Dcera má špatné zuby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 09:54
Dcera má špatné zuby

Dobrý den,

moje skoro 20měsíční dcera má špatné zuby - stačí jí opravdu málo a zub se ulomí. Když jí byl v listopadu rok, zřejmě si ťukla do horní levé dvojky, která se jí začala kazit, zub postupně měkl a v lednu musel ven. Nevíme kdy, nevíme kde - podle zubařky to musela být opravdu velká rána, ale nic takového jsme nezaregistrovali - mohlo se jí to stát, když hlídaly babičky, ale nikdo nám nic nehlásil. Před týdnem si dcera hrála s taťkou a jemně si ťukla do levé horní jedničky hračkou. Zub je jí nalomil, zubařka natřela elmexem, ale během týdne zub úplně změkl a musel ven. Když ho šla trhat, jen o něj zavadila nástrojem a zub byl tak napěchovaný, že sám vylítl jak střela a zubařka ho ani nestačila chytit. Dcera má v puse díru jako vrata. Včera jsem zjistila, že jí chybí kousek zoubku - pravá horní dvojka. Už jsem z toho opravdu zoufalá. Byla jsem s ní celý den a nic nekousala, nikde se nebouchla. Zubařka má dovolenou. Jestli jí ten zub vytrhnou, tak ta zbylá jednička půjde brzy za ním. Setkal se někdo s něčím takovým? Jsem z toho opravdu špatná, já sama problémy se zubama neměla nikdy, netrpím ani na kazy a zuby čistím prakticky pořád. Partner měl jako malý hodně kazů, ale nikdy mu nic netrhali, druhé zuby má naprosto v pořádku.

Ptali jsme se zubařky, jak je možné, že je takhle náchylná a stačí jí fakt málo k problému. Zuby jí čistíme, nic sladkého nejí, protože jí to nechutná - sama o to nestojí. Pije vodu nebo čaje (čaje pytlíkované bez cukru), akorát její babičky jí jednou za čas koupí slazenou Dobrou vodu - tu malou lahvičku s pítkem - ale je to fakt výjimečně. Zubařka říkala, že je možné, že je to z nočního kojení, kdy se cukry během noci převedou na kyselinky, nebo že je možná nějaká dědičnost z generací před. Neměl jste někdo podobný problém? Nenašli jste něco, co by zuby jakkoliv posílilo? Z představy, že bude nějaké další 4 roky bez 4 předních zubů, nespím.

Děkuji.

Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21641 příspěvků 25.07.19 09:59

Šla bych na nějaké specializované pracoviště nebo k někomu kdo se zaměřuje na děti a řešila s ním i budoucnost, tohle není jen z nočního kojení (a tomu už vůbec nevěřím)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 10:00

Mame v rodine holcinu, ta byla ve 4 letech bez zoubku, kvuli velke kazivosti. Dostala male protezky aby se mohla najist, ale jinak je nosit nechtela. Ted je z ni 20ti leta slecna a zuby ma krasne. Bude to pro Vas asi peklo, ale zvladnete to :hug:. Ponechat anonym prosim

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 34623 příspěvků 25.07.19 10:17

Myslím, že nezbude nic než počkat na stálý chrup. Snad to bude lepší

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 10:24

@pikola To je právě vyloženě dětská zubařka, ale o specializovaném pracovišti uvažuji. Tímhle stylem se za chvilku ani nenají :(
Anonymní: Já se bojím, že už ty protézky nedělají, ona zubařka něco takového minulý rok říkala, ale musím se na to ještě optat. Děkuji za povzbuzení :hug:
@matkabagristy Doufám, že druhé zuby budou dobré :)

pazitka
Echt Kelišová 9861 příspěvků 25.07.19 10:34

Malá měla ve školce několik kamarádek, které byly bud bez zubu, ktere se jim vykazily, nebo měly uplně hnedé krcky.. taky bych ale vyrazila nekam, kde tomu rozumi a pomuzou vam, nez bude pozde!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 16:34

Tady neni na co cekat. Jak se k tomu stavi zubarka? Nezkouma? Nehleda reseni? Nebo jen mavne rukou, ze to bude ok, ze to ma dneska spousta decek a ty druhe zuby budou ok?
Taky jsme meli zubarku, co to zlehcovala, pak jsme se nahodou dostali do nemocnice a zubar tam malem zesedivel, kdyz zjistil, ze zubarka s tim nic nedelala. Ze jsme ted nemuseli resit zuby v takove mire. A ze to nebyla jen kazivost mlecnych, ale celkova porucha zubnich vrstev a nove zuby ji maji castecne taky.
Jsem strasne rada, ze jsme se nakonec dostali do nemocnice na specializované detske zubni, jinak by dite ted bylo uz bez minimalne 4 uz stalych zubu.
Nejen, ze chudak dite porad resi jen zuby, ale i nasledna naprava jde do spousty tisicu a s nejistou budoucnosti. V dospelosti pak bude mit taky jen potize a vsichni vime, jak neprijme je resit cokoli skrz zuby.
Takze najit nejakeho odbornika na vady a zkusit tam alespon konzultaci a jedno vysetreni. Je dost mozne, ze tihle odbornici budou mit narvano, protoze tech deti, co ma spatne zuby je dnes hodne velke mnozstvi, takze do trvale pece dalsi dite nevezmou.
Anonym kvuli inf. o zdravotnim stavu nezletilych.

Šarík T.
Nováček 10 příspěvků 26.07.19 00:23

Ahoj, to nebude jen tak, že se jí zuby lámou. Pokud by byly zdravé, je dost nepravděpodobné, že by se ulomily. Nejsou na nich kazy? Určitě by bylo fajn, zajít na jiné pracoviště, co vám k tomu poví. Jestli to budou kazy, stačí zuby opravit a máte vystaráno;-)

Váš příspěvek
Reklama