Dcera má problém s jezením

347
3.5.21 15:20

Dcera ma problem s jezenim

Ahoj. Dcera, 4 roky, byla vzdycky jedlik, naproti treba starsi, ta nic noveho nezkusi, ji jen to co zna. Mely obe vzdycky faze, co trochu min jedly nebo vymyslely, vim ze je to normalni. Ale v poslednich par mesicich ta mensi jako by neumela jist kousky nebo nevim, prezvyka to jidlo, to trva dost dlouho, a rve ze potrebuje ubrousek a vsechno to vyplivne, jako by se toho stitila. Je to skoro u vseho, az na par veci… treba chleba by umela jist porad, ale treba ryzi, to jako vubec a dalsi vetsinu veci. Uz na to nemame nervy. Co to muze byt? Je to jen faze? Proc to dela :roll: jo sladkosti to by jedla po kilech, kdyby mohla, takze asi fyziologicky problem to neni :think: mel nekdo podobny problem? Ja furt cekam, ze ji to prejde ale uz to dela urcite tak 3 mesice. Dekujuuuu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16440
3.5.21 15:53

Nemá bezpříznakový covid? Tam se chutě můžou měnit…

Jinak bych nasadila režim nechceš jíst, nejez, nemusíš, ale další jídlo bude až tehdy a tehdy. A mezi tím prostě nechat o hladu, i když asi bude chvíli protivná.

Nedávat nic jiného, nekrmit ničmím mimo časy jídla, nedávat za podobný tyjátr u stolu žádnou pozornost, ani tu negativní. Prostě to nech na ní.

Naopak ocenovat žádoucí chování, tedy když věci sní bez řečí a scén.

Čím jí to můžeš usnadit je, že budete dohromady s ostatními členy rodiny plánova třeba v neděli večer jídelníček na další týden a dcera bude mít částečný vliv na to co bude jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2883
3.5.21 15:58

Můj pětiletý syn to dělá zhruba od těch čtyřech let s masem. Třeba miluje kotletu na rychlo, na provensálským koření, tu sní, ani nemrkne, ale kuřecí maso, ze stehna, to rozžvejká a vyplivne. Přitom je to měkké, libové maso. Kuřecí prso v číně mi taky sní, v něčem jiném to rozkouše a vyplivne. Přitom od mala jedl všechny druhy masa, bez problémů. Taky doufám, že z toho vyroste. Asi nám nic jinýho nezbyde, než doufat :mrgreen: Jo, ve školce jí jen přílohy, suchou rýži, suchý knedlík, suché brambory. Ani omáčku na to nechce :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31400
3.5.21 15:59

Holky, buďte rády…
Nejedlíci se vždycky rozjedí, ale kyseliny budou mít problém do konce života :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2883
3.5.21 16:05
@Bábrdl píše:
Holky, buďte rády…
Nejedlíci se vždycky rozjedí, ale kyseliny budou mít problém do konce života :,(

Si někdy říkám, že bych potřebovala tu nechuť k jídlu :mrgreen: Ale na sladký to synátor je. To jsem já taky. Dcera sice sní všechno, ale trvá jí to hodinu, než se nají. Když si vzpomenu, tak jsem byla stejná. A teď…darmo mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31400
3.5.21 16:06
@PapeJ píše:
Si někdy říkám, že bych potřebovala tu nechuť k jídlu :mrgreen: Ale na sladký to synátor je. To jsem já taky. Dcera sice sní všechno, ale trvá jí to hodinu, než se nají. Když si vzpomenu, tak jsem byla stejná. A teď…darmo mluvit.

Právě. Já mám doma kyselinu a co bych dala za nimrala/nejedlíka. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
3.5.21 18:21
@Bábrdl píše:
Právě. Já mám doma kyselinu a co bych dala za nimrala/nejedlíka. :zed:

to si jenom myslis, ale to fakt nechces, je to des. kazde jidlo, kazde piti horor, jen si opakuju, ze za to nemuze, to nedela schvalne. ja doufam (ale uz moc neverim), ze snad jednou aspon na vanoce si sedneme cela rodina ke stolu a budeme spolecne jist stejne jidlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
3.5.21 20:02

@Ou myslil, ze nejde o chut ale spis konzistenci jidla… no dneska jsem ji zase motivovala, kdyz jsem rekla, ze pokud nesni, nedostane pozdeji dezert 8) a snedla neco. Ale jinak jo, tak se to bude delat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
3.5.21 20:03

Co to ma znamenat,, kyseliny,, :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31400
3.5.21 20:20
@gusica píše:
Co to ma znamenat,, kyseliny,, :D

Že sežere, na co přijde. :mrgreen:
Jako ta kyselina. Neznáš? :lol:
Prostě dítě se skutečně „zdravou“ chutí k jídlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
3.5.21 20:28

@Bábrdl to je prece parada :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31400
3.5.21 20:31
@gusica píše:
@Bábrdl to je prece parada :D

Fakt paráda… Každý nejdelík se jednou rozjí a do té doby hlady nezemře.
Ale kyseliny budou se svým apetitem bojovat celý život :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
3.5.21 21:29

@Bábrdl proc myslite? Tak ma dcera byla taky celkem kyselina a ted toto :D vsechno se muze jeste zmenit ne? Nebo je to jako uz nejak chorobne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat