Prosím o názor učitelky z MŠ

Anonymní
3.5.21 19:35

Prosim o nazor ucitelky z MS

Mam trochu problemoveho syna (3,5 roku). Ma cerstve diagnostikovane ADHD, potiz je hlavne impulzivita, ve skolce by mel mit asistenta.

Je podzimni, a tak toho zatim do skolky moc nenachodil, nicmene pristup nasi skolky mi pripada velice zvlastni. Z toho mala, co chodil, tak uz mi ho jednou preradili ze tridy do jine tridy, udajne aby mel lepsi asistentku, dobra chapu.

Dnes ale vyslo najevo, ze uz pri prerazovani museli vedet, ze tato asistentka planuje nejpozdeji ke konci cervna odchazet. A i pres to, ze ho tam prerazovali uprostred skolniho roku, neberou mi ho dele nez na 2 hodiny, temer celou dobu co syn do skolky chodi :( ze to pry nechteji riskovat.

Muj dotaz zni, co s tim. Neradte mi prosim PPP ani SPC, tam jen zkonstatovali poruchu pozornosti a ze ma narok na asistenta, toho ma spolecne s dalsimi detmi, a ani tak mi reputabilni skolka, honosici se tim, ze prijimaji i problemove deti, nechce syna brat na dele jak 2 hodiny 8o

Doma zas tak sileny neni, kdyz jdeme ven se znamymi, nikomu nepripada divny, ani nezvladatelny, ano je to zivy kluk, ale proste nepripada nam postizeny. Neni to nahodou tak, ze se spatne zapsal a uz se to s nim veze? Preci kdyby to s nim bylo tak vazne, psycholog to odhali, ne? Nejde mi o haneni skolky, hledam reseni jak z toho ven, preci kluka nebudu mit doma do 6 let :roll:

Dekuji a prosim anonym, uz tak jsem z toho spatna.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1391
3.5.21 20:08

Taky mam adhd syna, ale skvělou školku, asistenta nema a učitelky ho milujou, je to prý sveraz, hodnej, ale divokej. Jim to ale nevadí, našly si k němu cestu, umí ho zkrotit a nikdy si na nic nestěžovaly. Vždy jen „však vy víte, ale neřešte to, my si poradíme“. Od zari bude syn v jine školce, tak jsem dost zvědavá. Napřed bych to řešila vstricne, domluvou, kompromisem atp. Kdyby nepomohlo, tak hold razneji. Předpokládám, že kluka nemate přijatého na 2 hodiny, ale na celodenní nebo půldenní docházku, takže neexistuje, aby ho „nechteli“ brát na dyl. Proste musi, i když nechtějí. Pokud by domluvy nezabíraly, proste bych se oháněla papirama. My máme třeba ve školním radu, ze dítě má nárok na pobyt ve školce tak dlouhý, jak je stanoveno v rozhodnutí o přijetí. A tam dvě hodiny téměř jiste nemate, ze… kdyby nepomahalo nic, tak.holt změnit školku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 20:16

@Midaku Tohle mi nijak nepomáhá, ale děkuji za nazor, aspoň je vidět ze je v naši MS něco špatně, syn je přijat na celodenní docházku kterou i platím. Nevím jestli nezneuzivaji situace kolem corony, jsme oba s mužem doma a ja navíc na RD s mladším deckem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 20:18

@Midaku abych to upřesnila, váhám totiž jestli má smysl jít do konfliktu s ředitelkou, vždyť se všechny znají tak nevím jestli to spis neuškodí. Zítřejší zápis stejně nestihnu, leda bych musela zkusit nějaké přihlášení jinam uprostřed školního roku.

• Citovat
  • Nahlásit
10613
3.5.21 20:22

Ty už jsi tu jednou psala, viď? Pokud platíš celý den tak neexistuje, že syn bude chodit jen na dvě hodiny. V tomhle bych se do sporu s učitelkou klidně pustila, i tak se to dá řešit asertivně, ale obhájit svá práva. Pokud by to nepomohlo, obrátila bych se na zřizovatele školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
3.5.21 20:26

Jak na dvě hodiny? To je tam něco špatně, zkoušejí to na tebe. Může tak být samozřejmě celý den, nedej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 20:27

@Aduš8 Ano, psala. Zítra mám domluvenou schůzku s odpovědnou osobou u zřizovatele, protože i v SPC nad počínáním školky kroutí hlavou. V PPP mi zas řekli, at si moc nevyskakuju, ze takovéhle dítě bude vždy problem někam umístit :,( Přitom nám i známým se zda docela v pořádku, rozhodne nebi případ na fakultní školku kde mají 10 míst pro ty nejtěžší případy, tak to nechápu. Kdyby řekli co je za problem, muzu to řešit, ale takhle těžko.

• Citovat
  • Nahlásit
10613
3.5.21 20:34
@Anonymní píše:
@Aduš8 Ano, psala. Zítra mám domluvenou schůzku s odpovědnou osobou u zřizovatele, protože i v SPC nad počínáním školky kroutí hlavou. V PPP mi zas řekli, at si moc nevyskakuju, ze takovéhle dítě bude vždy problem někam umístit :,( Přitom nám i známým se zda docela v pořádku, rozhodne nebi případ na fakultní školku kde mají 10 míst pro ty nejtěžší případy, tak to nechápu. Kdyby řekli co je za problem, muzu to řešit, ale takhle těžko.

Ja bych třeba pochopila, kdyby ho tam brali na dvě hodiny ze začátku a postupně prodlužovali, aby si zvykl, ale tohle je fakt divný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
3.5.21 20:34
@Anonymní píše:
@Aduš8 Ano, psala. Zítra mám domluvenou schůzku s odpovědnou osobou u zřizovatele, protože i v SPC nad počínáním školky kroutí hlavou. V PPP mi zas řekli, at si moc nevyskakuju, ze takovéhle dítě bude vždy problem někam umístit :,( Přitom nám i známým se zda docela v pořádku, rozhodne nebi případ na fakultní školku kde mají 10 míst pro ty nejtěžší případy, tak to nechápu. Kdyby řekli co je za problem, muzu to řešit, ale takhle těžko.

No kdyby byl nějaký těžký případ, tak byste si toho určitě všimli i doma, to se nedá přehlédnout,🙂 na základě čeho má tedy to Adhd, nemáte ho v papírech napsáno susp. Tzn v podezření? V takto nízkém věku vám napevno diagnózu těžko někdo dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
3.5.21 20:44
@Anonymní píše:
@Midaku abych to upřesnila, váhám totiž jestli má smysl jít do konfliktu s ředitelkou, vždyť se všechny znají tak nevím jestli to spis neuškodí. Zítřejší zápis stejně nestihnu, leda bych musela zkusit nějaké přihlášení jinam uprostřed školního roku.

No zítřejší zápis v pohodě stihneš, ted je všechno online, večer vytisknes a vyplnis papir, ráno skocis k doktorce por razítko a nejpozději odpoledne můžeš házet obálku do schránky. Leckde to dvě poslat i do datovky a lotvrzeni od lékaře dost později. Nicméně zkus to ještě tam, kde jste. Chtít to, za co platíš, není žádný spor. Nemusíš tam na ně nastoupit jak nějaká megera přece. Můžeš se normálně zeptat, na základě čeho ti ho odmítají vzít na dyl než dvě hodiny a ze Teda budeš platit jen ty dvě hodiny a chceš na to nějaký papir. Nebo se zeptej na konkrétní problém, kvůli kterému ho nechtějí na dyl, a navrhni jeho řešení. Musíš být asertivní, klást velmi konkrétní otázky a na co jde, chtít pisemne potvrzeni. Ovsem je otázka, jestli ti to stoji za to. Pokud jsou učitelky blbky, můžeš sice dosáhnout svého, ale budou se ti pak vozit po dítěti… určitě bych to ale zkusila, však do jien školky lze přihlásit i jindy, při nejhorším až za rok, no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
669
3.5.21 20:47

Ma v doporučení z PPP napsané jen dvě hodiny ve školce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 20:52

@Tojsemja3 Nemá, aktuálně nemá ani papír z PPP, ani z SPC, tam na nej absolutně nemají čas a ještě tak půl roku mít nebudou, to mi řekli.

Bude mít papír od klinické dobre psycholozky, ta to na ADHD viděla velmi jasne a nepochybuji o ni ani o té diagnóze, ostatně na ADHD to viděli i to co ho pozorovali ve skolce z SPC.

Mne vadí jak s námi školka vymeta, a to je to prý pro nej nejvhodnější z blízkého okolí :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 20:54

@Aduš8 No, to je to, ze oni ted prohlásili ze po corone jede nanovo adptak. Jenže v září opět pojede adaptak tímto stylem, už poctvrty (poprvé při nástupu, podruhé při přeřazení, potřetí ted po corone)… už mě to s.ere… a to nechci nic moc, jen aby chodil na dopoledne :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 20:59

@Klara178 už jsem odpovídala @Tojsemja ze papír ještě není, ale určitě nejde o susp, dvě psycholozky se na tom shodly tento ADHD tam v nějaké míře je. Ale asi je netypický ADHD a dost chytrý (nechlubim se, konstatuju, protože ve 3.5 zkouší psát a napočíta slušněji než prvnak) takže hodně klame telem, nevím. Nechápu to, mají tam i jiné děti s problémy, tak proč neakceptuji jen mého syna. Skoro si myslím jestli to nebude i něco z povahy, co jim vadí, on umí být velice asertivni.

• Citovat
  • Nahlásit
11058
3.5.21 21:00
@Anonymní píše:
@Aduš8 No, to je to, ze oni ted prohlásili ze po corone jede nanovo adptak. Jenže v září opět pojede adaptak tímto stylem, už poctvrty (poprvé při nástupu, podruhé při přeřazení, potřetí ted po corone)… už mě to s.ere… a to nechci nic moc, jen aby chodil na dopoledne :cert:

Já bych jim prostě zítra ráno řekla, že ho vyzvednu po obědě, dříve to nejde. S úsměvem, bez emocí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat