Averze proti prvorozenému

Anonymní
28.4.21 10:16

Averze proti prvorozenemu

Holky, potrebuju se vyventilovat a asi i objektivni nazor, jestli uz nejsme zrali na nejakeho odbornika. Hlavne ja. Uzivala jsem si materstvi, nez se mi narodilo druhe dite. Od te doby jsem pretazena, utahana a vyjizdim na starsiho. Bojim se, jestli to je jeste normalni nebo uz za hranou. Jsou mu 3 roky a kus.

Modelova situace - v noci se chtel tulit, ale zacal rvat, ze musim byt na zadech, ne na boku. Zacal stouchat do mimina v postylce. To se zacalo budit. Opakovane jsem mu rikala, ze me boli zada a chci byt na boku. To chci moc? Rval, vsechny budil. Nakonec jsem se nastvala fakt moc a odtahla ho vztekle k manzelovi do pracovny, kde spi manzel. Ze kdyz se neumi chovat a budi nas, bude holt spat ji nde.

A takhle je to furt, do mimina furt dlouba, furt ho budi, pak se divi, ze nemam cas si s nim hrat. Pritom mu reknu at chvili pocka, mimino skoro uspany, dam ho do postylky v pracovne. Ne, pribehne a zacne tam mlatit kladivem. Samozrejme jsem pak na nej protivna a vyjizdim. Asi chci po nem moc? Obcas brecim, obcss se vztekam. Tuhle jsem ho tak hnusne odstrcila, kdyz budil malou, fakt tak agresivne a vztekle. Je tohle jeste normalni? Nebiju ho. Ale myslim, ze se zblaznim.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4061
28.4.21 10:22

Myslím, že po něm chceš moc. Teprve se sžívá s tím, že máma věnuje pozornost druhému dítěti. Podle mě je i logické, že chce tvou pozornost, když se zrovna věnuješ menšímu, to je chvíle, kdy má asi pocit, že o tebe bojuje. Spíš bych se zaměřila na to, abys s ním trávila kvalitní čas o samotě. Bez toho aniž bys řešila menší dítě. Takže dát manželovi a denně se mu snažit věnovat aspoň 30 minut aktivního času jen vy dva. Časem se to zlepší, je třeba klidně vysvětlovat. Chápu, ze je to náročné, ale čím víc po něm vyjíždíš tím víc má určitě pocit, že tě ztrácí jako mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
28.4.21 10:30

Chudák starší syn, je to pořád malinké dítě, chce se mazlit, chce mít maminku pro sebe, jak to bylo dosud - a nic, nemá nárok, všechno jen pro mimino, on se musí stát ve 3 letech dospělý :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10854
28.4.21 10:30

Chceš toho po něm moc, vyžaduješ po něm aby se choval pomalu jako dospělák a vše chápal. Vždytˇ je to ještě taky prcek a když máte teď mimčo a vidí že už se všechna pozornost nevěnuje jen jemu, tak prostě žárlí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1937
28.4.21 10:38

Projevovat víc lásky. Víc zájmu. I s miminkem se dá věnovat starším. Pro něj je to taky nová situace :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
28.4.21 10:40

Jdeš na to tak nějak špatně. Nesmíš ho 8datrkovat, když ses s miminem. Neříkám mu, ať pocka, až mimino…usne, naji se, prebali… do všeho ho zapojuj, u všeho se venuj I jemu. Dělejte kompromisy. Chvíli budu ležet na zádech, jak chceš, ale bolí mě, tak za chvíli půjdu zase na bok. U uspavani mu cti, mazli se s nim, buďte prostě spolu. On evidentně žárlí a ty místo toho, abys mu dala najevo, ze je porad tvůj miláček a mimino na tom nic nemění, tak ho odstrkujes. Chová se zcela přirozeně, tak ho za to netrestej, nic tím nevyřešíš, naopak to bude ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3885
28.4.21 10:46

Nemá smysl řešit teď to, že jste si druhé dítě pořídili moc brzy a model „aby si spolu hráli“ je prostě nesmysl. Jsi unavená a přetažená, ale on je ještě malý, jak je psáno výše, chce být s tebou, mazlit se a zatím slyší pořád: nedělej to, počkej, teď ne :(
Ty jsi dospělá, musíš si zorganizovat režim tak, aby syn nebyl odstrčený, ve třech letech si chce hrát s tebou, ne sám a nechápe, proč na něj nemáš čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11063
28.4.21 10:46

Nervy z dětiček tečou, to je jasné, nicméně ano, chceš po něm moc.Jsou mu teprve tři roky, ještě nemůže pochopit všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
28.4.21 10:48

Dvě děti, není jedno dítě a je to náročný. Já te naopak kritizovat nebudu, chápu to. Jsi unavená, podrazdena. Taky jsem to měla, je to normální. Jednou vyrostou a budeš vzpomínat. Jako já teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5743
28.4.21 11:02

Jsou hranice na obe strany, ale zkus prizpusobit mimino rezimu toho většího. Musite najit kompromis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4283
28.4.21 11:10

Zapojovat staršího… nedělit pozornost, teď jsem pro tebe, teď pro mimino… když jste doma spolu, tak spolu. Starší taky zarlil a vždycky přišel do ložnice dělat humbuk… já mu to vysvětlovala, ze když bude dělat kraval, tak bracha neusne a bude plakat a nemůžeme si hrát. Teď má mladší 5M a úplná pohodicka. Řeknu, ze jdu uspat brachu a řekne jenom ooooki a hraje si v pokojicku a pak jdu za nim. A to mám mladšího, 3 roky bude mít za dva měsíce. Snažila jsem se, aby se cítil, ze jsem pořad jeho. Tři týdny byly šílené, protože si revem vynucoval pozornost, ale zjistil ze ji má i bez řevu a od te doby je to zlaty chlapeček…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7472
28.4.21 11:11

Chápu, že jsi unavená, že chceš hájit klid a spánek miminka a tedy i svůj. Jenže starší syn žárlí, vynucuje si pozornost a jak píšou ostatní, tohle prostě nechápe. V noci, když je rozespalý, tak ho násilím odvlečeš do jiné místnosti, to je mi ho líto. Možná jsi měla svým tělem lehnout mezi děti, aby do mimča nemohl dloubat. Nebo na chviličku lehnout na ty záda, pokud to přes bolest sneseš a jak prcek zase usne, tak si lehnout do příjemné polohy. S tím mě napadá, nebyla jsi na boku otočená zády k synovi? To je odmítavý postoj a jasně, že se to malému nelíbí. Třeba by prošlo, kdybys ležela na boku čelem k němu tak, abys ho objímala? Chce to dělat kompromisy a snažit se se synem víc tulit, kdykoliv je k tomu příležitost, oceň ho, jaký je šikulka, jak jsi ráda, že máš takového chlapáka a pomocníka. Když potřebuješ uspat miminko, dej mu nějakou důležitou činnost, třeba strašně moc bys potřebovala nakreslit obrázek, opravit dětským šroubovákem sedačku nebo židli. Nebo mu na chvilku pusť pohádku a jak odložíš miminko, tak se honem běž pomazlit se starším synkem. Opravdu chápu, že jsi otrávená, ale syn je ještě malý, potřebuje tvoji pozornost a čím víc mu ji budeš odpírat, tím víc bude zlobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
406
28.4.21 11:19

Nevím, jestli jsi ve stavu, kdy jsi toho ještě schopná, ale!!! zkus ho mazlit. Když pohladíš miminko, pohlaď staršího také. Když kojíš prcka, vezmi si staršího pod druhou ruku. Když do tebe vjede vztek, uvědom si, že ty jsi ta dospělá a starší chlapeček nemůže za to, že je toho na tebe moc. A místo vzteklé reakce k sobě kluka přitul, usměj se a nebo zareaguj s vtipem. V noci bych ho vzala do náruče, sedla bych si s ním do polosedu a chvilku bych se s ním kolíbala a pak třeba sklouzla do polohy, která mi bude pohodlná. Prostě na chvilinku bych mu vyhověla, i když ne doslovně a jak by se zklidnil, udělala bych si pohodlí. Dohadovat se s rozespalým dítětem nemůže dopadnout dobře. To, že se rozeřve, to je jeho obrana. On nechápe hlasitost vlastních decibelů. Je to vyjádření jeho emocí. Ty svoje emoce neovládáš a chceš to po něm. Tebe, když to popadne, tak ho odstrčíš, vztekle ho odtáhneš, vyjedeš na něj. A on, když se vzteká, tak brečí a řve. Proč chceš po něm ticho a aby byl hodný, když ty to sama nedokážeš? Dobře víš, jak s tebou emoce cloumají a nevíš si s tím rady. A on by to měl zvládnout? On si ve svém věku nemůže pomoct - musí šťouchat do mimina. Neovládne se. A na tobě je tu situaci vyřešit tak, aby to mimino nevzbudil. Já bych třeba měla připravený notebook s písničkou a když bych šla uložit miminko do postýlky, řekla bych staršímu, ať si sedne k písničce, že se hned vrátím. On by zasedl, koukal, ty uložíš mimčo a vrátíš se s radostnou zprávou, že po písničce si můžete jít hrát. Já měla doma zásobu hraček, které byly pro dítě vzácné a dostalo je do ruky jen tehdy, když jsem ho potřebovala někam na 5 minut zmizet (třeba na záchod). Prostě za dobu, než si to prohlédlo, jsem byla zpátky. To, že začne třeba mlátit kladivem a budí prcka, to on opravdu NEVNÍMÁ. Dostane céres za něco, čeho ve svém věku není schopen. Musíš změnit náhled na celou situaci, protože chlapečkovi ubližuješ. A pokazíš mu vztah k mladšímu sourozenci. Kdyby se mu nenarodil sourozenec, má pro sebe skvělou trpělivou odpočatou mámu. Pořád na něj budeš koukat jako na malého kluka. Teď se tvůj pohled změnil a chceš po něm, aby byl velký a rozumný. Není velký, jsou mu teprve 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
28.4.21 11:22

Chudák malý, ve 3 letech je to malé dítě co potřebuje mámu a ty ho odstrkujes a uprednostnujes miminko. On tím pádem bude zarlit a o to víc dělat naschvaly a poutat na sebe pozornost a bacha, aby mladšího sourozence nezačal úplně nenávidět. Musíš si to zorganizovat a věnovat se oběma a ne staršího za trest, ze chce byt s maminkou odnést pryč. Když mas víc dětí, tak se vždycky musí přizpůsobit mladší starším, nebo bude zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9117
28.4.21 11:48

Ty jsi zoufalá, ale on je taky zoufalý. V noci se vzbudí a potřebuje maminku, její náruč a teplo. Místo toho dostal studenou sprchu. Ty jsi dospělá a měla bys umět ovládat svoje emoce. Zapoj manžela do péče o miminko a i syna.

Je mi vás obou líto a opravdu s tím rychle něco dělej, jinak to bude mít na váš vztah a jeho duši negativní vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat