Písemky na ZŠ po nemoci

3202
20.2.20 18:52

Písemky na ZŠ po nemoci

Ahoj, mám dotaz jak to chodí u vás na základní škole/4.třída/, když máte nemocné dítě
a přijde první den do školy/po nemoci/píše hned test z učiva na které ani nebylo?
Mám zkušenost například v angličtině, nebo v přírodopisu, že je paní učitelka benevolentní a pár dní bere ohled na to že dítě ve škole nebylo a látku pořádně nezná. Ale paní učitelka z českého jazyka a z matematiky toto neřeší, chyběl - nezajímá a hned první den nechá napsat látku kterou nezná… Jak to máte vy? Děkuji za info…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19502
20.2.20 18:56

@Tools Jak latku nezna? Snad se s nim v dobe nemoci ucis. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2313
20.2.20 19:01

@Tools Přesně to mě napadlo. Jak - nezná látku. Snad jste učivo v době nemoci doplnili. Jsem učitelka. Psal by a známkovala bych mírněji. Ale opravdu jenom v učivu, na které nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 19:03

Já si v době nemoci chodím pro učebnice a na netu je vždy probírané učivo, takže se snažím pak doma dítěti co nejvíc nacpat do hlavy… Ikdyž třeba první dny s horečkou je to nemožné, takže pak dohaníme když je lépe a o víkendu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23564
20.2.20 19:04

A co by ve finale dite melo delat? Sedet? Jen at si pekne test zkusi napsat.Dite by se melo ucit doma, latku ucitele radi poskytnou. Minimalne to bude obrazek pro ucitele, jak na tom dite je. Rozumny ucitel mu nechce pritizit, naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 19:06

@Tools syn byl v prosinci nemocný skoro 3 týdny. Všechno během nemoci dohnal, takže pak mohl psát písemky. Samozřejmě, že k tomu učitelka přihlédla a měl možnost opravy, ale pravidelně jsem jí psala o učivo, které s ním mám dohnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23564
20.2.20 19:07

Nedelejme z nich chudacky :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23564
20.2.20 19:08
@lleennttiillkkaa píše:
@Tools syn byl v prosinci nemocný skoro 3 týdny. Všechno během nemoci dohnal, takže pak mohl psát písemky. Samozřejmě, že k tomu učitelka přihlédla a měl možnost opravy, ale pravidelně jsem jí psala o učivo, které s ním mám dohnat.

Vid. Normalni vec podle me.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 19:09

Ty jo vy jste drsný, já co si pamatuju tak i na střední nás první hodinu vždycky omluvili a zkoušeli později

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3461
20.2.20 19:12

Tak záleží jestli učitelka dá nebo pošle úkoly. Nám třeba nepošle ani když jí o to požádám protože dle ní má nemocný dítě odpočívat a ne se učit. Že prý dospělí na neschopence taky nepracují takže když dítě přijde do školy dává týden na dopsání a v tu dobu dítě ani neznámkuje z látky na kterou nebylo ve škole

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.20 19:14

My to máme i ve školním řádu (ZŠ, já učím 2. stupeň), že těsně po absenci z látky, na kterou chybělo, zkoušet nesmíme. Běžně písemky nebo zkoušení odkládáme. Kromě plánovaných absencí (soustředění, odjezd na hory, dovolená během šk. roku), ty zkoušíme normálně hned.
Prosím ponechat anonym, nechci spojovat nick s učitelstvím :)

• Nahlásit
  • Citovat
1671

Pred 20 lety na malomeste bylo normalni, ze ucitelka posilala ukoly po nejblize bydlicim spoluzakovi, kamarad mi to nosil prakticky denne. Byla jsem tenkrat vic nez mesic doma a z uciva mi vubec nic nechybelo, dokonce me mamka dovedla na pisemku cestou z kontroly od pediatra :lol: Ale chapu, ze v dnesni dobe musi jen ucitel a rodic svy detatko brani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4311

No na základce mi nosily spolužačky sešity na opsání látky a na naučení. Přijde mi to normální. Žádné úlevy nebyly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23564
20.2.20 19:18
@Barbboraaa píše:
Ty jo vy jste drsný, já co si pamatuju tak i na střední nás první hodinu vždycky omluvili a zkoušeli později

Na stredni snad nejsi dite, ktery by musel ucitel vest a kontrolovat, aby ti mohl pomoci.Ok,rozumně te omluvi, mu to nic neudela, ale bere jako samozrejmost, ze do priste se SAM doucis vse potrebny. U cvrtacka je pisemka i ukazka pro rodice, ze dite ma mezery a musi se s nim doma doucit.Ne trestani ucitelem.Tak to vnimam aspon ja, kde se nas ucitel po detech nevozi.

Příspěvek upraven 20.02.20 v 19:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19502
20.2.20 19:18
@Barbboraaa píše:

Stredni skola je kapanek neco jineho nez 4.trida ZS, nemyslis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama