Dcera - samý vztek a nic nového nechce

Anonymní
15.4.21 08:46

Dcera - samý vztek a nic nového nechce

Už si nevím rady. Dcera 19m se vzteká víc a víc. Kvůli každé blbině řve nebo brečí. Do toho ji skoro nic nebaví. A nechce zkoušet nic nového. Nočník nic, zkusit se sama oblékat taky ne. Nechci po ní, aby vše uměla hned, ale jen to zkusila a nechápu proč to pro ni musí být všechno takový problém? Snažím se z toho dělat zábavu, ukazovat, opakovat… Pořád jen ne a ne. Myslím, že jiné děti ty věci s nadšením zkouší a objevují svět, ale ona má problém prostě se vším. Nechce do kočárku, nechce do jídelní židličky, nechce si čistit zuby, nechce se nechat přebalit. Je to boj od rána do večera, hezkých chvil pomálu. Snažím se být milá a trpělivá, ale zároveň si stát za svým, když po ní něco chci a vysvětlovat proč to chci, ale nepomáhá to. Je to období vzdoru, nějaký vývojový problém nebo je prostě taková negativní povaha? Nemáte k doporučení nějaké knihy, kde bych našla tip na to jak se chovat k dítěti co odmítá všechno od rána do večera? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
957
15.4.21 08:57

Super je web dovychovat.
Za mě normální chování, nejsou ji ani dva roky, vysvětlování ještě s velkou pravděpodobností nechápe (některé děti ano, ale spousta v tomto věku ještě ne). Mě s e osvědčilo nechtit po ní to co ona nechce, obléknout ji můžu dáma, do 20 ji oblékat nebudu, dcera neměla zájem s e sama oblékat a obouvat a teď běda když ji já zapnu mikinu nebo boty. Netrvej na tom, že musí sama, však je ještě malá, ať si užívá hraní a nech ji samotnou objevovat. Za mě když mi dospělí netrvame na věcech, které nejsou extrémně důležité, tak k tomu děti dospeji sami, třeba o půl roku později ale přijdou na to sami a to je za mě super. Dcera, takhle s e mnou vyklizi myčku, už několikrát když jsem dojela, tak přišla podívala s eze mám prázdný talíř a odnesla ho do myčky 8o, nic takového jsem ji neucila a ani to po ní nechtěla.
Obdobi vzdoru je běžně období. Nebo netrvá věčně i když v některých chvílích má člověk pocit, že to neskončí. Obrnet se trpělivostí a bude dobře :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16530
15.4.21 08:58

Myslím, že v tomhle věku má na to úplný nárok. Dala bych jí na chvíli pokoj se všemi edukativními činnostmi nočníkem a oblékáním počínaje, vkládačkami a zvuky zvířaz konče. Nech jí objevovat svět po svém a nesnaž se ji vecpat do nějakých tabulek. Nechce do kočárku? Ok, tak jdeme do lesa, tam si může běhat podle svého. Nechce jíst? No tak ať nejí, hlady neumře :mavam: Je to jen období, za pár týdnů/měsíců na to budeš ještě s úsměvem vzpomínat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
15.4.21 09:01

Proboha je jí rok a půl. Tvoje vysvětlování vůbec nechápe. Nočník pravděpodobně taky ne. Prostě ji nech naopak nucením ji to zasekneš. Co je její oblíbená činnost co ráda dělá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
15.4.21 09:03

Jo ještě fakt neznám batole které miluje přebalování, čistění zubů převlékání všehno tohle je opruz a boj. Skoro všude. Fakt jí nebaví objevování když ji necháš co dělá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
15.4.21 09:13

Dcera byla v tomto období stejná. Nejvíce pomáhalo být venku a nechat ji tam blbnout. A nocnik? Ani omylem… Plenu jsme měnili ve stoje s revem. Zuby bojkot, tak jsme ji holt zalehli. Oblékání šlo jak kdy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16530
15.4.21 09:18

To je totiž takový ten vysněný svět mateřství - žena si představuje, jak bude její dítě hned v roce chápat, co mu říká, jak si s ním bude povídat, vysvětlovat a ono bude vděčné za klidnou maminku a udělá, co se po něm chce bez scén :P V 99 % případů to tak není a je to naprosto normální v batolecím věku. Ta dnešní honba za „dokonalým rodičovstvím“ mnohým úplně kazí ty nejkrásnější roky jejich dítěte. Jen proto, že někdo řekl, že tohle by si jejich dítě nedovolilo, nebo že támhleto by mělo už dávno umět.. Neškatulkujte. Hned vám bude lépe :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10598
15.4.21 09:54

Ja si tohle prožila u prvního a musím říct, že sice tohle období přijde u každého dítěte, ale v různé intenzitě a ta se liší opravdu podle povahy. Dcera je teď v tom samém věku a tyhle scény vůbec neznám, co se sebeobsluhy a hygieny týká. Zase vyvádí jinak. :D. Ale u syna to byl očistec, odplenkovat se mi ho podařilo až po 3.roce. Ale nervovala jsem se zbytečně. Ke všemu ostatními dospěl prostě sám od sebe. Dodnes ale věci, které neumí, nechce zkoušet a strašně pláče a vzteká se, když mu to nejde. Nesnáší neúspěch, všechno strašně citlivě prožívá. Zpětně si ale uvědomuji, že všechny tyhle nervy jsem měla jen proto, že jsem ze všech stran jen poslouchala, jak my jsme v tomhle věku uměli tohle a tamto a jakto, že on to ještě neumí. Strašně mě to stresovalo a úplně zbytečně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
15.4.21 10:34

Je to uplně normální.. já bych ji do ničeho nenutila taky mám doma vzteklouna a když ne tak to zkusím za pár dní.. hlavně se nestresujte :) Když jde o zuby nebo o přebalení atd tak jsem neustupná ale je fakt, že když nechce jíst v jídelní židličce tak má stoleček s židličkami a tam se nají…možná vás zkouší co vydržíte a je to jen období.. hlavně přeji pevné nervy určitě bude brzí lepe..:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
15.4.21 10:42

Mam o měsíc starší holku a ze by se mi dařilo ji něco naučit…to fakt ne. Nechce sama jist, nechce nočník, oblékání mě ještě ani nenapadlo zkusit. Umí si sundat cepici, to zdatne trénuje celou zimu… jak dřív rada četla knížky, teď je trhá. Zvířátka uměla, porad je teda umi, ale odmítá říkat, opakovat… má teď prostě asi něco zábavnějšího na programu, než moje rodičovské ambice… věčně to trvat nebude a nemá cenu ty děti teď drilovat, jen se jim to znechuti, přitom oni sami na to můžou přijít o chvíli později. Navíc je fakt mala, nemůžeš po ni ještě nic moc chtít..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
15.4.21 11:28

Zakladatelko, nebaví ji objevova… nnebo ji nebaví, co po chceš Ty? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16382
15.4.21 11:34

Takže když ji vypustís na zahradu/do parku/ do lesa/pokojíčku tak ji nic nebaví? Když ji necháš otevřený skříňky v kuchyni, tak ji nic nebaví?… Tak určitě. To, že ji nebaví to co po ni chceš ty není překvapivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16382
15.4.21 11:39

Kluk ma taky cca 20 měsíců. Hraje si hezky sam, je šikovný, umí si sam nasadit čepici a rozepnout bundu/mikinu. Skvěle mi rozumí, rád mi podává věci v kuchyni (hrnce, panvicky, pribor, varecku..) nosí brambory a cibuli. Ráno mi donese ponozky, abych už teda jako vstala laskavě… Ale do niceho ho nenutím.

A ano prebalit z pokakane plinky nechce, zuby cistit jak kdy, ale pak drží, často nabízím „odměny“. Taková z nouzecnost. Když si obujes boty, pujdeme na odrazedle ven, když se půjdeme domu, třeba už bude táta doma… Když si vycistis zuby, půjdeme spinkat… Mě to nic nestojí a on se těší na to co bude potom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
15.4.21 14:27

Mám doma stejně starou dceru a má to podobně.
Zuby si tedy čistí sama, to ji baví. Když mi na něco řekne že ne, tak ji nenutím. Nechám ji dělat to, co baví jí. Nočníku si taky nevšimne, tak ji do toho netlačím. Venku ji baví pískoviště, tak trávíme čas na pískovišti, houpačky, klouzačka…
Vzteklá je teda dost, když ji něco nejde hned, tak s tím hned praští a vzteká se. Je to prostě takové období, přejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat