Dcera odmítá kakat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hanka Adamov
Stálice 66 příspěvků 20.02.18 13:24
Dcera odmítá kakat

Prosím o radu ty, co si tím prošly… Dcera má momentálně dva a třičtvrtě roku. Cca od roku a půl chodí na nočník čůrat, bez problémů, v noci taky bez plíny. Dosud kakala jednou denně do plíny. Teď byly nějaké úspěchy i na nočníku. Bohužel se po čtyřech dnech a úspěšných sezeních rozhodla, že nebude kakat. Vůbec. Nikam. Pátý den, to je dnes, jsem jí dala glycerinový čípek. Udržela to 8o Teď spí. Zítra s ní půjdu k doktorce, protože ona se očividně těch bobků dobrovolně nevzdá… Jinak zkoušeli jsme samozřejmě po dobrém, po zlém, úplatky, citové vydírání trochu :oops: Za každou radu těch, co toto zažili a vyřešili budu vděčná…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

niki V
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 20.02.18 13:34

To jsem zvědavá na rady, syn 2roky měl párkrát bolestive kadění a teď má blok a zadržuje to, nic nepomáhá, štávy, švestky, laktulóza, jen easylax projimadlo, a to vzdy když už to zase nemuze vytlacit chudak :(

chaela
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 2 inzeráty 20.02.18 13:36

Ahoj, starší syn (3 roky) taky odmítání vyprazdňování, ale spíš proto, že ho to prostě zdržuje a nehodlá se tím obtěžovat. U něj ale jde spíš o čurání, tam je to jednodušší, že až musí, tak prostě musí a letí tryskem na záchod. Bez kolečka na slipech, někdy až gatích, se to samozřejmě neobejde. U kakání taky čeká na poslední možnou vteřinu a zvládne to zadržovat celý den, víc dní teda většinou ne. Nejčastěji říkám, že ho bude bolet břicho, když na ten záchod nepůjde. Párkrát už si na bolest břicha stěžoval a světe div se, po vykakání bylo vše v pořádku, tak to teď na něj používám. Tak co zkusit něco takového? Nebo třeba povídání o fekálních vozech a kanálech, to u nás frčí. Pak ale venku chodí kolem kanálů a ptá se, kde má bobek :)

Lucius08
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 20.02.18 13:42

Teď jsme si tím prošli. Laktuosu na úpravu stolice. + Ty čípky. (Nám fungoval úplatek a velký potlesk) ale jinak jsme se 14dni doslova trápili, nic horšího jsem zatím nezažila. Upravila jsem jídelníček, žádné bílé pečivo, žádné sladké. Více vlákniny a ovesných vloček.

Hanka Adamov
Stálice 66 příspěvků 20.02.18 13:42

No tím vším už jsme si právě prošli, ty story jak bobek pojede po tobogánu za kamarády… to se jí strašně líbí… u nás už se snad ani nemluví o ničem jiném než o h… když nad tím přemýšlím, jestli právě to nebude ten problém…

Hanka Adamov
Stálice 66 příspěvků 20.02.18 13:44

Lactulosu a stop sladkostem už máme v programu… zkusím ještě přidat kaše.

Fally123
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 20.02.18 13:46

My řešili kakání u čtyřleťáka. Měl zácpu, jednou ho to bolelo a zasekl se, že kakat nebude. Byli jsme u dr, dostali čípky, projímadlo (Hylax), dokonce i na klystýr došlo. Hrozné strašné období, nic nepomáhalo. Trvalo to několik měsíců, než pochopil, že už to nebolí a není to za trest. Neustále někde ukakával, jak to už nemohl vydržet, každé sezení na záchodě bylo na hodiny, slibovali jsme, motivovali, zlobili se, nic nepomáhalo.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4379 příspěvků 3 inzeráty 20.02.18 13:49

@Fally123 jen technická, Hylax není projímadlo, jsou to probiotika na upravení stolice, upravují zácpu i průjem - mé dceři doktorka doporučila na průjem

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 20.02.18 13:58

@Hanka Adamov zkusila bych easylax, je fakt super, do par minut hotovo a myslim ze to faaakt neudrzi.Ale dlouhodobe reseni to samozrejme neni.

Hanka Adamov
Stálice 66 příspěvků 20.02.18 14:03

Já jen nechápu… plíny jsou pro mimina a do nočníku to nejde tak jednoduše, tak prostě nebude kakat. Když se jí zeptám, kdy bude, tak prý až bude velká nebo v pondělí… když jí dám plínu, tak mi vzpurně oznámí ALE JÁ NEBUDU TLAČIT :(

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 20.02.18 14:07
@Hanka Adamov píše:
Prosím o radu ty, co si tím prošly… Dcera má momentálně dva a třičtvrtě roku. Cca od roku a půl chodí na nočník čůrat, bez problémů, v noci taky bez plíny. Dosud kakala jednou denně do plíny. Teď byly nějaké úspěchy i na nočníku. Bohužel se po čtyřech dnech a úspěšných sezeních rozhodla, že nebude kakat. Vůbec. Nikam. Pátý den, to je dnes, jsem jí dala glycerinový čípek. Udržela to 8o Teď spí. Zítra s ní půjdu k doktorce, protože ona se očividně těch bobků dobrovolně nevzdá… Jinak zkoušeli jsme samozřejmě po dobrém, po zlém, úplatky, citové vydírání trochu :oops: Za každou radu těch, co toto zažili a vyřešili budu vděčná…

Dcera mi takhle jednou na velkou nešla 10 dní a udržela to i přes čípeky. Takže jsem prostě vzala rektální trubičku a pořádně jí v tom zadečku pošťourala až to šlo ven přes tu trubičku, pak jsem dala plínku. Vzala jsem hračky, které vím, že jí zabaví a místo sedu jsem jí řekla ať si čupne. A během pár minut začala tlačit a vykakala se.

Hanka Adamov
Stálice 66 příspěvků 20.02.18 14:08

@hapovab díky za tip na něco silnějšího… No pokud to nepůjde do zítra ven, tak půjdu k té doktorce, protože budeme asi potřebovat něco, co se dá používat častěji…

Hanka Adamov
Stálice 66 příspěvků 20.02.18 14:12

@LimitedEdition díky, asi budu muset pořídit trubičku. Ale už jen ten čípek byl boj, tak nevím. V tomhle teda malá nespolupracuje…

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 20.02.18 14:12

@Hanka Adamov dceri treba cipek zabral az druhy den, ten easylax byl fakt vzdycky do par minut, jednu dobu jsem ho urcite pouzivala tak 1× tydne.

ŠárkaPu
Kecalka 225 příspěvků 20.02.18 14:13

Také jsem v tomhle věku se synem s tím bojovala. Nočník odmítal úplně, sem tam šel na záchod. Ale jak mi pár dní nešel tak měl bolavý bobek a vytvořil si totální blok. Zkoušeli jsme také lactulosu, švestky, lněné semínko a prostě nic. Vysloveně z toho měl hrůzu a brečel. Chodili jsme s tím dlouho k Dr, dokonce vydržel i týden nejít..nakonec jediné co nám opravdu pomohlo, že jsme začali chodit do nemocnice, kde nám Dr předepsala pravidelně forlax, po něm se to postupně upravovalo, pak jsme ho postupně dávali min a míň a nakonec ho zaměnili zpet za lactulosu a pak konečně byl bez ničeho. Ale vše to trvalo tak rok, než se s tím srovnal.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >