Vulgární ve škole

Napsat příspěvek
9539
17.2.20 17:00
@karkarka píše:
Druzinarka i asistentka jsou krávy a svým chováním jen dokázaly, že si ten vztyceny prostředník zasloužily.

8o Fakt? Budeme učit děti, že můžou vyfakovat učitelku? V práci když nesouhlasíš s tím, jak se nadřízený chová, tak ho taky pošleš někam?
Ano, pokud někdo vychovává, měl by umět udělat tlustou čáru. Na druhou stranu družinářka mohla jen využít toho, že jde kluk sám, a normálně si s ním povídat o tom, proč vulgarita není řešení a do budoucna mu kamarády nepřinese (kluk věděl, že to podělal, takže si to zveličil a doma už šla verze „navážela se do mě“).
Klukovi bych vysvětlila, co jsou to výčitky svědomí, a že je přirozené, že ho budou chvíli trápit přestože dostal trest, A JE TO TAK DOBŘE. A promluvila bych s ním i o tom, jak je dobré se na věci dívat očima těch druhých.
Učitelce bych řekla, že souhlasím s tím, že informuje babičku o chování syna, ale že bych byla ráda, aby se to týkalo aktuálních věcí, ne těch, které jsou již vyřešené (a ujistila bych se, že ze strany učitelky vyřešené jsou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22310
17.2.20 17:02
@Ou píše:
Bóže to jsou krávy nebeské, které jsou tak zamidrákované, že za obyčjenou klukovinu musí zdeptat třeťáka.

Máte ve škole poradenské pracoviště - ideálně příčetného školního psychologa? Dost by se hodil mediátor, proti kteérmu se kačeny nespiknou - protože když na ně nastoupíš, tak budeš za tu hysterickou matku, která si neumí vychovat syna. Ne že by měl tvého syna opravit - ten je v pořádku, ale že by zproředkoval/a těm kozám nějaké smírné řešení, aby podobné banální konflikty uměly řešit na místě. Je to základní náṕln jejich práce.

Tvůj syn se choval úplně normálně jako běžný třeťák, ony v rámci pedagogického umu dost selhaly.

Ale to je dost těžké jim sdělit, zejména když si v pozici, kterou automaticky neuznávají (matka dítěte co se nechová podle jejich představ).

Primárně podpoř svého syna. On se nezachoval dobře, ale to co dostal je nepřiměřené.

To jestli to řešit ze školou je složité rozhodnutní, hodně to závisí na tom, jaká je učitelka, případně ředitelka. (doufám že ta asitentka není pro tvé dítě, protože to pak je na okamžitý vyhazov)

Příspěvek upraven 17.02.20 v 17:01

Tak tohle jsi tedy těžce nezvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20575
17.2.20 17:03

Tak řeči rodičů „on takový není, začal někdo jiný, on by se přiznal“, ro slýchají učitelé dnes a denně při téměř každém incidentu, který je třeba s rodiči řešit.

To, že jednou dostal trest, ale neznamená, že se situace neopakovala, síla davu je neskutečná, takže i ten mírumilovný andílek se mžiknutím oka může stát největším sprosťákem třídy.

ad navážení se družinářky: nebyla jsi u toho - odkud máš informaci? od dítěte? ony děti doma podávají informace zkresleně, ať už záměrně nebo ne.

informace babičce: a kdyby ho asistentka chválila, taky by to bylo špatně? zjevně měla pocit, že má situaci, kterou musí řešit a řešila ji s tím, kdo dítě vyzvedával.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
17.2.20 17:05

Ty jo já bych přesně chtěla vidět, jak by některé borky tady zvedly prostředníček na svého šéfa a jeste by si šly stěžovat na personální. Internet fakt snese všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5672
17.2.20 17:10
@hanka.br. píše:
Tak tohle jsi tedy těžce nezvládla.

Její běžná reakce. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
17.2.20 17:14

On synacek bude pěkný kvitko.. Ale kdo nebyl? :lol: těžká situace, ale asi bych par dni vyckala, podle toho jestli nepřestane, jednala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5672
17.2.20 17:20
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymitu ale tak trochu se stydím. Syna (3.třída) se snažíme vychovávat jak nejlépe umíme a přesto nastal problém. Jak je s více dětmi, je jak utržený ze řetězu… Jinak je to hodný kluk. Vloni s družinou v parku prý vulgárně nadával. Obešlo se to bez poznámky, doma jsme vysvětlili a od té doby byl klid. Minulý týden jeli z plavání a seděl v autobuse s chlapečkem, který jen tak z ničeho nic ukázal zezadu na paní asistentku prostředníček. No, a naše mládě se přidalo. Zahlédla ho nějaká holčička, vše řekla a syn nelhal, přiznal se. Dostal poznámku. Doma jsme zakázali telefon a vše si vysvětlili. Asistence se 2× omluvil (ještě v týž den incidentu a pak následující znovu, protože za ním přišla a tak usoudil, že to bude vhodné zopakovat). Vím, že ho to mrzí a víc se to opakovat nebude. On takový opravdu není. A teď k jádru… Ten den šli na oběd a protože byl lichý počet děti, šel sám a poslední. Družinářka se do něj začala navážet, že když se chová takto, že žádné kamarády mít nebude, že se nediví, že žádné kamarády nemá. Byl z toho úplně hotový. Doma mi břečel, že to tak nemyslel a tu noc téměř nespal. :( Dnes pro něj do školy přišla babička. Asistentka nelenila a šla za ní. Vše ji vyprávěla. Jak hrozně sprostý je atd. To už mě opravdu naštvalo. Co to má komu vyprávět? Z pedagogického hlediska to hodnotit asi nemůžu, protože ona není pedagog. Ale z etického mi to příjde již přes čáru. Nebo se mýlím? Kluk dostal 2 tresty - poznámku a trest doma, 2× se omluvil. Já bych to uzavřela a víc to neřešila. Přece mu to nebudu předhazovat kdoví jak dlouho. Mám 100 chutí zítra zajít do školy. Jsem hysterická nebo byste jednali stejně? To že to řekla asistentka babičce mi nevadí (i když si myslím, že informováni mají být pouze zákonní zástupci nebo ne? :nevim: ) ale jak musí být tomu klukovi, když o tom pomalu týden neustále slyší? Původně jsem chtěla jít do školy už minulý týden a to za družinářkou ale syn mě ukecal. Nešla jsem ale teď už toho mám opravdu plné zuby. :nevim: Jak byste reagovali Vy? Děkuji za každý názor. :kytka:

Podívej, pani družinářka asi kupodivu není zvyklá, že na ni třeťáčci ukazují fakáče, takže se neudržela nad věcí a vzala si to dost osobně. Nejspíš ji to dost zasáhlo. Neprofesionální, leč pochopitelné. :nevim:

Tvůj synek sklidil, co zasel svým opakovaným nevhodným chováním. Blbý, leč opět, pochopitelný. A jo, něco takového se holt neodčiní za jedno odpoledne. A to je ta lekce, kterou by si z měl odnést - a kterou teda asi díky tvé plánované intervenci nedostane.

Teď je to hodný třeťáček, pravda, se sklony k opakovanému problematickému chování. Pokud se nepoučí, pokud mu vše po jedné omluvě projde bez následků, jaký bude za deset let? Koneckonců, nám to může být fuk, my ho doma nemáme…

Příspěvek upraven 17.02.20 v 17:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42619
17.2.20 17:21
@SAJ píše:
Podívej, pani družinářka asi kupodivu není zvykla, že ji třeťáčci ukazuji fakáče, takže se neudržela nad věcí a vzala si to dost osobně. Nejspíš ji to dost zasáhlo. Neprofesionální, leč pochopitelné. :nevim:

Tvůj synek sklidil, co zasel svým opakovaným nevhodným chováním. Blbý, leč opět, pochopitelný. A jo, něco takového se holt neodčiní za jedno odpoledne. A to je ta lekce, kterou by si z měl odnést - a kterou asi díky tvé intervenci nedostane.

Teď je to hodný třeťáček, pravda, se sklony k opakovanému problematickému chování. Pokud se nepoučí, pokud mu vše po jedné omluvě projde bez následků, jaký bude za deset let? Koneckonců, nám to může být fuk, my ho doma nemáme…

Třeba bude stejný jako ta družinářka, která se neumí chovat adekvátně svému věku ;) její chování je dost přes čáru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22310
17.2.20 17:22
@SAJ píše:
Její běžná reakce. :nevim:

No já bych jí tu a tam i skočila na to, že o věcech, které komentuje, něco ví. Ale tohle, to zabila do hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5672
17.2.20 17:23
@lucenka píše:
Třeba bude stejný jako ta družinářka, která se neumí chovat adekvátně svému věku ;) její chování je dost přes čáru.

Neřeším tu družinářku, všimla sis toho? Řeším synka zakladatelky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2268
17.2.20 17:23

Tak ono už to opakovaně je, ne? vloni a teď zas. A kdoví kolik toho nevíš. HOdný kluk, nic takovýho by nikdy neudělal,,,to slyším i já každou chvilku od kamarádky, a učitelky to snad musí mít na denním pořádku. Děcka se chovají jinak ve škole a jinak doma.

Na rozdíl od kohosi si nemyslím, že zvednutý prostředníček je normální chování třeťáka, proti tomu se silně ohrazuju. A synek už přece ukázal, že jednou to říct nestačí!!! Já vím, bylo to vloni,,,to bude tvůj silný argument.

Hele, možná opravdu není zlý, ale je chytlavý na blbosti,,,a to je potřeba prostě opakovat, a ať mu to opakují i jiní, aspoň si to líp zapamatuje. Já jako matka bych byla ráda, kdyby dítko dostalo céres a pamatovalo si to. Ne je pořád omlouvat, to je cesta do pekel. A třeťák už není malej, aby toto nechápal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 17:24

Jednoho takového doma moc hodného kluka mám ve třídě. V sedmičce. Když byl ve čtvrté třídě, našli někde s kamarády klíče od bytu jedné starší paní. Vlezli tam, rozbili nějaké vajíčka, vylili kečup atd a něco ukradli. Maminka dodnes stojí za ním :zed: že on nic, že kamarádi. Situace dnes…spolužáci ho nesnášejí, všem nadává a ubližuje. Učitelé ho nesnášejí- nadává jim skrytě, ale děti ho slyší a řekly to. Nerespektuje nic. Přistižen při krádeži, dodnes se občas ztratí peníze, ale bez kamer jsme nahraní. Při čem ho nechytíme, to nikdy nepřizná.

Závěr. Raději ať se pár nocí nevyspí a pipláče si, ale už se NIKDY nebude chovat špatně, než dopadnout takto… :poblion:
Anonym, práce

• Nahlásit
  • Citovat
SAJ
5672
17.2.20 17:27
@hanka.br. píše:
No já bych jí tu a tam i skočila na to, že o věcech, které komentuje, něco ví. Ale tohle, to zabila do hlavy.

Její reakce je většinou mimo mísu. Obvykle snůška obecnych plků s nějakým odkazem mimo konkrétní dotaz. Já tu jsem na málokoho averzivní, ale tady se to už začíná docela slušně rýsovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
17.2.20 17:31
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymitu ale tak trochu se stydím. Syna (3.třída) se snažíme vychovávat jak nejlépe umíme a přesto nastal problém. Jak je s více dětmi, je jak utržený ze řetězu… Jinak je to hodný kluk. Vloni s družinou v parku prý vulgárně nadával. Obešlo se to bez poznámky, doma jsme vysvětlili a od té doby byl klid. Minulý týden jeli z plavání a seděl v autobuse s chlapečkem, který jen tak z ničeho nic ukázal zezadu na paní asistentku prostředníček. No, a naše mládě se přidalo. Zahlédla ho nějaká holčička, vše řekla a syn nelhal, přiznal se. Dostal poznámku. Doma jsme zakázali telefon a vše si vysvětlili. Asistence se 2× omluvil (ještě v týž den incidentu a pak následující znovu, protože za ním přišla a tak usoudil, že to bude vhodné zopakovat). Vím, že ho to mrzí a víc se to opakovat nebude. On takový opravdu není. A teď k jádru… Ten den šli na oběd a protože byl lichý počet děti, šel sám a poslední. Družinářka se do něj začala navážet, že když se chová takto, že žádné kamarády mít nebude, že se nediví, že žádné kamarády nemá. Byl z toho úplně hotový. Doma mi břečel, že to tak nemyslel a tu noc téměř nespal. :( Dnes pro něj do školy přišla babička. Asistentka nelenila a šla za ní. Vše ji vyprávěla. Jak hrozně sprostý je atd. To už mě opravdu naštvalo. Co to má komu vyprávět? Z pedagogického hlediska to hodnotit asi nemůžu, protože ona není pedagog. Ale z etického mi to příjde již přes čáru. Nebo se mýlím? Kluk dostal 2 tresty - poznámku a trest doma, 2× se omluvil. Já bych to uzavřela a víc to neřešila. Přece mu to nebudu předhazovat kdoví jak dlouho. Mám 100 chutí zítra zajít do školy. Jsem hysterická nebo byste jednali stejně? To že to řekla asistentka babičce mi nevadí (i když si myslím, že informováni mají být pouze zákonní zástupci nebo ne? :nevim: ) ale jak musí být tomu klukovi, když o tom pomalu týden neustále slyší? Původně jsem chtěla jít do školy už minulý týden a to za družinářkou ale syn mě ukecal. Nešla jsem ale teď už toho mám opravdu plné zuby. :nevim: Jak byste reagovali Vy? Děkuji za každý názor. :kytka:

Zkusila jsi premyslet nad tim, proc by te ukecaval, kdyby mu opravdu bylo tak ublizovano? Ze by behem tydne, kdy zacne ukazovanim fakacu, najednou dostal z druzinarky (nebo asistentky) takovy strach? Nebo je to ve skutecnosti trosku jinak? :think: Nemyslim si, ze synovi prospejes, kdyz to pujdes do skoly urovnavat, rekla bych naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
17.2.20 17:34
@Anonymní píše:
Jednoho takového doma moc hodného kluka mám ve třídě. V sedmičce. Když byl ve čtvrté třídě, našli někde s kamarády klíče od bytu jedné starší paní. Vlezli tam, rozbili nějaké vajíčka, vylili kečup atd a něco ukradli. Maminka dodnes stojí za ním :zed: že on nic, že kamarádi. Situace dnes…spolužáci ho nesnášejí, všem nadává a ubližuje. Učitelé ho nesnášejí- nadává jim skrytě, ale děti ho slyší a řekly to. Nerespektuje nic. Přistižen při krádeži, dodnes se občas ztratí peníze, ale bez kamer jsme nahraní. Při čem ho nechytíme, to nikdy nepřizná.Závěr. Raději ať se pár nocí nevyspí a pipláče si, ale už se NIKDY nebude chovat špatně, než dopadnout takto:poblion:
Anonym, práce

Souhlasila bych. Mladik se musi naucit, ze kazda akce vyvola reakci. Mozna ne nekdy 100% adekvatni, ale o to vic si to bude pamatovat. Kdyz to ted maminka pujde do skoly zehlit, synator si do zivota zapamatuje neco uplne jineho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama