Dcera jí vlasy

4604
17.6.13 08:46

dcera ji vlsy

Krasny den,
nemate nektera zkusenost s tim kdyz si dite trha vlasy a ji je? Dvouleta dcra si zacala trhat vlasy a jist.Uz to jednou deala a preslo to.Ted se mi zda, ze to dela vic. Zajdu k dr.co s tim. Jako jediny reseni me napadlo, ostrihat ji uplne na kratko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4854
17.6.13 09:01

Ahoj, zkusenost nemam, ale nasla jsem tohle: https://www.emimino.cz/…rhava-vlasy/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328
17.6.13 09:03

Mě to přijde jako obsedantně kompulzivní porucha, ale u takhle malýho dítěte :nevim:. Zkusím ještě něco vyhledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328
17.6.13 09:44

Našla jsem tohle (zdroj wikipedie):
Neurózy [editovat]- Funkční psychická porucha

• rozmanité projevy :
  1. tělesné - bolesti břicha, hlavy, zvracení, pomočování, obstipace
  1. psychické - fóbie, obsese ( nutkavé chování - 30× si umyje ruce )
  1. obojí

Příčiny neuróz:

1. dispozice - temperament, typ osobnosti, dosavadní zkušenosti, vývojová úroveň, nemoci, nesprávný typ výchovy, kritické vývojové fáze ( období negativismu )
  1. činitelé vyvolávající - konflikty, frustrace, psychická traumata, neúměrné požadavky

Projevy + příčiny

V kojeneckém věku - necitelná matka ( přehnaně úzkostlivá ) Projevy : poruchy příjmu potravy, poruchy usínání, zvýšená plačtivost

V batolecím věku- nepřiměřený negativismus, afekty, vyprazdňování, koktavost, fóbie, neurotické dumlání prstů, manipulace s genitálem, vytrhávání si vlásků, kousání nehtů

V předškolním věku - enuréza, enkopréza ( neudržení stolice ), obstipace, noční můry a děsy, bolesti břicha, bolesti hlavy

Školní věk - již zmíněné zvracení, tiky, nutkavé pokašlávání, školní fóbie, neurotické deprese ( může končit i sebevraždou ), zvýšená únava, hysterie

• děti s neurózou potřebují psychologa, psychiatra- někdy u dětí, kde problém je v rodině je nutná práce i s rodinou

Navíc to pojídání vlasů může být i nebezpečný. Může se ji z nich v žaludku udělat chuchvalec a to se potom musí řešit operativně, jinak to ven nepůjde.
Zajdi s ní k dr.,ten by už měl vědět, co dál.
Hodně štěstí a ať se co nejrychleji srovná. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4604
17.6.13 14:06

Holky díky, snad ji to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4823
23.7.14 20:05

@marki77 můžu se zeptat jestli to dcerku přešlo? moje dcerka to dělá taky je jí dva a půl roku a trvá to už docela dlouho namotá si vlasy na prsty a trhá po hrstích a pak si je dává do pusy.. ikdyž najde někde ležet vlas je jí jedno že není její a hned ho strká do pusy už z toho dost šílím a nevím co stím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
23.7.14 20:15

Pamatuju si, že jako dítě jsem to dělala taky, ale starší, byly mi tak 4 roky. Je to jedna z mých nejranějších vzpomínek. Jen já jsem si okusovala konečky. Ukončil to můj děda, který byl mistr na vyprávění příběhů a s ničím se moc nemazlil. Povykládal mi o jedné holčičce z Ameriky, tak staré, jako já, která málem umřela, protože se jí ty vlasy hromadily v bříšku a doktoři jí je z tama museli vyoperovat. Je to dost drsné a neříkám, že to musíte použít, ale na mě to zabralo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69067
23.7.14 20:57

@Šmušmu ja ale myslim, ze si to nevymyslel, ono to hrozi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bauli
23.7.14 21:02

@Petruszka to je trichotillomanie, psychická porucha která se normálně léči u psychologa, zkus se nejdřív poradit s pediatričkou, ale šla bych k odborníkovi. Nezažila dcerka nějaký větší stres? Není doma nějaká jiná „nálada“?

• Citovat
  • Nahlásit
4823
23.7.14 21:07

@Bauli nn zadny stres a nedela to ve vzteku ale proste jen tak nijak nad tim nepremysli asi si ani neuvedomuje ze to dela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bauli
23.7.14 21:09

@Petruszka tak zase dobře, že to nespustil žadnej stres, ale je to jen zlozvyk, každopádně bych to řešila, v pořádku to není a fakt si může ublížit :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2213
23.7.14 21:10

Bohuzel jsem skutecne cetla, ze vlasy jsou nestravitelne a hromaadi se v travicim traktu, rozhode bych sla k lekarce, zkontrolovat Uz bricho a resit to jezeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4823
23.7.14 21:12

@Bauli podle me je to fakt jen zlozvyk jako si nekdo kouse nehty nebo cuca palec.. musim upresnit ze je neji doslova jen si da vlas do pusy chvili ho cuca pak ho vynda a zahodi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10937
23.7.14 21:13

@Petruszka Radši to řeš včas, než se jí vytvoří bezoár v žaludku, to se potom musí odstranit operací(vlasy jsou nestravitelné a vytvoří takový chuchvalec v žaludku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10937
23.7.14 21:15

Aha, teď jsem dočetla, že je nepolyká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu