Individuální plán na ZŠ

19
19.2.20 17:13

Individuální plán na ZŠ

Dobrý den. Můžu zažádat o individuální plán pro syna než vydá soud rozhodnutí? Čeká sena to jestli soud dovolí aby syn navštěvoval školu tam kde bydlíme jelikož jsem se prestehovala a škola kterou do teď navštěvoval je 50km daleko tudíž nejsem schopná ho každý den vozit takovou dálku. Jde o to jestli v té stávající škole mi daji pro syna individuální plán..máte někdo zkušenosti děkuji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3314
19.2.20 17:18

IVP dostane dítě na základě vyšetření v pedagogicko psychologické poradně. Pokud tvůj syn takové vyšetření absolvoval a byl mu doporučen IVP, dostane ho i na nové škole (na základě zprávy z PPP - podklady by měla dostat nová škola od té staré). Stačí se pak ve škole domluvit, napsat žádost a na základě těch papírů má škola povinnost ho vypracovat. Pokud je vyšetření staré, nebo neexistuje, tak samozřejmě syn nárok na IVP nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16818
19.2.20 17:21

A proč o škole rozhoduje soud? Jak dlouho už nechodí do školy? Je protizákonné ho do školy nedávat, pokud nemáte domácí vzdělávání, což evidentně nemáte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 17:27

A ten soud se týká čeho přesně? Neřeší se tam spíš střídavka nebo tak něco? Pak by to s IVP nemělo nic společného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23097
19.2.20 17:28

@Stepa21 dojeď do školy a domluv se. Pokud jsou ochotní domluvíte se, že ho budeš učit doma, napíšeš mu omluvenku, že je nemocný a pak si dojede dopsat prověrky. Pokud budou trvat na zákonu, můžou na tebe za neposílání dítěte do školy poslat sociálku. Dát ti inviduál jen na to, že ho nemůžeš vozit do školy asi nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.2.20 17:37

@DeeSocialWorker ten soud je ohledně toho že otec nesouhlasí se změnou školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16818
19.2.20 17:39
@Stepa21 píše:
@DeeSocialWorker ten soud je ohledně toho že otec nesouhlasí se změnou školy.

TAk to tedy dítě vozit budeš muset, jinak budeš v pěkné brindě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13068
19.2.20 18:16
@Stepa21 píše:

se mu ani nedivím, mně druhý rodič odvézt dítě 50 km, taky bych nesouhlasila.. k otázce ano, pokud mělo dítě IVP ve staré škole, bude ho mít i v nové..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13068
19.2.20 18:17

Hele, co budeš dělat, když u soudu neuspěješ? Najednou budeš schopná ho vozit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.2.20 18:17
@Stepa21 píše:

Přesně, že nesouhlasí se změnou základní školy a také probíhá soud ohledně střídavé péče. Z místa současného bydliště není možné přímé spojení autobusem ani vlakem, jde o čtyři přestupy bez navazování, je to přes celý okres, spojení je možné pouze autem, které nemám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18428
19.2.20 18:20

@Stepa21 a dítě nikam nechodí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.2.20 18:35

Teď je už měsíc na antibiotikách, takže do školy nechodí. Přestěhovala jsem se teď v lednu, takže do školy ze současného bydliště chodil cca 14 dní než onemocněl. Těch 14 dní ho tam autem vozil můj přítel za cenu toho, že tam na něj čekal v autě před školou 5 hodin a po kus měl syn odpolední vyučování tak cekal 8 hodin v autě, jelikož je to škola na vesnici tak ani nemohl někam jít, krom jednoho krámu s potravinami. A to vše za cenu jeho volna z práce a dovolené. I odspod napsat zprávu, že není v zájmu dítěte dovážet ho do této školy za současné situace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
19.2.20 18:37

Ve školském zákoně jsem četla, že je možná domácí výuka pokud to odsouhlasí ředitel školy v rámci prvního stupně ZŠ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18428
19.2.20 18:40
@Stepa21 píše:
Teď je už měsíc na antibiotikách, takže do školy nechodí. Přestěhovala jsem se teď v lednu, takže do školy ze současného bydliště chodil cca 14 dní než onemocněl. Těch 14 dní ho tam autem vozil můj přítel za cenu toho, že tam na něj čekal v autě před školou 5 hodin a po kus měl syn odpolední vyučování tak cekal 8 hodin v autě, jelikož je to škola na vesnici tak ani nemohl někam jít, krom jednoho krámu s potravinami. A to vše za cenu jeho volna z práce a dovolené. I odspod napsat zprávu, že není v zájmu dítěte dovážet ho do této školy za současné situace

to je kravina kluka měl odvézt ráno do družiny pak do práce a pak dojet jako sedět před školou je fakt mimo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23097
19.2.20 18:41
@Stepa21 píše:
Ve školském zákoně jsem četla, že je možná domácí výuka pokud to odsouhlasí ředitel školy v rámci prvního stupně ZŠ

Domácí výuka je již možná i na druhém stupni pokud máš vysokoškolsky vzdělaného garanta. Ale musíš mít papír z poradny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama