Dcera mi chce odejít do ciziny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 23:35
Dcera mi chce odejít do ciziny

Dobrý den, jsem zoufalá a nevím si rady. Dceři je sedmnáct, za dva měsíce 18. Loni o prázdninách byla s jednou kamarádkou na celé prázdniny v Americe. Už to se mi moc nelíbilo, ale nechtěla jsem ji to zakazovat a ta kamarádka tam má příbuzné u kterých bydlely takže bez dozoru nebyly. Jenže dcera si tam našla přítele. Přijela domů a celou dobu udržují vztah na dálku. O Vánocích za ním i byla. Nedělalo mi to starosti, protože jsem si myslela, že to do pár měsíců skončí, přece jenom vztahy na dálku :nevim: Jenže dcera mi teď přišla s tím, že se za ním chce odstěhovat :zed: Je o 9 let starší, vůbec ho neznám a chce mi odtáhnout moji holčičku někam do Ameriky :( Jsme z toho oba s manželem zoufalí, ale dcera si nedá říct a nechce si to nechat vymluvit. Nevím co mám dělat, ale nevím jak ji přesvědčit. Co si o tom myslíte a jak ji to mám rozmluvit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ocean.mama
Kecalka 243 příspěvků 26.05.19 23:43

Zkus ji presvedcit aby nejdrive on priletel do Cech, at ho skouknete. Treba z toho bude paf a buh vi jak to dopadne. Jako rozkazem uz ji nic nedas ale podle me tohle by byl kompromis a pak se uvidi

Moni0101
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 27.05.19 00:09
@Anonymní píše:
Dobrý den, jsem zoufalá a nevím si rady. Dceři je sedmnáct, za dva měsíce 18. Loni o prázdninách byla s jednou kamarádkou na celé prázdniny v Americe. Už to se mi moc nelíbilo, ale nechtěla jsem ji to zakazovat a ta kamarádka tam má příbuzné u kterých bydlely takže bez dozoru nebyly. Jenže dcera si tam našla přítele. Přijela domů a celou dobu udržují vztah na dálku. O Vánocích za ním i byla. Nedělalo mi to starosti, protože jsem si myslela, že to do pár měsíců skončí, přece jenom vztahy na dálku :nevim: Jenže dcera mi teď přišla s tím, že se za ním chce odstěhovat :zed: Je o 9 let starší, vůbec ho neznám a chce mi odtáhnout moji holčičku někam do Ameriky :( Jsme z toho oba s manželem zoufalí, ale dcera si nedá říct a nechce si to nechat vymluvit. Nevím co mám dělat, ale nevím jak ji přesvědčit. Co si o tom myslíte a jak ji to mám rozmluvit?

Bojim se, ze s tim moc nenadelate. Dcera se musi naucit urcite lekce a vy nejste schopni odhadnout jak budou probihat, nejste schopni ji to rozmluvit. Ja jsem se takhle nasim odstehovala za muzem nejdriv do Polska a pak do Norska. A ze se ze me stala lety hodne samostatna sobestacna zenska i kdyz ti chlapi uz jsou tatam… V Norsku je mi fajn a mam tu dva uzasne syny, takze to ztrata nebyla. Jen za temi rodici do Beskyd to mame trochu daleko a tva dcerka bude mit jeste dal. To je bohuzel zivot…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 02:07

At napred prijede do Cech (levna dovolena) abys ho poznala, tak to delaji i v Americe, a potom uvidis. Jsem zila v Americe 10 let, a to zalezi z jakeho statu je, jestli to je Africa-American, Hispanic/Lationo, jestli neni white trash, atd. U dcer to je horsi…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 03:30

Já bych s ní probrala také, jak to vidí s vízy. Dnes už se víza nedostávají jen tak, max na 6 měsíců, pak jen pracovní víza, ale člověk něco musí umět no a pak už jen sňatek s Americkým občanem. Žít nelegálně v USA už je dneska o hubu, vím to z vlastní zkušenosti, jsem tu takto 5 let není to žádný med a to je taky jeden z důvodů, proč se budu brzy vracet do Česka. Spoustu mých kamárádů už sebral imigrační úřad, zrovna před týdnem dalšího… Takže bych to úplně nezakazovala, ale spíš s ní probrala možnosti a ujasnila si její představu. Jinak samozřejmě je dobrý nápad pozvat přítele do Česka, ať ho poznáte. Anonymně prosím, citlivé údaje.

stock
Echt Kelišová 8647 příspěvků 27.05.19 06:30
@Anonymní píše:

Dcerku ti nikam tahat nechce, dcerka tam chce sama. Pokud je zamilovaná nebude brát ohled na pocity/hrůzu rodičů. Viděli jste ho alespoň na fotce? Víte jestli pracuje/čím se živí? Víte jak a kde bydlí? Nezakazuje, ono to stejné nepomůže. Neslo by kontaktovala pribuzne té její kamarádky? Třeba vedi o koho jde, třeba ho znají. Kazdopadne je nejlepší to s dcerkou v klidu probrat a zjistit, co vlastně o něm ví. A pozadat ji o jeho jméno a adresu. V dnešní době internetu není problém ho najít. Ne za zady dcerky, ale spolecne s ni. Potom ho pozvat k Vam na návštěvu a pokud máte možnost, sami se tam „kouknout“. Asi to zni hodně syrove, co říkám, ale je to vlastni zkušenost. Udělala jsem kdysi hodně dávno to samé, sice ne do USA, ale taky kus od ČR a nemam potřebu být anonymní. Jinak je tu hodně rozumna, neanonymni uzivatelka, ktera v USA žije, pracuje a má rodinu. A není tam nelegálně! Je v jiné situaci než Tvá dcerka, ale myslím, že by Ti podala nezkreslene informace o byti a ziti v USA.
Edit, třeba se tu sama objevi :)

kve-tinka
Kelišová 5133 příspěvků 2 inzeráty 27.05.19 06:52

A dcera ma uz dodelanou skolu? Kdo ji zaplati vizum, letenku? :think:

Caboverde
Kecalka 439 příspěvků 27.05.19 07:02
@kve-tinka píše:
A dcera ma uz dodelanou skolu? Kdo ji zaplati vizum, letenku? :think:

Jo, tohle by mě taky zajímalo. Především jaké má dcera nejvyšší dokončené vzdělání a čím se tam hodlá živit. V některých státech USA je plnoletost až od 21 let, i to je potřeba brát v potaz.

Netopirek
Echt Kelišová 9514 příspěvků 27.05.19 07:02

A ptali jste se dcery jak to chce udělat? Vízum, peníze… Co škola?
A on jí nikam netahá. Ona jde dobrovolně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 07:09

Moje dcera takhle odesla do Britanie. Odmaturovala, sbalila se - a sla. Taky tam mela pritele. Nenadelas nic. Za nohu ji drzet nemuzes. Porad lepsi, nez kdyby fetovala, nebo odesla a tys nevedela VUBEC, kde je. Prosim anony. Nebo smazat.

Hobitka
Kelišová 5502 příspěvků 27.05.19 07:17

Trvala bych na tom, at dcera dokonci v CR skolu. Chtela poznat nejdrive toho, za kym odjizdi. Se zbytkem nic neudelate :nevim:. Mne takto odesla 2 mesice po maturite sestrenice, sice do Evropy, ale za Arabem. Jsou spolu 22 let, maji tri deti. Vim, ze teta se z toho ze zacatku take hroutila, ale nakonec maji dobre vztahy.

prceek55
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 27.05.19 07:39
@Anonymní píše:
Moje dcera takhle odesla do Britanie. Odmaturovala, sbalila se - a sla. Taky tam mela pritele. Nenadelas nic. Za nohu ji drzet nemuzes. Porad lepsi, nez kdyby fetovala, nebo odesla a tys nevedela VUBEC, kde je. Prosim anony. Nebo smazat.

jenže furt lepší podle mě Britanie než Amerika.. v Britanii seš letadlem za chvilku i to nestojí tolik peněz oproti Americe.. já měla bráchu v Americe 3 roky a kdyby nepřiletěl on za náma do Čr aspoň jednou za rok tak bych ho celý 3 roky neviděla.. protože na letenku jsem si nebyla schopna našetřit 8o navíc v tý Americe je to celkově takové složité to žití skrz víza a tak :?

lucynka25
Echt Kelišová 9688 příspěvků 27.05.19 07:45

@Hobitka me takhle odejala kamaradaka za arabem do Tunisu a uz o ni nic nevim..jeji mama mlží :nevim:

Jinak snazila bych se, aby se prijel mladik predstavit aapon na tyden, aby jsme ho poznali..to je preci normalni :think:
Pote bych ji k tomu rekla svoje a treba jim dala i pozehnani.
A nebo bych se s tatkou sbalila a letela tam na kukacku a poznat jeho rodice :mrgreen:
Treba to. nakonec pro.ni bude dobry start do zivota, ale jak uz tu nekdo psal, zalezi jaky american a taky jaka cast Ameriky.

Treba vis jeho jmeno? Urcite ho bude mit v pratelich na soc. sitich, ze by jsi predbezne zkoukla jaky je :think:

lenka_
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 27.05.19 08:36

Zaladatelku chápu, protože jsem rodičům udělala to samé, také v 18 letech. A teď vidím na dceři, že je prostě po mě a už teď ve 14 letech ví, že po studiu odejde do zahraničí. Neodešla jsem do USA, ale na blízký východ a vrátila se za 5 let s manželem, kterého jsem tam potkala. Bylo to v době, kdy tady mobily teprve začínali, internet doma nikdo neměl, takže o mě skutěčně chvílemi nevěděli. Navíc já v té době uměla jen německy, sice plynule, ale na blízkém východě je to vcelku k ničemu. Tak jsem si přibalila do tašky anglicko-český slovník.

Táta mne tenkrát podporoval, ať jdu do zahraničí a sbírám zkušenosti. Máma to obrečela, strašně se o mě bála, zatímco já byla naprosto v klidu. Dva měsíce před odletem jsem musela psychologicky pracovat s mámou, povídat si s ní, ujišťovat ji o tom, že to zvládnu a že mě dobře vychovali. Brala jsem ji na nákupy věcí, které jsem si chtěla vzít sebou (kufr apod.). Nakonec to máma zvládla a nechala mne odletět. Měla jsem sebou pro jistotu dva pasy, kontakty na české zastupitelství, našetřené peníze a prostě vše důležité.

První práce, kterou jsem měla domluvenou nevyšla (hlídání dětí, bez podpory jakékoliv agentury, protože to v té zemi neexistovalo). Po 14 dnech jsem byla bez bydlení, bez práce, úplně sama a v cizí zemi. Navíc i bez jednoho pasu, který si zaměstnavatel půjčil, že si ho okopíruje. Od té doby jsem pas nikdy nedala z ruky a měla u sebe dostatek kopií. V tu chvíli jsem se musela o sebe postarat sama. hned po příjezdu jsem od zaměstnavatele dostala kontakt na české krajany, abych tam měla známé. Rodina, u které jsem byla, nebyla špatná, ale prostě jsme si nesedli a nakonec se rozěšli ne úplně v dobrém a hlavně mi nezaplatili ty dva týdny u nich. Ten kontakt, který jsem dostala mě zachránil tím, že jsem u nich mohla 3 dny zdarma bydlet než jsem si našla novou práci. V té chvíli jsem byla vděčná, že mi rodiče dali pár našetřených korun, ze kterých jsem žila prvních 6 týdnů než jsem dostala výplatu. Nezbylo mi sice dost na jídlo, došlo mi např. pasta na zuby apod., ale přechodně jsem to zvládla a hlavně to pro mne byla obrovská zkušenost, po které jsem byla úplně jiný člověk. Do té doby jsem nikdy nebyla úplně sama bez jakékoliv podpory, nucena spoléhat se jen na sebe. Potom už bylo vše v pořádku a jak jsem psala výše zůstala jsem tam necelých 5 let. A to byl blízký východ, arabská země, oproti té je USA v pohodě (resp. některé jeho části). Domů jsem přiletěla po 5 letech a už s manželem. Nyní ke spokojenosti rodičů žiji v ČR a manžel se plně integroval, nikdo na něm nepozná, že není čech. Jenže takový osud v době mého odletu nikdo nemohl vědět.

Být zakladatelkou, tak si s dcerou promluvím o tom, co ji čeká, aby si byla vědoma všech rizik. Na cestu bych ji pomohla klidně finančně, aby v případě problémů měla přístup k hotovosti a mohla se třeba vrátit domů. Ty sebe samu budeš muset uklidnit a spoléhat na to, že jsi ji dobře vychovala. Ona bude totiž plnoletá a může odejít. A pokud chce, tak to udělá. Letenka do USA v dnešní době nestojí, tolik co před např. 10 lety. V pohodě se tam dá letět s nízkonákladovkou pod deset tisíc korun, což bylo před deseti lety téměř nemožné.

Já se průběžně snažím pracovat s dcerou, aby si byla vědoma všech rizik. Momentálně máme téma drogy, které ji zajímá. Tedy zajímá po teoretické stránce, nedokáže pochopit, že je někdo bere dobrovolně nebo s nimi obchoduje. Tak toho využívám a bavíme se o nelegálním obchodě, rizicích, o tom jak je to zlé a jako příklad jsem jí říkala, např. o češce v Pakistánu.
Vím, že jednoho dne budu muset pracovat i sama se sebou, protože to obrečím, stejně jako kdysi moje máma.

Lalelale
Závislačka 4737 příspěvků 27.05.19 08:48
@Anonymní píše:

Neboj, pokud si dceru nevezme za manželku, dceři nikdo nedá vízum. Dostane maximálně esta na tři měsíce, pak už by tam musela být načerno. Jinak bych typka pozvala do Čech, to by dcera akceptovat mohla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama