Vulgární ve škole

Anonymní
17.2.20 16:26

Vulgární ve škole

Omlouvám se za anonymitu ale tak trochu se stydím. Syna (3.třída) se snažíme vychovávat jak nejlépe umíme a přesto nastal problém. Jak je s více dětmi, je jak utržený ze řetězu… Jinak je to hodný kluk. Vloni s družinou v parku prý vulgárně nadával. Obešlo se to bez poznámky, doma jsme vysvětlili a od té doby byl klid. Minulý týden jeli z plavání a seděl v autobuse s chlapečkem, který jen tak z ničeho nic ukázal zezadu na paní asistentku prostředníček. No, a naše mládě se přidalo. Zahlédla ho nějaká holčička, vše řekla a syn nelhal, přiznal se. Dostal poznámku. Doma jsme zakázali telefon a vše si vysvětlili. Asistence se 2× omluvil (ještě v týž den incidentu a pak následující znovu, protože za ním přišla a tak usoudil, že to bude vhodné zopakovat). Vím, že ho to mrzí a víc se to opakovat nebude. On takový opravdu není. A teď k jádru… Ten den šli na oběd a protože byl lichý počet děti, šel sám a poslední. Družinářka se do něj začala navážet, že když se chová takto, že žádné kamarády mít nebude, že se nediví, že žádné kamarády nemá. Byl z toho úplně hotový. Doma mi břečel, že to tak nemyslel a tu noc téměř nespal. :( Dnes pro něj do školy přišla babička. Asistentka nelenila a šla za ní. Vše ji vyprávěla. Jak hrozně sprostý je atd. To už mě opravdu naštvalo. Co to má komu vyprávět? Z pedagogického hlediska to hodnotit asi nemůžu, protože ona není pedagog. Ale z etického mi to příjde již přes čáru. Nebo se mýlím? Kluk dostal 2 tresty - poznámku a trest doma, 2× se omluvil. Já bych to uzavřela a víc to neřešila. Přece mu to nebudu předhazovat kdoví jak dlouho. Mám 100 chutí zítra zajít do školy. Jsem hysterická nebo byste jednali stejně? To že to řekla asistentka babičce mi nevadí (i když si myslím, že informováni mají být pouze zákonní zástupci nebo ne? :nevim: ) ale jak musí být tomu klukovi, když o tom pomalu týden neustále slyší? Původně jsem chtěla jít do školy už minulý týden a to za družinářkou ale syn mě ukecal. Nešla jsem ale teď už toho mám opravdu plné zuby. :nevim: Jak byste reagovali Vy? Děkuji za každý názor. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3270
17.2.20 16:33

Resila bych to. Myslim si, ze mas pravdu. Trest dostal, pouceny byl, omluvil se. Vic netreba rezmazavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3158
17.2.20 16:34

A jsi si jista, ze se to opet neopakovalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7840
17.2.20 16:36

Já bych do školy šla a řekla asistentce, slušně a věcně, že se omluvil a že není fér, aby z něj spolu s družinářkou dělaly outsidera a vyprávěly to na potkání za každým rohem. Zejména jednání družinářky a narážky na kamarády mi přijdou velmi přes čáru. Asistentku bych navíc upozornila, že prohřešky bude řešit pouze se mnou a ne že tím bude zatěžovat babičku. Ale teda než na ni nastoupíš, možná bych začala tím, že bych se zeptala, jestli snad zase byly potíže. A pokud ne, navázala bych tím, co jsem napsala výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3785
17.2.20 16:37

Tak také by mne to mrzelo kvůli dítěti. Jsou to děti, učí se správnému chování a to, že dospělý se chovat rozumně neumí mu zrovna nepřidá. Ano omluvil se, dostal trest a psychicky ho šikanovat tím, že nebude mít kamarády a vykládat to každému rozhodně není pedagogické, etické, lidské a už vůbec to není hodno těch, jenž se mají na vzdělávání ní dětí podílet. Řešila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3785
17.2.20 16:40
@elinka90 píše:
A jsi si jista, ze se to opet neopakovalo?

I kdyby se to opakovalo, to je jedno. Oni tam jsou od toho, aby děti vzdělávaly a učili. Tím, že se po nich budou vozit a vykládat to každému rozhodně případně recidivě u takového žáka nepomohou. Naopak, mohou ho dostat do situace, kdy bude mít pocit, že nic jiného než toto dělat nemohou, že za nic nestojí a nikdo se s nimi nechce kamarádit. Promiň, ale tento přístup je nevhodný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46222
17.2.20 16:41

Určitě bych to řešila. Nejvíc by mi vadilo to chování družinářky, která se do něj navážela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.20 16:42

@elinka90 Jsem si jistá. On je to takový truhlík, že by se mi přiznal. Ptala jsem se ho… Myslím, že ho to poučilo dost a ví, že přestřelil a že se to nedělá. Ona asistentka podle chování moc vysoke IQ mít nebude. :oops: Je falešná. Pomlouvá učitelku před dětmi i rodiči…

• Citovat
  • Nahlásit
23225
17.2.20 16:42

Myslím, že jednáš jako typická ublížená maminka - nic ve zlém. Například jak víš, že se „družinářka do něj začala navážet“? Ty jsi u té situace byla? Co se týče sdělování informací babičce - opět, proč vadí, že babička je informována. Kdyby se jednalo o pochvalu, byla bys také tak striktní, že informace jen zákonným zástupcům? Pochopitelně tě štve, že syna hodnotí negativně, tomu rozumím. Ale pokud se ve škole vyjadřuje vulgárně, nezbývá, než to řešit. Opakovaně a tak dlouho, než pochopí, že to nese následky. Nějaké - syn takový není, jen se veze, jiný si začal - naprosto neberu. Dítě, které vulgarismy neberou, se prostě nepřidá. Syn může být doma hodný, což ale neznamená, že pokud není v dosahu rodičů, že k nim neinklinuje. Neomlouvej ho. Může se velmi rychle dostat do pozice dítěte, které šikanuje jiného - to je dřív než na nové boty a stačí několik takových odkoukaných gest a hodně naštvaný rodič. To je pak teprv fičák a nikoho nezajímá, jaký je syn doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2845
17.2.20 16:43

Chudák kluk tyjo :(
Vychovatelka, co si bere klukoviny osobně a spolužačka práskačka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
17.2.20 16:48

Já tedy souhlasím s Hankou. Mám 3 deti z toho dvě v pubertálním věku a rozhodni vím, že doma se chovají naprosto jinak, než ve škole… Pokud mi učitelka dá jasně najevo, že je syn vulgární, tak stojím za ní a nechám ji zjednat pořádek. On ten váš Klouček může být doma andílek, ale ve škole nadávat do sprostaren… To že to řekla babičce, nu tak řekla, asi už si s ním neví rady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8229
17.2.20 16:49

Druzinarka i asistentka jsou krávy a svým chováním jen dokázaly, že si ten vztyceny prostředník zasloužily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3270
17.2.20 16:53

No, tak moje mama take vzdy stala za ucitelkou. Do urcite doby, kdy se provalilo, ze to nebylo tak, jak uca tvrdila. To jsem ale byla uz v devitce. Pozde. Je mi 40 a do dnes si pamatuju tu krivdu. Takze uz z toho duvodu bych situaci resila. Asertivne a v klidu. Ale resila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13852
17.2.20 16:57

Nedělala bych z toho aféru. Kluk se omluvil, doufejme se i poučil a tudíž už to dělat nebude. Za chvíli se na to zapomene a bude klid. Holt do té doby je potřeba počítat s tím, že si nese následky svého jednání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14614
17.2.20 16:59

Bóže to jsou krávy nebeské, které jsou tak zamidrákované, že za obyčjenou klukovinu musí zdeptat třeťáka.

Máte ve škole poradenské pracoviště - ideálně příčetného školního psychologa? Dost by se hodil mediátor, proti kteérmu se kačeny nespiknou - protože když na ně nastoupíš, tak budeš za tu hysterickou matku, která si neumí vychovat syna. Ne že by měl tvého syna opravit - ten je v pořádku, ale že by zproředkoval/a těm kozám nějaké smírné řešení, aby podobné banální konflikty uměly řešit na místě. Je to základní náṕln jejich práce.

Tvůj syn se choval úplně normálně jako běžný třeťák, ony v rámci pedagogického umu dost selhaly.

Ale to je dost těžké jim sdělit, zejména když si v pozici, kterou automaticky neuznávají (matka dítěte co se nechová podle jejich představ).

Primárně podpoř svého syna. On se nezachoval dobře, ale to co dostal je nepřiměřené.

To jestli to řešit ze školou je složité rozhodnutní, hodně to závisí na tom, jaká je učitelka, případně ředitelka. (doufám že ta asitentka není pro tvé dítě, protože to pak je na okamžitý vyhazov)

Příspěvek upraven 17.02.20 v 17:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama