Syn mi schválně počůrává postel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vbarav
Povídálka 11 příspěvků 26.04.18 18:52
syn mi schválně počůrá postel

Dobrý den,
prosím o radu..mám syna má skoro 2 roky..poslední dobou mi schválně čůrá do postýlky..jakmile ho tam dám třeba jen na pár minut hned se mi tam vyčůrá..v postýlce moc není převážně je se mnou dávám ho tam jen na nezbytnou dobu a na spaní..stoprocentně vím, že to dělá schválně, ale nevím jak to mám řešit..vysvětluju mu to a on to chápe, ale prostě to udělá zas..dostane i na zadek.. Nemáte prosím nějakou dobrou radu co s tím? Jde to vůbec nějak odnaučit takle malé dítě?

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4342 příspěvků 26.04.18 19:08

Dávejte ho tam v plenkách. čím víc z toho budetě dělat téma a čím víc ho budete trestat, tím neurotičtější bude a navíc mu spojíte postýlku s tím, že jste vytočená a vzteklá a o to hůř tam bude spát.

Je to pořád malý batole, až dozraje, tak s tím přestane. Pokud se poslední dobou u vás nějak zhoršila situace a nebo nastaly nějaké větší změny, tak to může být příčina toho počůrávání.

Vysvětlování u ani ne dvouletého batolete je v tomto případě naprosto k ničemu.

Podle toho, co píšete ve starších příspěvcích o tom, že jste rezignovala na učení slov, tak bych si tipla, že prostě tlačíte svou představu co vaše dítě musí umět, aniž byste tak nějak respektovala biologii a individuální vývoj dítěte.

Jestli už spal bez plenek, tak regrese v takhle nízkém věku může být spuštěná jak událostmi vnějšími, tak nějakým vývojovým skokem.

Ou
Závislačka 4342 příspěvků 26.04.18 19:12

Jinak tedy pochopitelně potřebujete dodržovat základní pravidla - před uložením do postýlky vyčůrat, před spaním nepít větší množství nápojů, večeře nedělat moc tekuté.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 26.04.18 19:23

Já jenom doufám, že jsi troll.
Někteří rodiče mají pocit, že veškeré jejich problémy se vyřeší tím, že dají dítěti na zadek.
Jsem příznivce brzkého odplenkovani, nicméně i tak říkám, ani ne dvouleté dítě má plný nárok se počůrat. A pokud mu chceš vypěstovat nějakou neurózu, tak jsi na nejlepší cestě…

Hanka1
Extra třída :D 13066 příspěvků 26.04.18 19:39

Tak v dnesni době je snad celkem normalni, ze se dvouletak teprve odplenkovava a na spani ma pliny bezne. Takhle mu vypestujes solidni trauma, davej mu na spani plinku a pokud bude sucha, tak chvalit chvalit chvalit a koupit nejakou malickost

brumi
Kelišová 6162 příspěvků 26.04.18 19:50

@vbarav a malej je jinak zcela bez plen? mívá nehody i jinde nebo jen v té postýlce? Koukám že tady holky hned berou že ho dáváš bez pleny na spaní, ale pokud jsem pochopila tak ne, chápu dobře? že máš malého u sebe potřebuješ třeba na pár min odběhnout dáš ho tam a on se počůrá?

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 15 inzerátů 26.04.18 19:55

Tak já bych hlavně nedávala takto velké dítko samotné bez dozoru do postýlky, protože může snadno spadnout při vylézání, aspoň bych vyndala sprucle nebo sundala jednu bočnici, aby vylézt mohlo bezpečně. Jinak začni trochu respektovat potřeby tvého dítěte, protože jinak mu zaděláš na psychické problémy.

vbarav
Povídálka 11 příspěvků 26.04.18 22:16

@brumi ano ano dávám ho normálně spát s plenkami..přes den je normálně bez plín nehody nemá právě se mi jen takle schválně vyčůrá když ho tam dám - např. jdu zavřít slepice tak mi prostě nic jinýho nezbyde..navíc mi to předtím nedělal a ted to dělá a má z toho prostě srandu

jinak pro ostatní: svoje dítě nijak netrýzním..spí normálně s plínkama..nic tak hroznýho po něm nechci..rozhodně z toho mít psychický problémy nebude - mám doma naprosto štastný spokojený dítě - věnuju se mu od ráda do večera a na tom, že si chci i občas třeba zajít na záchod sama tak ho dám na pět minut do postýlky nevidím nic špatnýho.. nechci být nějak krutá, ale neurotický mi spíš přijdete vy :lol: :lol:..dát dítěti občas na zadeček když zlobí taky není nic krutýho..myslím, že kdybych to brala jako vy tak teda nevím co mi z něj vyroste..

@Adelka951 jako jak může vylízt z postýlky? vždyt to je bezpečný ho dát právě tam než ho někde nechat běhat tu chvíli o samotě..malinko nechápu

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 15 inzerátů 27.04.18 06:16

@vbarav Tak snadno, ve dvou letech je dost velký, aby se vzepřel, přehodil nozku a už letí po hlavě dolů, moje děti to zvládali kolem roku a půl bez potíží.

brumi
Kelišová 6162 příspěvků 27.04.18 07:33

@vbarav hele pokud je to tak, řekla by jsem že ti to vážně dělá naschvál a to proto že ho tam prostě necháš, jsem sám tak se ti počůrám, zkus ho brát sebou, jasně že to naštve ale teď máš venku teplo takže to je rychlovka. jen ti dává najevo že se mu to nelíbí, třeba se i bojí a tím na to upozorňuje… @Adelka951 ano jsou děti které to umí a jiné zas ne, můj to nikdy ani nezkusil jaký byl bubák, zato dcera ta už v roce přelezla, takže postýlka byla jako bezpečí pase a ještě šly raději ven dvě tyčky aby si mohla bezpečně vylézt…

vbarav
Povídálka 11 příspěvků 27.04.18 13:57

@Adelka951 aha takle je to myšlené..náš se o to ještě ani jednou nepokusil..ale samo kdybych viděla, že se o to pokouší řešila bych to a už bych postýlku jako „bezpečné“ místo nebrala..

@brumi tak já ho i převážně s sebou beru..ale právě má 16 kg a někdy se mi s ním nechce prostě tahat :D..jinak řekla bych taky, že bud to bude natruc, že sem ho tam dala..a nebo se mu to líbí, že to udělá ten mokrej flek protože když přijdu tak mi to i sám ukazuje a směje se tomu kolikrát.. a naschvál to bude určitě protože přes den je bez plín od roka a dvou měsíců a nikdy takovej problém nebyl (samo až na pár nehod, ale za to sem ho nikdy nijak netrestala to chápu, že se stane)..ale když mi tam fakt čůrá vyloženě naschvál tak nevím co s ním.. a co myslíš když se mi tam náhodou vyčůrá tak ho mam napomenout nebo si toho nevšímat? nebo ho tam zkusit dávat s plínou, aby neviděl ty loužičky a přestalo ho to bavit?..jako fakt ho tam dávám minimálně..většinou tak dvakrát max. třikrát na pět minut, ale občas ho tam prostě potřebuju na chviličku dát - když to půjde pokusím se ho teda všude brát víc s sebou.. ale právě chlap se mi z práce vrací večer až když malej spí..tak jsem přes ten den taky ráda, když si fakt aspon na ten záchod jednou nebo dvakrát zajdu sama..

brumi
Kelišová 6162 příspěvků 27.04.18 19:32

@vbarav určo bych netrestala, protože pokud tě tím upozornuje že mu to vadí či se tam cítí špatně bylo by to ještě horší, zkus mu tu plenu příště dát, drže to tak něakou dobu pak zase bez a pokud bude bez loužičky tak velká chvála :). Jasně to chápu, mám doma hodně podobně x3 a je to někdy hodně na palici když i každá návštěva je nejmíň s jedním společníkem horší jak se mi tam nacpou všichni a chtějí si véééélmi nutně povídat :mrgreen: :zed:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší kámošky z paláce: Proč vznikly tyto dvojice a má Meghan výhodu? Vysvětlíme

Od dob královské svatby Meghan Markle a prince Harryho se ohledně královské... číst dále >

Já jsem muslim, tohle si nechte! Egyptský gólman odmítl pohár pro hráče utkání

Brankář egyptské fotbalové reprezentace Muhammad Šanáví na sebe upozornil... číst dále >

Články z Ona Dnes

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz... číst dále >

Odpadky a modřiny. Co dělají rodiče úspěšných dětí jinak než vy?

Vychovávat dítě není žádná legrace. V době, kdy se záplava informací z... číst dále >

Reklama