Dcera je věčně nespokojené dítě

Anonymní
6.5.21 18:50

Dcera je věčně nespokojené dítě

Asi tu dostanu totální sodu, jak ji nemám ráda, ale fakt už vůbec nedávám chování své dcery. Do školky teď kvůli situaci půl roku nechodí, předtím to nebylo zrovna slavné. Bude jí na začátku podzimu 5 let. Má mladší sestru, ta je divoké, ale takové veselé dítě. Ta starší ale, s tou stále nejsme schopní se nějak sžít. Ještě bych rozuměla tomu, že doma to má okoukané, tak jí nic nebaví, ale vymýšlím, co to jde, aby měla kontakt s dětmi, abychom měli zajímavý program, tak 4 dny z týdne buď s někým jdeme třeba do lesa k potoku stavět mosty nebo neseme krmení zvířatům, na různá hřiště, nebo se s někým domluvíme na návštěvu buď u nás nebo u někoho. Někdy třeba jedeme na kole na zmrzku nebo jdeme k babičce apod. Doma ji zapojuju do domácích prací, na zahradě, vím, že si s ní musím hrát, že sama se nezabaví, sourozenec ji nebaví, ale už to nedávám. Tohle je totálně proti mě, snažím se jenom kvůli ní a stejně je 3/4 dne otravná jak svítiplyn. Já jsem introvert a tolik vztahu s lidmi udržuju jenom kvůli ní. Chce za dětmi na výlet, ale celý výlet mi visí na noze, že ji bolí nohy, že má hlad (nemá), že jí to nebaví. S dětmi v konečném důsledku nepromluví ani slovo. Neustále chce ke kamarádům na zahradu, na trampolínu. Jsme tam hodně často, ale ona se prostě neumí chovat, co pár minut se vzteká, že ji děti zlobí, ale ona je na ně úplně krutá, tahá je za oblečení, bere jim věci a oni na ni třeba zakřičí…a pak se diví, že jsou na ní zlí, když ona je taková. To jsem jí vysvětlovala tisíckrát. Obvykle to dopadne tak, že ji musím násilím odtáhnout do auta a domů. Protože vycházet s nimi dobře nemá snahu, akorát je z toho jedno velké ječení, ale odejít nechce. Nemluvě o tom, že neudělám vůbec nic, neznám, že by si děti pár minut hezky hrály. Samé tahanice, naschvály, „co budeme dělat, to mě nebaví“. Věřím, že i ti lidé kolem nás toho mají plné zuby, já bych takové dítě - cizí nechtěla snášet na procházkách. :zed: Jsem z toho zoufalá. Manžel je s ní velmi málo, když, tak něco stylem naložit do auta, něco vyřídit, stavit se u někoho, takže vlastně dcera celou dobu sedí v autě, tak to říká, jaká byla hodná. No aby ne, když byla zavřená v autě. Prostě vůbec nevím, čím jsem si vysloužila tak protivné dítě a co mám dělat, abychom stále tak nebojovaly. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53786
6.5.21 18:57

Takové dítě potřebuje kolektiv, ať se učí, jak fungovat v kolektivu, že se svět neotáčí pouze kolem ní.
Takže ji dej do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 18:58
@Kelsey píše:
Takové dítě potřebuje kolektiv, ať se učí, jak fungovat v kolektivu, že se svět neotáčí pouze kolem ní.
Takže ji dej do školky.

Však taky od pondělí konečně pofičí. Do teď u nás bylo zavřeno. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
690
6.5.21 19:01

A nechce ona spíš tvou pozornost? Trochu to tak na mě působí, prudí že něco chce, ale když to dostane, tak zase prudí kvůli něčemu jinému. Když by jsi byla jemom s ní a na 100% se jí věnovala, tak taky bude prudit? To chování k dětem předváděla i v mš nebo tam to bylo ok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
6.5.21 19:05
@Anonymní píše:
Asi tu dostanu totální sodu, jak ji nemám ráda, ale fakt už vůbec nedávám chování své dcery. Do školky teď kvůli situaci půl roku nechodí, předtím to nebylo zrovna slavné. Bude jí na začátku podzimu 5 let. Má mladší sestru, ta je divoké, ale takové veselé dítě. Ta starší ale, s tou stále nejsme schopní se nějak sžít. Ještě bych rozuměla tomu, že doma to má okoukané, tak jí nic nebaví, ale vymýšlím, co to jde, aby měla kontakt s dětmi, abychom měli zajímavý program, tak 4 dny z týdne buď s někým jdeme třeba do lesa k potoku stavět mosty nebo neseme krmení zvířatům, na různá hřiště, nebo se s někým domluvíme na návštěvu buď u nás nebo u někoho. Někdy třeba jedeme na kole na zmrzku nebo jdeme k babičce apod. Doma ji zapojuju do domácích prací, na zahradě, vím, že si s ní musím hrát, že sama se nezabaví, sourozenec ji nebaví, ale už to nedávám. Tohle je totálně proti mě, snažím se jenom kvůli ní a stejně je 3/4 dne otravná jak svítiplyn. Já jsem introvert a tolik vztahu s lidmi udržuju jenom kvůli ní. Chce za dětmi na výlet, ale celý výlet mi visí na noze, že ji bolí nohy, že má hlad (nemá), že jí to nebaví. S dětmi v konečném důsledku nepromluví ani slovo. Neustále chce ke kamarádům na zahradu, na trampolínu. Jsme tam hodně často, ale ona se prostě neumí chovat, co pár minut se vzteká, že ji děti zlobí, ale ona je na ně úplně krutá, tahá je za oblečení, bere jim věci a oni na ni třeba zakřičí…a pak se diví, že jsou na ní zlí, když ona je taková. To jsem jí vysvětlovala tisíckrát. Obvykle to dopadne tak, že ji musím násilím odtáhnout do auta a domů. Protože vycházet s nimi dobře nemá snahu, akorát je z toho jedno velké ječení, ale odejít nechce. Nemluvě o tom, že neudělám vůbec nic, neznám, že by si děti pár minut hezky hrály. Samé tahanice, naschvály, „co budeme dělat, to mě nebaví“. Věřím, že i ti lidé kolem nás toho mají plné zuby, já bych takové dítě - cizí nechtěla snášet na procházkách. :zed: Jsem z toho zoufalá. Manžel je s ní velmi málo, když, tak něco stylem naložit do auta, něco vyřídit, stavit se u někoho, takže vlastně dcera celou dobu sedí v autě, tak to říká, jaká byla hodná. No aby ne, když byla zavřená v autě. Prostě vůbec nevím, čím jsem si vysloužila tak protivné dítě a co mám dělat, abychom stále tak nebojovaly. :zed:

Neuděláš nic :nevim: Je to tvoje dcera. A asi je i normální, že máš raději mladší. Ono mít rád příjemnější dítě je prostě snazší. A nakonec, nikde není řečeno, že bude furt taková, nebo že ti to bude dál vadit.

Já mám v okolí podobný případ - starší kluk - užasný, vtipný, všechno ho bavilo, duše společnosti. Jeho sestra - tichý kakabus. Tak to šlo furt dál. Ale teď syn žije v cizině a dcera-kakabus žije tichý život s manželem a svým dítětem a o mámu se stará sama. Nikdy nevíš, jak se to v životzě vyvrbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 19:09
@Anny2148 píše:
A nechce ona spíš tvou pozornost? Trochu to tak na mě působí, prudí že něco chce, ale když to dostane, tak zase prudí kvůli něčemu jinému. Když by jsi byla jemom s ní a na 100% se jí věnovala, tak taky bude prudit? To chování k dětem předváděla i v mš nebo tam to bylo ok?

No v MŠ byly věčně stížnosti, že se nechce zapojovat do řízeného programu a že dětem dělá naschvály. Jako to mně dělá taky. Na druhou stranu, tak to je asi trochu věc těch učitelek, jak já mám po 4 hodinách ovlivnit, že nechtěla kreslit muchomůrku. :nevim: jako stále vysvětluju, jak se chová k dětem, že v žádném případě se neběrou věci a nedělají naschvály, to by se jí taky vůbec nelíbilo… a že paní učitelka to pro ně má hezky připravené, na tom se naučí plno nových věcí - stříhat, barvit, zpívat nové písničky..ale donutit ji nemám jak. :nevim: No a pozornost možná že chce. Beru to tak, že tou společnou činností jí tu pozornost dávám. Nebo jako co mám dělat jinak? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
3151
6.5.21 19:11

Vsadim se, ze to dělá jenom tobě a s jinymi je v pohodě. Dej ji do školky, k babičce. Potřebujete od sebe oddech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35115
6.5.21 19:14

Zřejmě je nešťastná. Protože má nad tebou moc, mává s tebou, a současně je z toho zoufalá, protože to Ty máš být autorita, rozhodovat a velet. A tím ji dávat jistotu. Jenže ty se jí vlastně neustále snažíš zavděčit, vymyslíš ji zábavu, běháš kolem ní. No naštěstí půjde do školky. Asi bys ji měla ukázat, kde je její místo v rodině. Nudí se? Dej jí práci, i pětiletá může třeba vyskladat myčku, něco odnést, uklidit. Anebo ji navrhni činnost, s tím, že ty se zkrátka věnujes vaření. Bude to pro ni možná tvrdé, ale až si zvykne, bude spokojenější. A i malé dítě se klidně může chvíli nudit, to ničemu neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 19:18
@inkakřivák píše:
Zřejmě je nešťastná. Protože má nad tebou moc, mává s tebou, a současně je z toho zoufalá, protože to Ty máš být autorita, rozhodovat a velet. A tím ji dávat jistotu. Jenže ty se jí vlastně neustále snažíš zavděčit, vymyslíš ji zábavu, běháš kolem ní. No naštěstí půjde do školky. Asi bys ji měla ukázat, kde je její místo v rodině. Nudí se? Dej jí práci, i pětiletá může třeba vyskladat myčku, něco odnést, uklidit. Anebo ji navrhni činnost, s tím, že ty se zkrátka věnujes vaření. Bude to pro ni možná tvrdé, ale až si zvykne, bude spokojenější. A i malé dítě se klidně může chvíli nudit, to ničemu neublíží.

Tak samozřejmě, že jí zadám práci nebo činnost, nic z toho samozřejmě nedělá, činnost rozhází, to je aspoň chvíli každý den. A začíná chvíle jak na sociálku. Začne dupat, vztekat se, škodit mladší, leze manželovi do videohovorů… Já se naštvu, křičím. Idylka. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
21186
6.5.21 19:22

Když je hodná v autě, kde jen sedí, tak jí taky nech víc sedět v klidu. Jako to co jsi popsala není zábava, ale blázinec, tohle mi někdo přichystat, tak z toho mám akorát nervy. Ty se do toho nutis, dcera si to neužije, k čemu to je :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21186
6.5.21 19:24
@Anonymní píše:
Tak samozřejmě, že jí zadám práci nebo činnost, nic z toho samozřejmě nedělá, činnost rozhází, to je aspoň chvíli každý den. A začíná chvíle jak na sociálku. Začne dupat, vztekat se, škodit mladší, leze manželovi do videohovorů… Já se naštvu, křičím. Idylka. :cert:

A má svůj pokoj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 19:24
@Martina84 píše:
Vsadim se, ze to dělá jenom tobě a s jinymi je v pohodě. Dej ji do školky, k babičce. Potřebujete od sebe oddech.

Dělá to i babičce, která se extrémně snaží jí dělat zajímavý program. Druhá babička nefunguje. Do školky ji budu dávat, ale jak píšu, když tam byla, žádná velká sláva se nekonala. :nevim: Ještě mě napadlo, že prostě nerespektuje ženské. Chlap zavelí a šlape jak hodinky. Ale na druhou stranu, chlap je prostě vzácný. Kdybych já s ní trávila 2 hodiny týdně a kousek neděle, je otázka, jak by mě brala. Prostě nemá ani z ničeho radost, stále chce něco nebo někam, ale pak jen cíleně kazí náladu a vynucuje zas něco jiného. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 19:25
@terien píše:
A má svůj pokoj?

Jo, vůbec v něm čas netráví. Co, mám ji tam zavírat? :mrgreen: Vyvztekání nefunguje.

• Citovat
  • Nahlásit
35115
6.5.21 19:26

A to je takový problém ji vzít a odvést? A až se uklidní, tak s ní promluvit? Já tohle opravdu nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35115
6.5.21 19:28
@Anonymní píše:
Jo, vůbec v něm čas netráví. Co, mám ji tam zavírat? :mrgreen: Vyvztekání nefunguje.

Ano, pokud má záchvat vzteku, tak klidně. S vysvětlením, že toto se nedělá. Co je na tom? Není miminko, musí umět zvládat emoce.
Spis je to tak, že chlap kolem ní neposkytuje, aby byla princezna spokojená. Zkus sledovat, co dělá jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat