Reklama

Nedaří se mi odplenkovat, už nevím jak dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 09:18
nedaří se mi odplenkovat, už nevím jak dál

Ahoj,

nějaký čas u zkouším odplenkovat dceru 2 roky a 4 měsíce a vůbec to nejde. Absolutně odmítá nočník, jednu dobu se nechala vysazovat na dětské prkýnko, ale to ji počase omrzelo a už nechce ani tam. Postupně ji učím na nočník od 18 m, měla období, že nezájem, nechala se posadit, ale nevydržela sedět ani vteřinu, pak bylo období, kdy jsme to nezkoušeli, protože to nemělo cenu, abychom ji neudělali blok, jen občas jsme ji ho připomněli, opět, nechala se posadit a hned zas vstala a utekla si hrát..a ted?

Když ji sundám kalhoty, že ji vysadim, chytne hysterák a nejde ani posadit, kope do nočníku, celkově je ted už nekolik měsíců s ní vše těžké, postaví si hlavu a vztekne se. Vzteká se pořád a kvůli všemu.

nevadí ji, že má počůrané kalhoty, naopak, hysterák, že je sundám a dám suché, furt se dožaduje těch mokrých a vydrží kvůli tomu řvát i hodinu! Jsem už unavená, co se týče kakání, nevadí ji být v pokakané pleně, občas se za ni tahá a 1× si donesla plenu, že chce přebalit.
Když ji mám ted bez pleny, snažřím se ji ji nedat a když má nehodu, akorát to rozmatlá..

A ted zas nechce být ani bez pleny a celé ráno mi nosí plenu a dožaduje se ji..

já už nevim..

další vec je oblékání, chci jít ven, dám ji oblečení, zahodí ho vzteky a uteče a vezme si neco sama, třeba včera mi vzala zimní boty a za boha jiné nechtěla, bojovala jsme tu s ní hodinu, i manžel ji držel a nešlo ji obout a když už, okamžite je zula a zas, že chce ty zimní, tak jsme poschovávala zimní kusy, ale i tak, neco ji dám a chce neco jiného, ale neustupuji ji v tom, ale vydrží tohle dělat klidně celé odpo, venku hezky a my tu bojujem, já už nevim jak na ni, přetrvává to už měsíce, neustupuji ji, v něčem povolí a najde si neco jiného, předtím odmítala jít za ruku, tak byly zas scény venku se válela a řvala, ted nočník a oblečení,. já už nevím..

nějaké rady?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 09:20

Jinak se ji ted snažím plenu nedávat doma vůbec, zkusila jsem i nedat plenu ven a když je bez pleny, sundavá si kalhoty a chce běhat nahá.. :roll:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33009 příspěvků 10 inzerátů 22.04.18 09:21

Udělala bych asi to, že bych na nějakou dobu, třeba na měsíc, se na všechny pokusy o odplenkování vykašlala a normálně plínu nechala. Pak zkusila znovu - dítě dozraje a třeba to pak půjde samo. Možná jen není ta správná chvíle. A teď je teplo, tak bych venku nechala běhat naostro, třeba ji to napadne samo… ještě má čas, 2 roky a 4 měsíce je ještě věk, kdy není žádná ostuda, když má dítě pleny. ;)

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 22.04.18 09:26
@Tiger-lily píše:
Udělala bych asi to, že bych na nějakou dobu, třeba na měsíc, se na všechny pokusy o odplenkování vykašlala a normálně plínu nechala. Pak zkusila znovu - dítě dozraje a třeba to pak půjde samo. Možná jen není ta správná chvíle. A teď je teplo, tak bych venku nechala běhat naostro, třeba ji to napadne samo… ještě má čas, 2 roky a 4 měsíce je ještě věk, kdy není žádná ostuda, když má dítě pleny. ;)

no asi jo, asi dáme pauzu a zkusíme později, ráda bych to stihla do konce léta, v bytě máme kosu přes zimu a ledové podlahy, tak ideál, ale do konce léta daleko :)

jinak nevím, proč jsme zaškrtla anonym, dcera tu řve zas kvůli blbosti a nějak jsme ho zaškrtla ani nevim proč :)

LennyL1
Kecalka 379 příspěvků 22.04.18 09:26

Přesně jak píše Tiger-lily, vůbec neřešit, nenutit, ona si jednou sama řekne zničeho nic a už bude chodit jen na nočník nebo na záchod. V jejím věku bych to nehrotila. Všichni v mém okolí i já sama mám tuto zkušenost. Pokud jsem nutila, nechtěli, pak najednou bum, shodili plínky a už je nechtěli. Do tří let času dost, hlavně se nestresovat tím, že některé děti kolem vás už na nočník chodí. No a co? Zas neumí jiné věci.

Emno
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 2 inzeráty 22.04.18 09:29

Za mě to samé, evidetně není zralá, vůbec bych nestresovala, nandala plenku a počkala pár měsíců a zkusila zase. Je to malý prcek, už z toho musí být vynervovaná jako ty :) Nech jí čas, každej má svůj, někdo mluví v roce, někdo ve 3 letech, stejně tak chození na nočník : ) Vypust z hlavy představy, všímej si reality : )

nozu
Extra třída :D 11477 příspěvků 22.04.18 09:36

Taky doporučuji nechat plínku a v klidu počkat, až k tomu dojde sama. My jsme děti odplenkovali ve dvou letech a 3/4 a v podstatě bez nehod. Já jsem nikdy neměla nervy na to holídat dítě, jestli se mu nechce na záchod a řešit permanentně nehody a loužičky. Navíc obě děti chodily od roka do jeslí a dcera se mi tam odplenkovala úplně přirozeně, když začala chodit na nočnbík se staršími dětmi. U syna zapracoval manžel, když ho hlídal nemocného - naučil ho rovnou na záchod.
jinak s tím oblékáním jsme podobně bojovali u dcery. Osvědčil se fígl dávat jí vybrat třeba ze tří pro tebe akceptovatelných variant. Dítě má pocit, že si rozhodne samo a ty mu jen do užšího výběru dáš věci, které jsou všechny pro dané počasí vhodné. Období vzdoru je náročné, velmi živě si pamatuji ty válecí scény atd. Vydrž!

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 22.04.18 09:41

@PAN66 dej jí čas a zimu neřeš. Pokud se odpolenkování povede načasovat, tak ti počůraná běhat nebude. U nás bych nehody spočítala na prstech jedné ruky u obou dětí. Trefili jsme dobrý okamžik a ze dne na den bez plen bez nehod. I jsme začali tak ihned chodit ven a do 2 měsíců bez pleny i v noci i v noci. Bývala bych jí mohla sebrat i dřív, ale v době dovolené jsem nechtěla řešit cizí počůranou postel, kdyby se stala nehoda.

Emno
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 2 inzeráty 22.04.18 09:47

Oblečení - podle mě se více uvolnit, myslím, že obecně není problém nechat dítě více si prosadit svou - umět ho pochopit a vžít se do něj. Já bych dítěti zimí boty klidně nechala dát, pokud by to bylo pro situaci únoné (na zahradu, procházku…) - nechat ho prožít tu možnost výběru a svoobodu. Nechala bych ho oblíct se málo a zažít zimu, pak si o oblečení řekne (mít ho s sebou v tašce).

Druhá věc je vhodný moment - dětský vzdor netvrá v kuse dlouhou dobu, bojuje s mikinou, ok, nedám ji… nabídnu ji venku za 10 minut a dítě už je zcela svolné.

Třetí věc je domluva - vše, co vás trápí, řešit předem - jdeme ven, pak mu řeknu, že je pro mě zásadní (a vyvětlím proč), aby chodilo za ruku. Pokud to není schopné udělat, tedy slíbit, že to bude fungovat dle dohody, nejdeme ven/nepůjdeme tudy a tudy/nedojdeme až tam a tam/půjdu bez něj… prostě následky, které souvisí s tím, co se děje, přirozeně z toho plynou.
(jestliže se v této zimě nehodláš oblíct, ven nejdeme/jdeme jen na chvilku/jdu sama/nebo až budeš nemocná, budeš spát sama v pokoji, abys nikoho nebudila, nenakazila, souhlasíš). A pak samozřejmě nechat dítě ten následek zažít.
U nás tohoto všeho jsou děti schopné už od 2 let, možná trochu dříve. Základem je komunikace a hlavně logika obsahu sdělení, děti maj výborný smysl pro přímou souvislost a následnost. Bohužel my dospělí je zahlcujeme nesmyslama, oni je nechápou. Silou toho moc nelze vyřešit, a když ano, tak s narušenými vzathy a ublíženími na obou stranách.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 22.04.18 09:50
@Anonymní píše:
Ahoj,

nějaký čas u zkouším odplenkovat dceru 2 roky a 4 měsíce a vůbec to nejde. Absolutně odmítá nočník, jednu dobu se nechala vysazovat na dětské prkýnko, ale to ji počase omrzelo a už nechce ani tam. Postupně ji učím na nočník od 18 m, měla období, že nezájem, nechala se posadit, ale nevydržela sedět ani vteřinu, pak bylo období, kdy jsme to nezkoušeli, protože to nemělo cenu, abychom ji neudělali blok, jen občas jsme ji ho připomněli, opět, nechala se posadit a hned zas vstala a utekla si hrát..a ted?

Když ji sundám kalhoty, že ji vysadim, chytne hysterák a nejde ani posadit, kope do nočníku, celkově je ted už nekolik měsíců s ní vše těžké, postaví si hlavu a vztekne se. Vzteká se pořád a kvůli všemu.

nevadí ji, že má počůrané kalhoty, naopak, hysterák, že je sundám a dám suché, furt se dožaduje těch mokrých a vydrží kvůli tomu řvát i hodinu! Jsem už unavená, co se týče kakání, nevadí ji být v pokakané pleně, občas se za ni tahá a 1× si donesla plenu, že chce přebalit.
Když ji mám ted bez pleny, snažřím se ji ji nedat a když má nehodu, akorát to rozmatlá..

A ted zas nechce být ani bez pleny a celé ráno mi nosí plenu a dožaduje se ji..

já už nevim..

další vec je oblékání, chci jít ven, dám ji oblečení, zahodí ho vzteky a uteče a vezme si neco sama, třeba včera mi vzala zimní boty a za boha jiné nechtěla, bojovala jsme tu s ní hodinu, i manžel ji držel a nešlo ji obout a když už, okamžite je zula a zas, že chce ty zimní, tak jsme poschovávala zimní kusy, ale i tak, neco ji dám a chce neco jiného, ale neustupuji ji v tom, ale vydrží tohle dělat klidně celé odpo, venku hezky a my tu bojujem, já už nevim jak na ni, přetrvává to už měsíce, neustupuji ji, v něčem povolí a najde si neco jiného, předtím odmítala jít za ruku, tak byly zas scény venku se válela a řvala, ted nočník a oblečení,. já už nevím..

nějaké rady?

K odplenkování: Já bych ji nechala. Moje dcera se nechala vysazovat jako malá, ale od roka a půl do dvou a půl měla hysteráky u nočníku jako Tvoje. Holt jsem dávala pleny a do nástupu do školky ve třech letech byla odplenkovaná.

To samé v oblečení. Pokud dělá tyto problémy, tak se holt prostě doma dohadujte, to přejde. Nebo ji důsledně vždy nech jít v tom, co si vybrala, sama se uvaří - na zimní boty ještě nikdo nikdy neumřel - a upozorňuj ji, jak pěkně oblečení jsou jiní. Období vzdoru se u každého projevuje jinak.

Příspěvek upraven 22.04.18 v 11:13

Emno
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 2 inzeráty 22.04.18 09:57
@Anonymní píše:
venku hezky a my tu bojujem,nějaké rady?

tak nebojuj : ) Dítě je svobodný tvor, chce se prosadit a má na to nárok. Potřebuje vědět, že má možnosct a schopnost rozhodovat o sobě samo. Ve většině případech mu my rodiče tu svobodu bereme úplně zbytečně. Někdy dítě lpí na věcech jen proto, aby díky prosazení nabylo domu, že není věc, ale schopný jedinec. Čím víc s ním budeme bojovat, tím víc bude i ono, ta touha po svobodě je silná a neutuchající. Jestli chceš jít ven. když je tak hezky, tak jdi - nebojuj s botama, dej jí boty, co chce, nijak jí to neohrozí a rozhodně z toho neplyne nic v duchu, že příště taky na tebe vymyslí, že půjde s kýblem na hlavě : )

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 22.04.18 10:17

Plínu nechat, dojde k tomu sama. Nejhorší je ten tlak okolí. Jéééžišmarjá, vám jsou dva a čtyři měsíce a vy ještě nosíte plenu???!!! To mě úplně točí. Dělá to ségra. Když hlídá přítelovo vnouče, tak má neustále připomínky, jak to, že ještě pořádně nechodí a jak to, že nechodí na nočník?? Furt si na něco stěžuje, že oni jsou rodiče na prd. Ale malej prostě nočník nechce, ochotně se nechá vyzvednout na záchod, protože je to velikej chlap přece a nějakej nočník? :D Prostě ho přeskočil no a co? Žádný stresy. Po zlém to nepůjde, občas to zkusit a zuřivě chválit.

Tamtama
Extra třída :D 11698 příspěvků 22.04.18 10:52

K plínám: vrátila bych, však má ještě čas.
K oblékání: no, tak půjde v zimních botách, ony jí nohy neupadnou. Taky jsem synovi koupila pěkné zimní boty na běžné nošení a sněhule na bobování, zimní boty měl na noze za celou zimu asi dvakrát. :D Zkus jí dát na výběr třeba červené x růžové triko, na mého mladšího to celkem zabírá. Nebo ho nechám, ať si vybere sám. Minule si k doktorce vybral šíleně vytahané domácí triko na tvoření, tak jsem ho musela chvíli přemlouvat, že se to nehodí, ale necháme ho tady na gauči a vezme si ho hned, jak se vrátíme. Na mladšího mi to zabírá. Na staršího mi nezabíralo nic, musela jsem holt 4 roky čekat, než ho období vzdoru přejde. :lol:

sepru
Kecalka 224 příspěvků 22.04.18 11:04

Nám kluk taky furt plenku..v srpnu nám budou 3..a několikrát sem zkoušela…na nočník občas jde spíš hned dávám před a po spaní a někdy se zadaří než dám plinu.
U nás je problém ten, že nechce slipy, kalhotky, trenky prostě jak fobie :) ani na holo ne
Vždycky zkusím a hold počkám protože jinak se mi sprajcne a konečná..
Když se mu to dařilo tak velká pochvala (jásáme, tleskame, chválíme) a někdy odměna… prostě asi není zralej a je pro něj větší pohoda zavřít se do skříně vyhnat nás ať nekoukame a tlačit do plinek :lol: :lol:
Nedávno přišel sám že chce zkusit slipacky, ale hnedle se pak počůral s tím že už nechce ven na procházku protože se počůral :D…hold chce to čas..
Na názory ostatních kašlu sice blbě koukaj a maj připomínky protože náš je i velikej tak to vypadá jak 4 letý s plinama, ale každé dítě umí něco jiného a každé se to svoje jednou naučí ;)

Renkaa
Kecalka 133 příspěvků 22.04.18 11:45

:mavam: přesně jak už psaly holky předemnou nestresovat se kecama okolí, vrátit plínu a počkat ;) Naše malá taky mohla jsem se stavět třeba nahlavu a prostě ne nočník jí nezajímal klidně by byla celý den v počůraných teplákách no moje nervy tak jsem jí plínu vrátila několikrát a pak ve dvou a půl letech konečně pochopila co se po ní chce a během dvou dnů byla bez plen i na spaní ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama