Reklama

Odplenkování v 18 měsíci - podařilo se vám?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivetazam
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 09.04.18 22:03
Odplenkování v 18m

Dobry vecer maminky :) je tady nejaka maminka, ktere se podarilo odplenkovat v 18m? Chtela bych zkusit maleho naucit bez plenek :)
Ocenim kazdou radu :)
Dekuji a hezky vecer :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

niki V
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 09.04.18 22:08

No já jsem maminka ktera to sice zkousela ale nepodarilo se ji to :lol: je to hrozně individuální, jsou děti šikovné co to zvládají brzy a pak průměr co později, první je fáze čural jsem, pak čůrám, a pak finální budu čurat(tu muj syn má teď ve 2letech) konečně.

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 09.04.18 22:10

@Ivetazam oba moji kluci v tomhle věku zcela bez šance :think:

eviku-miluna
Kelišová 6811 příspěvků 46 inzerátů 09.04.18 22:10
@Ivetazam píše:
Dobry vecer maminky :) je tady nejaka maminka, ktere se podarilo odplenkovat v 18m? Chtela bych zkusit maleho naucit bez plenek :)
Ocenim kazdou radu :)
Dekuji a hezky vecer :kytka:

Dokud to diteti samo nedocvakne, ze se nema pocurat, tak ty sama s tim nic nenadelas :think:.

niki V
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 09.04.18 22:10

@Ivetazam pokud je synek šikovný tak to pochopi, musiš to zkusit, já vzala plenu v 18ti mesicich a čural všude kde chodil, vubec to neovladal. Teď už k tomu dozrál.

Příspěvek upraven 09.04.18 v 22:11

Enicka
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 09.04.18 22:11

Stejný věk a taky bez šance :oops:

Fonty
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 09.04.18 22:13

@Ivetazam malého jsem odplenkovala v 18m. Ale je to vážně hrozně individuální. Zkousejte a uvidíte. Když to nepůjde tak nemá smysl to lámat přes koleno. Já prostě pleny sebrala a bylo. Začali jsme s tím v lednu takže na ven a noc jsme plenu dávali. Nehod s pocuranim bylo hodně. S pokákanim tři. To hovínko po nohách ho fakt znechutilo :mrgreen: tak si dával pozor.

nozu
Extra třída :D 11473 příspěvků 09.04.18 22:15

Obe moje deti to v tomto veku mely tezce na haku. odplenkovala jsem je kolem dvou a pul let a v podstate ze dne na den. fakt jsem nemela nervy na to behat za nimi stale s nocnikem a utirat louze. a bacha na nasilnou snahu o odplenkovani. znam i pripad, kdy rodice vytvorili diteti slusny psychicky blok a to melo problemy s chozenim na nocnik i zachod jeste v peti letech.

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 09.04.18 22:17

Jinak nechápu tu snahu honem honem a pořád řešit nechody.. náš se odplenokoval ze dne na den cca 3 měsíce po nástupu do školky - takže 2 roky, 3 měsíce, možná chlup k tomu a za celou dobu nebyla jediná nehoda - to ani přes den, ani v noci :think:

ugluk
Hvězda diskuse 42193 příspěvků 09.04.18 22:18

Ber to tak, že odplenkování je mnohem víc rozhodnutí dítěte, než matky. A jo, jsou tací, kteří v těch 18 m bez pleny jsou, většina ale ne. Navzdory tomu, co říkají naše matky, protože my jsme byli v roce bez plen všichni, že :)

Heivka
Závislačka 2970 příspěvků 09.04.18 22:20

To je hrozně individuální, synovi je 2,5 a místo plen má přes den tréninkové trenky, které něco pojmou, řekl si o ně asi před měsícem sám, úspěšnost je tak 30%, ale stoupá. Kamarádce holka plenku odmítla v 15měsících a počůrala se asi 3× a tam to vzali rovnou i se spaním. Neteř ségra odplenkovávala od 18 měsíců a bez větších nehod byla až těsně před třetími narozeninami.

Lenka_Hal
Závislačka 4542 příspěvků 09.04.18 22:20

Nam se sice zadarilo, ale opravdu stacilo malo a uteklo mu to…nutno dodat, ze jsem ho nijak netlacila, ale venovala jsem se mu na sto procent (byl prvni) a nejak to vyplynulo…

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 09.04.18 22:23

Já jsem nejstarší dcerku odplenkovala v 16m (respektive, podařilo se, neberu to jako svoji zásluhu). Šlo to jako po másle, ze dne na den. Pak se ze dne na den odplenkovala i v noci. Přiznám, že první noc jsem nepobrala, co chce - nechtěla plínu. Tímto to ráz na ráz skončilo. Dalších 8 dětí se zbavilo plenek kolem 3 let a ti poslední dva na odplenkování ještě čekají. U první dcerky to beru jako výjimku ;) Holt byla první, nejšikovnější, nevím… Je to kus od kusu…

ajtakrajta1
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 09.04.18 22:33

V 18 měsících jsem to zkoušela, ale bez úspěchu. Na začátku 23 měsíce to trvalo necelý týden a byl bez plenek a hlavně to bylo téměř bez stresu.

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.04.18 22:43

.

Příspěvek upraven 21.04.18 v 23:56

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama