Dcera chce pořád jíst

Anonymní
26.2.20 15:01

dcera chce pořád jíst

Mám dceru 7let, která mi dělá velké starosti. Ona nevydrží snad ani hodinu bez toho, aby otravovala o jídlo. Samozřejmě primárně špatné potraviny. Není vyloženě tlustá, protože se relativně ráda hýbe. Má 3 sportovní kroužky týdně. Ale děsí mě ten vztah k jídlu. A když jí nevyhovím, začne být šíleně otravná a je schopná mlít dokola i hodinu Prosím aspoň jednu…cokoliv. když jí dám jablko, hned na to začne znovu…
Dnes jsem se těšila, že si uděláme den jen my dvě bez ségry, která byla ve školce. Ráno posnídala domácí bábovku, pak banán, jablko, a že vyjímečně malého cheeseburgera. Šly jsme do kina, scénu že chce popcorn jsem vyřešila křupkama z krámu, vyjimečně dostala i sladké pití Jupík water. Než skončily reklamy, měla v sobě celou láhev a půl pytle křupek. Zabavila jsem ji tu druhou půlku a už to začlo…scéna. pak že aspoň žvýkačky…
Chytla jsem nerva a dostala kázání o tom, že takhleto nejde. Že si koleduje o cukrovku atd. Je to furt dokola. Ona prostě nechápe, že má mít pauzy mezi jídly. Žádný kázání nikdy nepomáhá a výsledek je ten, že jsem strašná máma, nejhorší na světě.
Fakt nevím jak z toho ven. Ona by nejradši čučela na bednu a tlačila něco do pusy.
Jediné co pomáhá je když je s kamarády venku, kde na to nemá myšlenky. To ale nejde 24/7…
Máte doma někdo něco podobného? Jak to změnit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11724
26.2.20 15:04

Prostě jí to nekoupit, nejdřív bude bugr, časem to přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3404
26.2.20 15:08

Syn to občas dělá taky a je to hlavně tehdy, když není pořádný jídlo. Musí dostat něco, co ho správně zasyti a pak mu vymyslet zábavu. Když tlaska blbiny nebo se nudí, jedl by snad pořád. A.mam to tak i já. Když se nemají pořádně, jedla bych pořád něco, idelane sladkého. Tělu prostě chybí palivo a chce ho doplnit. Takže já doporučim jíst „normální“, co se týče živin bohatá a vyvážená jídla a pak ji zabavit. Najezene bavici se dítě nemá na jídlo pomyšlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 15:31

Dobrý den, mám podobný problém s dcerou, jsou jí 3. Je předčasně narozená takže byl předpoklad, že bude drobek. A je to naopak. Už od porodnice vyžadovala více mléka a díky rychlému přibírání jsem ji musela hodně krotit. A od té doby co jí normální sravu, mléko začala odmítat v cca roce, je k nezastavení. Jakmile je něco na stole tak jí. Poslední dobou se snaží šumovat ve špajzu a v lednici, což teda krotíme. Dokonce jsme byla na vyšetření kvůli hormonům, zdali je vše ok. Samozřejmě jsem vše konzultovala s mnoha doktory a jediné co poradili. 6emusí mít jasně dáno snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře-případně druhá večeře, pestrou a vyváženou stravu, musí si to nastavit v hlavě. Sama jsem byla stejná a dodnes mám problém s váhou, proto se u ní snažím nastavit řád, ale je to náročné, kdykoli se někam jde mám pro ni jídlo připravené se sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 15:32

No já se ji nedivim. K snidani babovka (sladke), potom banan (sladké), jablko (sladké), sladké pití a pak krupky. Nedostala pořádného k jidlu nic, tak CPE, aby měla alespoň plný zaludek, když už to nemá žádné živiny no. Tohle ale není problém dcery :D

Když si dam to, co ona, sezrala bych všechno i se stolem no.

Příspěvek upraven 26.02.20 v 15:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 15:33

Moje osmiletá je taky hrozně rozežraná, ale je hubená, takže když sní snídani, oběd a večeři, tak si může jist víceméně co chce… Ale ona kolikrát si dá radši mozarelu s rajčaty než sušenky no… Kubík water dávám dětem normálně, vodu bez prichute hlavně na sport… No a taky tak 2× do měsíce nugetky nebo cheeseburger…

Jestli není tlustá, tak bych to tolik neřešila, jasně 5 sušenek denně by jíst neměla, ale to by jí snad ani nechutnalo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 15:36

Co jí dáváš k jídlu normálně? Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1463
26.2.20 15:36
@Anonymní píše:
Mám dceru 7let, která mi dělá velké starosti. Ona nevydrží snad ani hodinu bez toho, aby otravovala o jídlo. Samozřejmě primárně špatné potraviny. Není vyloženě tlustá, protože se relativně ráda hýbe. Má 3 sportovní kroužky týdně. Ale děsí mě ten vztah k jídlu. A když jí nevyhovím, začne být šíleně otravná a je schopná mlít dokola i hodinu Prosím aspoň jednu…cokoliv. když jí dám jablko, hned na to začne znovu…
Dnes jsem se těšila, že si uděláme den jen my dvě bez ségry, která byla ve školce. Ráno posnídala domácí bábovku, pak banán, jablko, a že vyjímečně malého cheeseburgera. Šly jsme do kina, scénu že chce popcorn jsem vyřešila křupkama z krámu, vyjimečně dostala i sladké pití Jupík water. Než skončily reklamy, měla v sobě celou láhev a půl pytle křupek. Zabavila jsem ji tu druhou půlku a už to začlo…scéna. pak že aspoň žvýkačky…
Chytla jsem nerva a dostala kázání o tom, že takhleto nejde. Že si koleduje o cukrovku atd. Je to furt dokola. Ona prostě nechápe, že má mít pauzy mezi jídly. Žádný kázání nikdy nepomáhá a výsledek je ten, že jsem strašná máma, nejhorší na světě.
Fakt nevím jak z toho ven. Ona by nejradši čučela na bednu a tlačila něco do pusy.
Jediné co pomáhá je když je s kamarády venku, kde na to nemá myšlenky. To ale nejde 24/7…
Máte doma někdo něco podobného? Jak to změnit?

Podle mne se nudí. Ke koukání na bednu jídlo prostě patří, protože samotné koukání je tak nějak nuda. Jen sedíš a cucis. Na to člověk (a dítě obzvlášť) není stavěny. Tak podle mne by se dcera v první řadě měla naučit bavit se i nějak jinak. Jak se bavíš ty a otec dítěte? Jdete v tomhle příkladem? A začínám den babovkou asi také nebude to nejlepší. Ta jen návnadi k dalšímu jídlu a nic moc z ní tělo asi mít nebude. Cukr rychle vylitme a pak zase rychle spadne a za chvíli je znovu hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8884
26.2.20 15:38

Mně přijde, že zakladatelky holčička tam moc nemá žádný pořádný jídlo, když to srovnáš s jídelníčkem třeba ve školce, tak děcka se doma nasnídají, naše sní taky třeba klidně dva krajíce bábovky, pak svačina, ale to nemají jen ovoce jako tvoje, ale třeba pečivo s pomazánkou, ještě hromadu zeleniny, ve dvanáct už zase jídlo, dva chody, prej si přidává, pak jsou v posteli a pak už zase svačí, naše dojde domu a má zase hlad, pak má teda ještě tak dvě menší svačiny, než je večeře a to bude mít šest let a má patnáct kilo :nevim: jinak naše víc jedí, když se nudí nebo když ví, že něco dobrého máme nakoupeno, my jinak skříňku s dobrotama máme nahoře a nedostanou se tam samy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 15:40

To mi dělají oba synové. Starší je po příchodu ze školy jak kyselina. Pořád škemrá o jídlo. Mladší je totéž. Pomáhá zabavit, aby nemysleli na jídlo. Když se nudí, tak jedí.
Jo a syn je schopný škemrat o další jídlo 5 minut potom, co doobedval. Takže hlad mít nemůže a jedná se třeba o vyvážený oběd - polévka, čočka s vejcem a zelný salát. Prostě se nudí, tak chce jíst. Navíc chuť je prevít.
Na mladšího fungují pevná pravidla.
Jo a ještě nezakazuju sladkou tečku.
Bedna je na to nejhorší. Takže odnaučit zlozvyk jedení u TV. Případně nezapinat. U nás stačí, že si hrají.
Paradoxně my s jídlem bojujeme. Oba synové jedí špatně obědy i večeře. Takže to je boj a hlad chápu. Ale stejně to věčné nasypavani nepodporuju.

• Nahlásit
  • Citovat
2534
26.2.20 15:42

Úplně vidím, že budeme časem řešit podobný problém :mrgreen: Dceři ještě nejsou dva roky, ale přes den furt chodí a vyřvává, že chce perníček, datli apod.
Doporučuju zajít k výživovému poradci a poradit se ohledně jídelníčku, děti samozřejmě mají svá specifika, nesmí tolik bílkovin a vlákniny jako my, ale u dospělých je většinou problém právě v tom že chybí bílkoviny a vláknina, jídlo má vysoký glykemický index, hodně cukrů a nasycených tuků, to plodí další hlad a chutě, zdravotní problémy.
Opravdu se nedivím, že měla hlad, když měla bábovku, ovoce, cheesburger a křupky.
Chce to upravit jídelníček celé rodiny, aby ve vás měla příklad a nezáviděla, že si jíte něco jiného. Jako bonus se budete cítit lépe všichni.
A vysvětlit důsledky, jaké špatné stravování může mít. Aby měla taky nějakou motivaci a neskončila tak, že si bude tajně kupovat sladkosti z kapesného a cpát je místo oběda. V 7 letech už by mohla pochopit, když se jí to správně podá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4483
26.2.20 15:48

Samý cukr, pak zase cukr, cukr, a cukr neboli uhlohydráty. Prázdné kalorie, žádná výživa. Nesmíš být líná, musíš vařit. Jinak bude tlustá a podvyživená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12845
26.2.20 15:53

@BlaZenkaB no tak já si naopak myslím, že mlít dítěti v 7 letech něco o cukrovce, je naprosto zbytečné, pro to dítě je to tak abstraktní, že si to ani nedovede představit, natož aby to působilo nějak výchovně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 15:54

zakladatelka

Ja dala priklad dnesniho jakoze specialniho dne.
Tak obvykle je jeji jisdelnicek nasledovny:
Snidane: toast, avokado, vajicko nebo krupky s mlikem
Svacina: treba
rohlik, lucina, sunka, mrkev, jablko/hrozny/rajce, presnidavka apod
Obed: polevka a jidlo (pridava si)
Domu prinese jeste obaly od limonady/radoby zdravych susenek z automatu (zakazuju, neposloucha, penize si handlujou ve skole)
Hned jak prijde dozaduje se jidla az do vecera.
Takze se cesto pohadame a je to zas hnusny…
Vecere: treba brkase s rybou/ husta gulasova polevka z mleteho masa apod. Ke vsemu cpu polnicek, salat. To ji taky.
A casto pak jeste v 9 vecer prudi ze se chce docpat rohlikem. A kdyz nedovolim, zase scena. Nekdy to ucpu mrkvi nebo kedlubnou.

Takze vicemene ma porad spoustu hodnotneho jidla, hlad to neni. Pravda je ze se doma nudi. Moc si neumi hrat sama. A ja proste taky potrebuju neco udelat, treba tu veceri. Takze nemam denne kapacitu si s ni hrat. Delam s ni ukoly a pak uz litam kolem domacnosti a druhe dcery…
Neni schopna ani jit sama spat, takze uspavam jeste jak blbec a do 22hod jsem s nima.

• Nahlásit
  • Citovat
26.2.20 15:58

Sladké sladké, sladké, sladké…krupky… Co varis na obědy, večeře? Zjevně má fakt hlad a je třeba do dávat jist plnohodnotnou stravu která ji zasytí a taky nějaké aktivity, když se bude nudit jasně že bude furt žrát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama