Střídavá péče - škola, bydliště daleko od sebe

57464
24.2.20 22:55

Střídavě péče - škola

Asi ozehave téma.. Ale čeká mě to.. Syn předškolák.. Stridava péče po týdnu, nástup do školy. Ale, hodláme se stěhovat do domu 160 km od aktuálního bydliště.. Takže. Lze mít 2 školy, nebo nelze? Školu máme vybranou v místě aktuálního bydliště, kvůli kamarádům. Jde spíš o to, že ex se občas stane, že musí na týden odjet a já nebudu moct jezdit denně 160 km - mám to v plánu 3× týdně max ???? prosím jen reálné zkušenosti, díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

716
24.2.20 23:00

@martina.se z doslechu vím, že to jde. Nicméně s tím absolutně nesouhlasím, je to krajně bezohledně vůči dítěti. Když už jste mu neumožnili mít oba rodiče, je nutné mu brát ještě kamarády, spolužáky a dělat v hlavě ještě větší zmatek, notabene v první třídě. Zamyslete se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57464
24.2.20 23:02

@Zuzanec jestli souhlasíš nebo ne je mi putna :mrgreen: jde mi o to, zda to jde pro krizové případy. Jak jsem psala a číst asi umíš, jde o krizovky, kdy ex na týden musí odjet, tzn max jednou za čtvrt roku :palec:

Příspěvek upraven 24.02.20 v 23:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1358
24.2.20 23:03

No podle mě to nejde. Vždyť na každé škole jedou podle jiných osnov, jinak rychle… :nevim: dítě by mělo mít stabilní zázemí a domov, ne tohle proboha… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57464
24.2.20 23:04

@mamina89 co proboha. Umíš číst? Píšu o krizových situacích.. Šmajra, baby, čtěte :think: píšu přeci, že malý půjde do školy, kde je zvyklý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
24.2.20 23:07

@martina.se může mít v jedné škole (domovské) domluvený individuální studijní plán a tam pak dělat rozdílové zkoušky. Poptej se v konkrétních školách. Určitě to jde, ale musí to povolit ředitelé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 23:09

@martina.se nemám zkušenost se střídavou péčí /naštěstí, ale mám zkušenost s blízkými známými (spíš okruhem známých) ke zaměstnání rodičů vyžaduje pravidelné stěhování (a časté) tam a zpět. Děti navštěvují více než dvě školy a lze to. Je to pro dítě náročné, s tím je třeba počítat. Nicméně kvůli absenci 1× za čtvrt roku jak píšeš, bych napsala do žákovské knížky dítěti omluvenku ve formě RD a nehledala druhou školu a pokud by se mělo jednat o pravidelné střídání dvou škol, tak prakticky to možné je, ano

• Nahlásit
  • Citovat
1358
24.2.20 23:10
@martina.se píše:
@mamina89 co proboha. Umíš číst? Píšu o krizových situacích.. Šmajra, baby, čtěte :think: píšu přeci, že malý půjde do školy, kde je zvyklý
Číst umím… Tvůj příspěvek jaksi ještě nebyl aktuální, když jsem poslala ten svůj. I tak si myslím, že to je kravina. Tak holt, když bude ex pryc, tak přijeď na celý týden a ne jen na tři dny. Dovedeš si představit, že chodíš jako děcko do cizí školy? Cizí proto, že tam jdeš jednou za čtvrt roku? :nevim: to snad ani nejde… Prostě občas jit tam a jindy zas jinam, podle toho, zda je zrovna 'krizovka" :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57464
24.2.20 23:10

@roba18 dobře, děkuji. Poptám se v případné náhradní. Jde mi spíš o docházku, aby nebyl problém, kdyby chyběl. Chceme tomu zamezit, ale někdy se holt nepovede :think: okolnosti navíc stojí proti mému častějším cestování.. Ale jo, toto je dobrý nápad, děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57464
24.2.20 23:14

@mamina89 no.. Jde o to, že tou dobou, co malý nastoupí, asi nebudu schopna kvůli zdraví přijet na týden.. Ex by mi asi byt půjčil, ale :think: jinak ano.. Umím. V obou bydlistich zná své vrstevníky, v možné náhradní škole je jich 6 ve třídě. V té, kam jde, jsou všechny děti, co s nimi od 2 do té školky chodí. Není to pro něj neznáme prostředí :) ale jinak díky za názor :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
24.2.20 23:14
@martina.se píše:
@roba18 dobře, děkuji. Poptám se v případné náhradní. Jde mi spíš o docházku, aby nebyl problém, kdyby chyběl. Chceme tomu zamezit, ale někdy se holt nepovede :think: okolnosti navíc stojí proti mému častějším cestování.. Ale jo, toto je dobrý nápad, děkuji :kytka:

Jak píše někdo nademnou, pokud by se jednalo o nepřítomnost 1× 14 dní za 3 měsíce, tak bych taky asi jinou školu nehledala a rovnou se domluvila v domovské škole, že toto může někdy nastat a že dítě bude doma ať mu dají úkoly a bude se učit doma. Nebo ať ti poradí jak to vyřešit. Mít dvě školy je opruz pro všechny. Oni to pak taky musí vykazovat apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57464
24.2.20 23:17

@roba18 jasný. Teď nás čeká zápis, ale tady už to vědí :think: s ex jsme domluveni, že minimálně první rok buď tam, kde chodí teď, pak se rozhodne sám.. Možná to bude trvat déle, necháme to na něm. Ten individual mě totiž nenapadl :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5281
24.2.20 23:49
@martina.se píše:
@roba18 jasný. Teď nás čeká zápis, ale tady už to vědí :think: s ex jsme domluveni, že minimálně první rok buď tam, kde chodí teď, pak se rozhodne sám.. Možná to bude trvat déle, necháme to na něm. Ten individual mě totiž nenapadl :grin:

A ty budeš ve svém týdnu vozit dítě do stávajícího bydliště do školy, tj. 160 km…??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 23:51

Já nevím jestli to aktuálně jde (už je to nějaký pátek), ale já to zažívala jako dítě. Chodila jsem střídavě do školy v Praze a na horách, kde pracoval můj táta. Naši měli něco jako střídavku, ale tenkrát to ještě nebyl žádný oficiální termín, prostě se tak dohodli. Já už byla tedy starší a vyhovovalo mi to. Dřív se asi jelo podle nějakých uni osnov, takže to učivo bylo stejné. Ale nepochopila jsem to s tím stěhováním 160 km daleko, to se jako počítá s tím, že se stejně budete stěhovat?
Prosim anonym, moc konkrétní info, aby mě tu nikdo nepoznal.

• Nahlásit
  • Citovat
57464
24.2.20 23:52

@Lucie_Sx odvezu ho v pondělí, v týdnu za ním přijedu, v pátek si ho vyzvednu.. Každý den ne, kvůli němu hlavně :think: moje budou minimálně rok víkendy plus všechna volna a prázdniny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama