Reklama

Dcera chce opět plenky v 6 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LenkaUr
Povídálka 13 příspěvků 03.05.18 07:44
dcera chce plenky, moc stará

Všechny zdravím, nevím už co dělat tak píšu sem.
Mojí dceři bylo nedávno 6let. Vždy se chovala naprosto super, hodná, poslouchá. Nočník jsme měli zvládnutý ůplně super ve 2 letech. Najednou se ale rozhodla a nevím vůbec co jí to napadlo, prostě za mou před 2 týdny přišla s : Mami, já chci plínky.
Myslela jsem že pro panenku, ale ona prostě nechce na záchod a chce zase plínky. Bála jsem se jestli jí něco není, ale žádné problémy (jako počůrávání a tak) nemá. :roll: nevím už vůbec co jí na to říct ani co dělat. Plenky doma sice mám ale přece nemůžu 6 let staré holce dávat plínu. Několikrát už se prostě (myslím že schválně) počůrala, dokonce i venku když jsme šli k babičce. Jednou se i zkoušela pokadit, nachytala jsem ji jak v pokojíku tlačí, takže to naštěstí musela do záchodu. Bojím se že kdybych tam zrovna nebyla tak to jde do kalhot. Nevíte někdo co s tím dělat? :( jsem už bezradná :zed: :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 03.05.18 07:49

Tak první bych vzala moč na kultivaci. A potom bych se z ní snažila vytáhnout důvod, např. jestli se na záchodě něčeho nebojí, apod.

brumi
Kelišová 6385 příspěvků 03.05.18 07:51

@LenkaUr určitě by jsem neustoupila a plenu nedala, je vážně velká, spíš bych uvažovala zda nemá nějaké trápení? nezměnilpo se něco v jejím (vašem) životě něco razantně? chodí do zš či mš? Může mít tam nějaký rpobléma tímto na sebe upozorňovat…

beruska9
Extra třída :D 10559 příspěvků 03.05.18 07:52

Nereaguje na nejakou zmenu? Nebyla nekde, kde bylo mimino? Treba videla, jak je nejake prebalovane a dostava se mu pozornosti a tuleni, nemuze touzit po tom? Nejak bych se ji snazila vyptavat a dopidit se k pricine, neco za tim bude.

brumi
Kelišová 6385 příspěvků 03.05.18 07:52

@Adelka951 ale paní píše že zkoušela hodit i bobek do gatí, takže na močové cesty bych to ani moc neviděla, spíš na nějaký blok strach či snaha na sebe upozornit…

kve-tinka
Závislačka 4345 příspěvků 4 inzeráty 03.05.18 07:55

Píšeš, že máš doma pleny, takže i miminko?? Vysvětlila bych jí, že pleny jsou pro miminko, ať ti pomáhá přebalovat, možná bych ji i tu plenku „zkusila“ dát se slovy - no vidíš, máš ji malou. :think:

KKatka23
Echt Kelišová 7972 příspěvků 03.05.18 08:10

Jestli máte doma plínky, tak zřejmě i mimino. já toto zažívám už podruhé - vždy mi nejstarší dcera reaguje na miminko, už když je v břiše (ale ona je proti té vaší malinká teda). ROzhodně bych žádný plínky nevracela a trošku bych se začla soustředit na trávení času pouze s dcerou. Aby mimčo občas někdo pohlídal a vy jste si samy zašly na nákup nebo na zmrzlinu, na procházku - aby ona získala ztracenou jistotu ve své postavení v rodině. U nás akutálně nejstarší bude slavit v neděli 3 rok, mladší má rok a sedm měsíců a jsem v sedmém měsíci. Starší se začla počůrávat dva měsíce zpátky, přitom od roku a třičtvrtě chodí na nočník prakticky bez nehod. Neřeším. Prostě občas řeknu, že se mi to nelíbí, že vím, že už je velká holka a umí to už pořádně, alejinak to nekomentuju. Je to velká změna pro ni, až se mimčo narodí a zapojí do rodiny, tak to podle mě odezní samo. Když jsem čekala druhou, tak byl zase problém s dudlíkem, chtěla dudlík jako miminko…je to asi normální :)

alilauter
Kecalka 133 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 08:14

Asi půjdu proti proudu, ale co ji je koupit a nechat to na ní? Nevěřím, že by mezi kamarády chtěla být dlouhodobě s plinou. Třeba je to kvůli miminku, kdy děti s mladším sourozencem trochu „blbnou“ a chtějí znova krmit a tak. A souhlasím mluvit o tom, ale spíš než výslech, kdy ti podle mě nic neřekne - tak zkusit spíš ve hře. Jako, tak já mám doma teď na tuleni dvě miminka a mazlit ji fakt jako miminko, když u toho budeš trochu přehrávat, mohla by být sranda a smích může odbourat nějaký napětí a z dcery třeba vypadne nějaký důvod. Každopádně držím palce, je to na palici.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 03.05.18 08:22

@LenkaUr Upozorňuje na sebe = něco ji trápí, má pocit, že má málo pozornosti. Plínky bych nedala, ačkoliv teda moje starší děti taky básnily o tom, že už si to nepamatují a chtěli vyzkoušet, jaké to je :lol: (rozmluvila jsem jim to). Zkusila bych to stylem: Plínky ti nedám, ale jestli si chceš občas hrát na miminko, tak pojď a sem tam můžeme. A chovej jí a pečuj o ní. Ona se sklidní a časem to bude dobré. Jsou to malí naschválníčci, ale pokud máte doma malé mimniko, pochop ji - šest let byla jedinou princeznou a najednou má konkurenci, to musí být strašný psychický šok.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 300 příspěvků 03.05.18 08:42

Nejprve bych se zeptala dcery, proč plínku chce, když je taková šikovná a velká a umí chodit na WC. A že by jsi musela plínku nechat vyrobit na zakázku a bylo by to moc drahé, tak že nad tím budeš přemýšlet, ale nejprve by jsi chtěla vědět, jestli jí něco netrápí ve školce, škole, doma…

A zároveň se ty sama objednej na konzultaci k dětskému psychologovi a s ním situaci prober.

Ještě mě napadá, konzultovat problém s učitelkou v MŠ nebo ZŠ, která má dceru na starosti. Dohodni si s ní schůzku a zeptej se, zda nemá dcera nějaké problémy či zda je něco, co se jim nezdá.

Myslím, že to bude psychického rázu. Ale pokud půjdete k pediatrovi, určitě vás pošle na nefrologii.

Hlavně to nesmí dojít tak daleko, že bude zadržovat stolici. Mé dceři je 2,5r a z kakání má prostě nějaký blok, včera se ukákla do plíny, kterou má jen na spaní a bylo vidět, že se jí chce ještě kakat, ale prohlásila „ne, stačí“ :zed: Syn zas v jejím věku kadil do kalhot, je mu čerstvě 6 let a pořád chodíme k psycholožce s počůráváním - prostě nemá čas chodit na WC. Snad se to s těmi dětmi srovná, než budou plnoletí :mrgreen:

Hodně sil… :kytka:

LenkaUr
Povídálka 13 příspěvků 03.05.18 08:57

Mimino nemáme, plenky jsou ještě po malé, asi do 4 let se v noci počůrávala takže jsme měli. Ještě jsem je nestihla nikomu věnovat, neví že je doma máme. Nikam kde mají mimino nehcodíme, má kamarádky svého věku. Jak jsem již psala, hledala jsem problémy, ale na nic jsem nepřišla. Zdravotní to si myslím nebude, ale jestli to bude takhle pokračovat tak ji raději k té doktorce vezmu. tu školku ještě prověřím, má jít již do školy a nerada bych aby tam šla s plenkou, zatím držím a nedala jsem jí ji, ale nevím co dál dělat. Přece ji nemužu nechat běhat a všude čurat, na věcech mi nezáleží, jen na ní. Nábytek ale je celkem drahý a nechci aby byl pořád mokrý, neustále tepovat koberec taky nemužu. Psychologa mám domluveného na dnešek odpo, jdu tam sama. potom kdyžtak až s malou, napadlo mě jí nedat přímo plenky ale jen nějaké ty natahovací, protože to přece nejde, aby byla neustále mokrá, jinak kakání sleduju, většinou ji odchytnu když tlačí, ale třeby zrovna před chvílí jsem to nestihla

chs.jasmin
Kelišová 7204 příspěvků 03.05.18 09:05

@LenkaUr

Ahoj,

ono sice nejde, aby byla neustále mokrá, ale pokud ji je dáš, tak dcera dosáhne svého. Být to nějaká drobnost, jako že bych chtěla růžvý pramínek vlasů - ok, kup ty křídové barvy, ale tohle je krok zpět.

Když jsi se vyptávala, co ti odpovídala? Je zajímavé, že v okolí miminko nemáte. Zda třeba v te školce přijímají i plenkové děti a vidí nějaký rozdíl v přístupu k těm dětem? :nevim:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 300 příspěvků 03.05.18 09:09

@LenkaUr Prosím hlavně jí nedávej tu plenu, dokud se neporadíš s psycholožkou! Mohla by jsi tím totiž zadělat na mega problém - mě se to povedlo, tak si myslím, že vím, o čem mluvím.

Genovesa
Extra třída :D 11212 příspěvků 03.05.18 09:09

A co vztahy v rodině? Proč teď není ve školce? To bude dobrý. Hlavu vzhůru.

LenkaUr
Povídálka 13 příspěvků 03.05.18 09:49

Moc všem děkuji za rady jste opravdu hodné. Právě že doma je vše ok. Žádné změny. Vůbec v ničem. Maximálně v té školce nebo ona má něco co vnímá špatně jinak změny nejsou. Dnes není ve školce protoze tam mají nějaký problém. Praskla jim tam nějaká stupačka či co. Prostě neteče voda. Takže. Take bych ji ty plenky nerada dávala :oops: ale počkám co mi řekne psycholog a případně doktorka. Kdyby ještě nějaké rady tak budu ráda. Myslíte že to může být zdravotního rázu? :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Možný scénář rozchodu Plekance a Vondráčkové. Odhalená nevěra, nebo těhotná milenka?

Když šlo o jejich soukromí, byli Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková během... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama