Rovnátka a problémy s jídlem

391
24.7.19 10:23

Rovnátka a problémy s jídlem

Ahoj, syn (8 let) dostal včera fixní rovnátka na horní patro. Nemůže teď nic sníst vadí mu tam každý drobeček, který se mu zasekne mezi rovnátka. Hned řve, že je mu to nepříjemný a má pocit na zvracení. Nemáte někdo zkušenost, přejde to nebo se mám poradit se zubařem? Díky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6797
24.7.19 10:31

Ať si propláchne, dr. asi nic jiného neporadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10074
24.7.19 10:32
@terka85 píše:
Ahoj, syn (8 let) dostal včera fixní rovnátka na horní patro. Nemůže teď nic sníst vadí mu tam každý drobeček, který se mu zasekne mezi rovnátka. Hned řve, že je mu to nepříjemný a má pocit na zvracení. Nemáte někdo zkušenost, přejde to nebo se mám poradit se zubařem? Díky :-)

Syn si zvykl po asi 5 dnech. Taky to nejdřív vypadalo, že umře hlady. Ale teda pocit na zvracení neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
24.7.19 10:36

Tak snad to přejde. Teď měl třeba broskev a zasekla se mu tam šlupka a než jsem to vyndala tím čistícím kartáčkem… Musím asi trochu přemýšlet nad tím jídlem, příště bez šlupky, nenapadlo mě to… On má asi trochu dávivý reflex, říkala to i doktorka na těch rovnátkách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6797
24.7.19 10:36

Co si pamatuju, tak první dny byly celkem bolestivé, tak jsem byla na přesnídávce, jogurtu a strouhaném ovoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1598
24.7.19 10:49

Zvykne si… A broskve a nektarinky jsou snad nejhorší jídlo s rovnatkama, ty jsem radši vůbec nejedla, když jsem je měla v puse :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
24.7.19 10:52

Zvykne si, jen doporučuju (minimálně teď ze začátku, než se naučí), nedávat např. jídlo s vlákny (ať už ovoce, ale i maso atd.), které se fakt nepříjemně omotají kolem rovnátek, když už by na to měl chuť, tak mu to fakt nakrájet na menší kousky, ať to nemusí kousat, ale třeba jen rozmělní jazykem o patro… Ono to navíc bude pár dnů i bolestivé a to je fakt člověk kolikrát jen o tekuté stravě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2552
24.7.19 10:53

Broskev a nektarinka mají vlákna a je to peklo s rovnatkama. První dny bych doporučila spíš kasovitou jemnou stravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
24.7.19 11:11

Díky za uklidnění :) Ja uz myslela, že budu volat doktorce, aby nám ty rovnátka sundali :D On je kluk tak trochu fiflenka :D A s tim jídlem pravda, ze nejdřív asi kasovite, než si zvykne… Je navíc ještě hubený a sportovec, pořád nejde lítá, tak se zase bojím, aby něco jedl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
24.7.19 12:35

Ahoj, měla jsem rovnatka 3 roky, horni i dolni patro. Po tydnu jsem si zvykla, vzdy po utazeni rovnatek to hrozne bolelo nejmin 2 dny. Jedla jsem bramboracku, kase, chleba bez kůrek, problém byl ukousnout nekdy i salam :lol:. Pro mamku bylo nekdy nemozne vymyslet svacinu do skoly. Hlavne nejist jahody, broskve, nezvykat zvejku (da se prijit jak na to), nekousat do jablka, i orisky nejsou moc fajn, kdyz se zaseknou. Vyhnout se tvrdym a lepivim vecem :D nekdy po utazeni byl problém vic otevrit pusu, nebo ji naspulit.
Ale ted mam krasne rovné zuby, stalo to za to. :D :D
Hlavne porad cistit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
24.7.19 12:41

Jeste k davivemu reflexu, mam ho hodne silny, proto me zubar vzdy upozornil, za na dalsi kontrolu si mam vzit kinedril. Protoze bude delat neco, co dele potrva. Takze jsem kolikrat kontrolu zaspala. :D
Jen na to vzpominam a boli me zuby :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7705
24.7.19 12:42

V osmi letech rovnátka???co to je blbost :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
24.7.19 12:49

Musí si po jídle čistit zuby. Mne zůstává špenát, brokolice, salaty, oříšky, maso. Lepsi je mit jídlo nakrájené na kousky, kousat jen stoličkami. Jinak ukousnout jablko je za trest, zůstane to zaryte vsude. Po utazeni to boli, ne hned ale v prubehu jednoho tydne potom, ale obvykle se da jist alespoň na jedné straně ust.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
24.7.19 17:01

Si zvikne. Mě to taky hned nešlo. Všechno jsem si krajela nebo strouhala. Kaše, jogurty, koblihy a jiné hodně měkké pochutiny, polévky omáčky. No prostě moc nekousat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
26.7.19 00:45

Ano, zvykne si. Žádný strach! Hlavně ať si pořídí jednosvazkový a mezizubní kartáček a každý den si zuby jednou důkladně vyčistí (může kartáčky používat samozřejmě i v průběhu dne k odstranění zbytků jídla). Opravdu to čištění je alfa omega, aby měl zuby po sundání rovnátek zdravé. Viděla jsem bohužel i případy, kdy zubař sundal rovnátka, zuby byly krásně rovné, ale úplně flekaté - zkažené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama