Vulgární ve škole

Napsat příspěvek
22310
18.2.20 07:20
@lucenka píše:
Takže protože je ve školství nedostatek lidí, tak si mají rodiče a děti nechat ara. t na hlavu? 8o a nikomu tady nepřijde v pohodě chování dítěte. Ale to už za svůj prohřešek bylo potrestané. Je zbytečné, aby mu to ve škole nadále předhazovali. Ale asi si paní dokonalé potřebují něco dokázat a vozí se po malém dítěti. Na dospělého by si nejspíš tyhle dámy netroufly.

Mně se strašně příčí lidi, co takhle negativně soudí někoho, koho v životě ani koutkem oka nespatřili - přesto vědí, jak jsou to paní dokonalé a na koho si troufnou. Dotknout s tě nechci, ale přijde mi to hloupé. Já ty lidi neznám, nevím, jak se ve skutečnosti zachovali a po zkušenostech za 25 let ve školství nikdy nedělám soudy na základě toho, co zcela subjektivně vylíčí jedna strana. Ono je to vždycky trochu jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
346
18.2.20 18:53

Hele, oni asistentky to nemají zrovna jednoduché. Sama o tom něco vím, protože jsem pracovala jako asistentka pedagoga na praxi při studiu. Přijde mi, že ho až moc omlouváš, třeba je opravdu ve škole jiný než doma. Kdyby ho to skutečně mrzelo, tak by to příště neudělal, ale jak můžeš vidět, udělal to několikrát, takže na tom asi něco bude. Kdyby to udělalo mé dítě, styděla bych se a donutila bych jej, aby asistentce za mé přítomnosti předalo jako omluvu bonboniéru. Ony to opravdu lehké nemají. Jen ať si to tvoje dítě zapamatuje, že se nemá nechat strhnout spolužáky a pokud nechce nic podobného zažít, tak ať se tak už příště nechová. A nevím, proč by o jeho chování nemohli být informováni i příbuzní, kteří si jej na krátkou dobu přebírají do vlastních rukou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
18.2.20 19:14

Já bych to už dál nerozpytvávala, rozhodně bych to nešla už řešit do školy. Za prvé kluk sám nechce, podle toho co píšeš a za druhé by se mohl naučit velmi rychle, že se může chovat špatně a ještě za něj bude maminka orodovat. Udělal klukovinu, no tak to ještě párkrát uslyší no. Ono ho to nezabije a příště si dá pozor. Jestli ty to moc nehrotíš a pak se v tom kluk plácá. Jako aby nespal z toho, že mu něco řekne vychovatelka, mi přijde přehnané. Já bych si to s ním vyříkala, musel by se omluvit a dál bych to neřešila. Kdyby přišel s tím, že ve škole mu říkají to a to, řekla bych, že mi je to líto, ale, že alespoň pro příště vidí, že jeho chování má následky. I když bych ho litovala, nedala bych to na sobě znát a rozhodně bych nešla proti učitelce. Samozřejmě, pokud by to bylo za hranou tak ano, neříkám, že bych mu nechala ubližovat, ale tohle bych ho nechala vyžrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 19:15
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymitu ale tak trochu se stydím. Syna (3.třída) se snažíme vychovávat jak nejlépe umíme a přesto nastal problém. Jak je s více dětmi, je jak utržený ze řetězu… Jinak je to hodný kluk. Vloni s družinou v parku prý vulgárně nadával. Obešlo se to bez poznámky, doma jsme vysvětlili a od té doby byl klid. Minulý týden jeli z plavání a seděl v autobuse s chlapečkem, který jen tak z ničeho nic ukázal zezadu na paní asistentku prostředníček. No, a naše mládě se přidalo. Zahlédla ho nějaká holčička, vše řekla a syn nelhal, přiznal se. Dostal poznámku. Doma jsme zakázali telefon a vše si vysvětlili. Asistence se 2× omluvil (ještě v týž den incidentu a pak následující znovu, protože za ním přišla a tak usoudil, že to bude vhodné zopakovat). Vím, že ho to mrzí a víc se to opakovat nebude. On takový opravdu není. A teď k jádru… Ten den šli na oběd a protože byl lichý počet děti, šel sám a poslední. Družinářka se do něj začala navážet, že když se chová takto, že žádné kamarády mít nebude, že se nediví, že žádné kamarády nemá. Byl z toho úplně hotový. Doma mi břečel, že to tak nemyslel a tu noc téměř nespal. :( Dnes pro něj do školy přišla babička. Asistentka nelenila a šla za ní. Vše ji vyprávěla. Jak hrozně sprostý je atd. To už mě opravdu naštvalo. Co to má komu vyprávět? Z pedagogického hlediska to hodnotit asi nemůžu, protože ona není pedagog. Ale z etického mi to příjde již přes čáru. Nebo se mýlím? Kluk dostal 2 tresty - poznámku a trest doma, 2× se omluvil. Já bych to uzavřela a víc to neřešila. Přece mu to nebudu předhazovat kdoví jak dlouho. Mám 100 chutí zítra zajít do školy. Jsem hysterická nebo byste jednali stejně? To že to řekla asistentka babičce mi nevadí (i když si myslím, že informováni mají být pouze zákonní zástupci nebo ne? :nevim: ) ale jak musí být tomu klukovi, když o tom pomalu týden neustále slyší? Původně jsem chtěla jít do školy už minulý týden a to za družinářkou ale syn mě ukecal. Nešla jsem ale teď už toho mám opravdu plné zuby. :nevim: Jak byste reagovali Vy? Děkuji za každý názor. :kytka:

Jdu dočíst diskuzi. Podle mě to dramatizuješ. Byl sprostý? Byl. Naučí se převzít za své chování zodpovědnost. Dospělí taky drbou a aspoň uvidí, že když se bude chovat špatně, tak jen omluva to nespraví a někomu omluva třeba ani nestačí. Měl by vědět, že když se bude chovat špatně, tak je možné, že se s ním špatná pověst potáhne a může mu i některé dveře zavřít. Chápu, že tě to jako mámu trápí, ale řešila bych to doma a ne že bych letěla do školy a umetala mu cestu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
18.2.20 20:44

Já půjdui asi proti proudu nečetla jsem všechny názory.. ale jáb ych to asi ted už nechala být s tím, že bych klukovi řekla, že se prostě stalo, jde se dál, určitě se už tak chovat nebude, a že kamarádi, pokud uvidí, že jim vulgárně nenadává, tak se sním bavit budou..
Já si myslím,, že pravda je někde uprostřed.. Kdyby tam byl opravdu nějaký velký problém a byl hodně ublížený, tak si myslím, že by zakladatelku nepřemlouval, už minulý týden, aby tam nešla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
18.2.20 20:48

A jeěte bych dodala pozor na to, když někdo nechválí vaše děti, tak neznamená, že se po něm vozí.. Pokud se orpavdu chová okapovaně jak nemá, tak je jasné, že ho chválit nebude. Já taky jednoudobu pořád něco slyšela na anšeho, a byla jsem stewjně na tom jak ty, že jsem nevěděla, co s tím, běžet neběžet, nadávala jsem na učitelku a pak jsem vlezla nečekaně do školy a náš kluk tam pobíhal a pokřikoval jak na lesy.. Takžře jsem mu doma pořádně domluvila, ale prostě..
I ty děti řeknou jenom to co se hodí, a hlavně bych si v klidu poslechla i druhou stanu.. Já to udělala, našly jsme společné řešení a pomohlo to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 22:30

Já vám nevím, my tehdá ve zmíněné třetí třídě cestou busem pravidelně fakovali všechny řidiče okolo. Přišlo nám to z nějakého důvodu vtipné. U dětí je to docela běžná záležitost, sprostá slova a gesta jim připadají humorná. Jak my se nachlámali nad houbou pýchavkou… A hele, chuligán ze mě není.

Syn určitě udělal kravinu. Je to ale, pokud se to neděje opakovaně, možné opravdu považovat za nějakou klukovinu. Většina děcek má období, kdy se snaží nenápadně fakovat ostatní nebo zas říkat slovíčko,,prdel" tak, aby mu na to nikdo krom kamarádů nepřišel. Učitelky by to rozhodně neměly tolerovat, ale šikanovat s tím dítě tak, že z toho doma brečí jak divé, to správně rozhodně není. Klukovi bych vysvětlila, že jeho humor paní asistentka nesdílí a fakovat že nemá, kór před dospělou osobou. Zároveň bych si ale chtěla popovídat se školou, protože aby nějaká autorita mému dítěti říkala, že kvůli přešlapu, za který se omluvil, ho nemá nikdo rád, se mi příčí. Z chyb by si určitě měl vzít ponaučení, ale z téhle situace si vezme leda tak to, že omluva je bezcenná a vozit se po podřízených je OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22310
19.2.20 07:08
@Jokesonyall píše:
Já vám nevím, my tehdá ve zmíněné třetí třídě cestou busem pravidelně fakovali všechny řidiče okolo. Přišlo nám to z nějakého důvodu vtipné. U dětí je to docela běžná záležitost, sprostá slova a gesta jim připadají humorná. Jak my se nachlámali nad houbou pýchavkou… A hele, chuligán ze mě není.Syn určitě udělal kravinu. Je to ale, pokud se to neděje opakovaně, možné opravdu považovat za nějakou klukovinu. Většina děcek má období, kdy se snaží nenápadně fakovat ostatní nebo zas říkat slovíčko,,prdel" tak, aby mu na to nikdo krom kamarádů nepřišel. Učitelky by to rozhodně neměly tolerovat, ale šikanovat s tím dítě tak, že z toho doma brečí jak divé, to správně rozhodně není. Klukovi bych vysvětlila, že jeho humor paní asistentka nesdílí a fakovat že nemá, kór před dospělou osobou. Zároveň bych si ale chtěla popovídat se školou, protože aby nějaká autorita mému dítěti říkala, že kvůli přešlapu, za který se omluvil, ho nemá nikdo rád, se mi příčí. Z chyb by si určitě měl vzít ponaučení, ale z téhle situace si vezme leda tak to, že omluva je bezcenná a vozit se po podřízených je OK.

Třeťáci to běžně nedělají - snad jen děti, které patří ke stejné sociální skupině nebo děti intligenčně omezené. Ale aby bylo běžné, že děti mluví sprostě nebo na potkání fakují každého, ta doba se změnila. Aspoň v tomhle k lepšímu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42619
19.2.20 07:21
@hanka.br. píše:
Mně se strašně příčí lidi, co takhle negativně soudí někoho, koho v životě ani koutkem oka nespatřili - přesto vědí, jak jsou to paní dokonalé a na koho si troufnou. Dotknout s tě nechci, ale přijde mi to hloupé. Já ty lidi neznám, nevím, jak se ve skutečnosti zachovali a po zkušenostech za 25 let ve školství nikdy nedělám soudy na základě toho, co zcela subjektivně vylíčí jedna strana. Ono je to vždycky trochu jinak.

Takže ty nevěříš svému dítěti a mámě? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22310
19.2.20 07:28
@lucenka píše:

Tvoje myšlenkové pochody a dedukce jsou pro mě takhle poránu hodně náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48786
19.2.20 09:00
@lucenka píše:

Nechapu.
Jakou maji spojitost v tomhle pribehu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42619
19.2.20 09:09
@Kelsey píše:
Nechapu.
Jakou maji spojitost v tomhle pribehu?

Třeba tu, že @hanka.br. píše, že neví, jak se ty dvě skutečně zachovaly. Z toho vyplývá, že nevěří tomu, jak situaci podalo dítě a babička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48786
19.2.20 09:32
@lucenka píše:
Třeba tu, že @hanka.br. píše, že neví, jak se ty dvě skutečně zachovaly. Z toho vyplývá, že nevěří tomu, jak situaci podalo dítě a babička.

Jak muze verit, kdyz u popsane situace nebyla osobne? Cteme jednu verzi pribehu. Ten muze byt klidne vymysleny nebo prikrasleny a ty zas hned startujes. Ty dve jsou 100% kravy atd., ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2943
19.2.20 10:45
@lucenka píše:

kdyby bylo na světě všechno, tak průzračně jasný, jak si to myslíš ty, že je na základě (jedna paní a dítě povídalo), na světě by bylo tak krásně :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama