zájem :mavam: :think: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1985
5.12.19 21:07

Koupila bych třeba vodovky, tempery a par štětcu. To stačí. Doma ji můžeš udelat třeba nějaké zátiší.. třeba jablko, konvicka.. nebo něco co chce sama malovat. No a potom ať se to sama zkusí přenést na papír podle svého umu. Nic nebude špatně! A určitě ji přihlásit na nějaký výtvarný kroužek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3119
5.12.19 21:15

Podle me jde o to, jak ji to jde. Jestli to chce dělat jen proto, že spoluzacka, nebo jestli je taky nadana v tomto směru. Pokud to první, napřed bych nakoupila různé výtvarné potřeby a dávala ji různé úkoly, co má kreslit, pokusila se něco načíst a vyzkoušet. Kdyby ji to chytlo, tak od září kroužek, nebo klidně od února, jestli u vás jsou. Pokud je ale šikovná a nadana, hledala bych výtvarný obor na ZUŠ, tam se většinou dělají „talentovky“, ale i tak asi vezmou kazdymu, jak kde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 21:23

@Maminka16 přihlásí ji na malířka nekupuj toho zbytečně moc, spíš nic moc. Musí si to zkusit, ale pod vedením někoho zkusenyho. Za mě bych začala tužkou, uhlem… Tempery/olej až to bude zvládat, s tím se pracuje hůř…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21184
5.12.19 21:24

@Maminka16 Zaráží mě, že máte „možná někde pastelky“ - viděla bych pastelky a hodně pastelek jako takový základ všech základů od raného věku. Jestli chceš v 11 letech začít budovat předpoklady k tomu, aby se dcera stala malířkou tím, že jí pořídíš pastelky, kelímek na vodu, lepidlo a třpytky a s motivací, že spolužačka hezky kreslí - to je naivní představa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3747
5.12.19 21:25

Určitě bych zkusila ZUŠ, někdy jsou ochotni nabrat i v průběhu roku. Jak základní výbavu bych pořídila spíše suché techniky - suché a olejové pastely, měkké tužky, úhel, rudka. Z mokrých pak pro začátek stačí tempera. Na třpitky a vosokovky bych se vykašlala. To je spíš záruka kýče. Pokud se ti nepodaří jí někam upíchnout do výtvarky, tak zkuste nějakou příručku pro výtvarníky. Je jich spousta, v kvalitním kníhkupectví určitě poradí.
Otázkou je, zda má fakt talent a baví jí to, nebo jen chce to, co dělá kámoška…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3747
5.12.19 21:27
@hanka.br. píše:
@Maminka16 Zaráží mě, že máte „možná někde pastelky“ - viděla bych pastelky a hodně pastelek jako takový základ všech základů od raného věku. Jestli chceš v 11 letech začít budovat předpoklady k tomu, aby se dcera stala malířkou tím, že jí pořídíš pastelky, kelímek na vodu, lepidlo a třpytky a s motivací, že spolužačka hezky kreslí - to je naivní představa.

Tak pastelky jsem ani nezmiňovala, pač to mi přijde jako samozřejmost. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
5.12.19 21:39

Zkus ZUŠku, nechají ji tam udělat talentovky a podle toho ti řeknou, jak to vidí a budou s ní pracovat. My jsme teda hudební rodina a naší nemladší hudebnici nechtěli vzít kvůli věku, ale po talentovkách přehodnotili a vzali ji i ve 4,5 letech na klavír, teď v 5 letech měla první větší koncert pro lidi. Pokud má talent, neváhala bych. Domů stačí tužky, úhel, pastelky a nějaká guma + knížka základů kreslení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21184
5.12.19 21:40
@cverunka píše:
Tak pastelky jsem ani nezmiňovala, pač to mi přijde jako samozřejmost. :D

No asi ne u zakladatelky, která je zmiňovala s tím, že možná někde jsou. U dívky, která kreslit chce(a nejen proto, že teď zrovna obdivuje kamarádku, která hezky kreslí) by věděla velmi dobře, kde jsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama