Matematika 2. třída rychlé tempo

Anonymní
18.2.20 18:39

Matematika 2. třída rychle tempo

Dobrý den. Mám dotaz ohledně druháka a matematiky. Kolik stránek udělají vaše děti v matematice za 1 vyučovací hodinu?
U nás 3-5 stránek. A jelikož kluk nestíhá dodělává pak doma.
Dnes měl 3 stránky asi 150 příkladů a jedna složitá slovní úloha. Vychází mi to cca 18 vteřin na jeden příklad a to nepočítám tu slovní úlohu. Přijde mi to šíleně rychlé tempo.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18.2.20 18:44

A co se teď učí? Není to tak, že učitelka nestíhá a dohání nějakou látku? Sem se teď ptala syna a ten mi říká, že dělají tak jednu stránku denně., někdy půl a někdy dvě, podle toho co se zrovna dělá…na doma dostává matematiky minimálně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16845
18.2.20 18:51

Kolik je příkladů na strance fakt 50 8o jako je to už fakt dlouho co jsem držela učebnice/pracovní sešity takhle malého dítěte, matně si vybavují 5 -6 příkladů stránka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48204
18.2.20 19:02

U nas jsou deti od prvni tridy naucene, ze denne udelaji 1 stranu v pracovnim sesite a jedno cviceni si treba nechaji DU. K tomu se udela aktivizacni chvilka, kdyz je videt, ze potrebuji probrat (nejaka hra, pisnicka nebo chvilku si povidaji neutralne, at si odpocinou). Plus nekdy je petiminutovka nebo 6-8 prikladu na znamku do skol. sesitu.
Zalezi na slozeni tridy. Jak pobiraji aktualni ucivo.
Takove normalni tempo a presto maji pocit maminky, ze se jede rychle (nektere).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 19:37

Ja ted delala s druhackou ukol, mela 23prikladu, zabralo nam to 2 minuty, takze taky zalezi co je to za priklady. Ale 3 stranky v pracovnim sesite je moc, to nestihneme ani s pataky :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 20:06
@Mar__tanka1983 píše:
A co se teď učí? Není to tak, že učitelka nestíhá a dohání nějakou látku? Sem se teď ptala syna a ten mi říká, že dělají tak jednu stránku denně., někdy půl a někdy dvě, podle toho co se zrovna dělá…na doma dostává matematiky minimálně…

Dělají počítání do 100 sčítání a odčítání. No nepřijde mi že by nestíhali. I při suplování jiného předmětů měli matematiku, jednou i celý den a tak spíš bych řekla že musí být na před.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.2.20 20:09
@jahuhudka píše:
Kolik je příkladů na strance fakt 50 8o jako je to už fakt dlouho co jsem držela učebnice/pracovní sešity takhle malého dítěte, matně si vybavují 5 -6 příkladů stránka?

Třeba toto. Nekde je toho méně, někde jsou slovní úlohy…ale takovéhle stránky tuhle měli za 45 minut udělat 4.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.2.20 20:14

@Kelsey tak takhle to mít tak je to super. U nás učitel záda práci a ještě odejde do kabinetu…

• Nahlásit
  • Citovat
18.2.20 20:18
@Anonymní píše:
Třeba toto. Nekde je toho méně, někde jsou slovní úlohy…ale takovéhle stránky tuhle měli za 45 minut udělat 4.

Tak 4 takovehle stranky je skoro dost na 45minut.
Bylo ale obdobi, kdy jsme denne pocitali doma cca 200prikladu, stravili jsme tim ale max 15 minut a tezit z toho budeme porad
Hodne zalezi na tom, co je to za priklady.
Podobne priklady byly dnes za ukol a dalo nam to 2 minuty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 20:31
@svetylko83 píše:
Tak 4 takovehle stranky je skoro dost na 45minut.
Bylo ale obdobi, kdy jsme denne pocitali doma cca 200prikladu, stravili jsme tim ale max 15 minut a tezit z toho budeme porad
Hodne zalezi na tom, co je to za priklady.
Podobne priklady byly dnes za ukol a dalo nam to 2 minuty…

Oni právě mají ve třídě klucinu, co asi válí a jde mu to. Ten stíhá ještě má čas, tak asi podle něj měří ostatní. Ale nikdo jiný takové tempo nama. Prvé jsem zkousela a třeba vypočítává 74-7 klukovi trvalo 37 vteřin. Jako mohl by být rychleji pravda, ale prostě každý nemůže mít hlavu úplně rychlou…

• Nahlásit
  • Citovat
18.2.20 20:36
@Anonymní píše:
Oni právě mají ve třídě klucinu, co asi válí a jde mu to. Ten stíhá ještě má čas, tak asi podle něj měří ostatní. Ale nikdo jiný takové tempo nama. Prvé jsem zkousela a třeba vypočítává 74-7 klukovi trvalo 37 vteřin. Jako mohl by být rychleji pravda, ale prostě každý nemůže mít hlavu úplně rychlou…

No tak to je blbý, když měří podle nejlepšího. To kdybych udělala u páťáků, tak mě rodiče umlátí, protože tam je taky holčina, co je hrozně rychlá a tak dostává práci navíc a ostatní toho vypracují méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1824
18.2.20 20:44
@svetylko83 píše:
No tak to je blbý, když měří podle nejlepšího. To kdybych udělala u páťáků, tak mě rodiče umlátí, protože tam je taky holčina, co je hrozně rychlá a tak dostává práci navíc a ostatní toho vypracují méně.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1824
18.2.20 20:58
@Irčula píše:

U nás taky jedou podle nejlepší :sob:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 21:00

Tak já to zítra zkusím jet podle nejlepšího…ale už teď lituju ty co jsou na druhém konci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3189
18.2.20 21:21
@Irčula píše:
U nás taky jedou podle nejlepší :sob:

Co to „máte“ za učitelky? Syn je na matematiku fakt nadaný. Vždy, když byl hotov, dostával příklady navíc. Ale zábavné příklady, byly 3 obtíže a kdo měl uděláno vše ( v jedné sérii bylo 9 příkladů), dostal odměnu. Děti to moc bavilo, všechny se moc snažily, aby mohly počítat příklady navíc… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama