Syn 20 měsíců nespolupracuje.

5
13.4.21 13:37

Syn 20 měsíců nespolupracuje.

Dobrý den, mám strach abych něco nezanedbala. Výpíši tady pár bodů co syn 20 měsíců dělá a nedělá:
1. Na 18 měsíční kontrole nám doktorka řekla že má svoji hlavu a proto nám posunula test na autismus o půl roku.
2. Už asi od jeho cca 5 měsíců se vzteká u všeho co mu nejde. Např. Když se učil pérovat na kolínkách a nešlo mu to. Teď se vzteká po každé, když není po jeho a dobrovolně (když má hračku v ruce) nedá.
3. Nedokážu mu nastavit hranice co smí a co ne. Pořád si dělá co chce. Bojím se že mi za chvíli přeroste přes hlavu.
4. Hrát si umí jenom takovým způsobem že s ním musíme házet do vzduchu nebo ho honit po bytě. Hračky ho skoro vůbec nezajímají.
5. Směje se jenom na lidi v televizi. Na nás jen když s ním děláme kraviny.
6. Učení aby sám jedl je nemyslitelné. Jídlo by jen rozmzmazával po židličce a jedl by minimálně.
7. Většinu dne mám pocit že mě vůbec nevnímá co mu říkám.
8. Když si s ním chci hrát nebo mu ukazovat obrázky v knížkách tak dělá ze tam nejsem a když pak potřebuji vařit, tak mě skoro nepustí k lince. Pořád se věší za linku a kouká co dělám.
9. Když jsme venku na hřišti, děti ho nezajímají ani prolézačky ani skluzavky. Nejlepší zábava pro něj je vylest co nevýš a tam chodit do kola nebo jist kameny. :,(
Vím že většina z vás mi napíše že je to normální a že prostě jen potřebuje čas ale jsem z toho už celkem nervózní a chtěla bych vědět jestli existuje něco co bych měla dělat. Nějaké rady, typy nebo cvičení. Předem děkuji za odpovědi popř rady :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3014
13.4.21 13:44

Začala bych tím, že mu nastavím hranice a koupím učící věž, aby viděl na linku (nám stačila židle přistavená k lince). Vše ostatní je normální, byť otravné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26163
13.4.21 13:48

Nojo, dítě poznává hranice a taky zkouší co jde. K vaření mu přisuň židli nebo kup učící věž, sice bude bordel, ale bude klid. Nás takhle myje nádobí. Teď si vezme židli a sám si ji přisune, takže musím dávat bacha co kde je. První dítě třeba nezajímaly knížky vůbec, druhé ano. To je každý dítě jiný. pro mě osobně je tohle od roka do tří nejhorší období, kdy dítě ještě nemá rozum ale chce všechno :mrgreen:
Jinak když se vzteká začnu knucet taky, nebo odvedu pozornost jinam. S jídlem jí většinou rukama, protože nabrat nebo napíchnout trvá moc dlouho, ale když chce tak pár soust sám zvládá. Nás třeba nemluví, spíš mi přijde, že prostě nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2202
13.4.21 14:09

Bohuzel je opravdu moc brzo, poradne diagnostiky cehokoli se delaji az pozdeji. Chova se takto konzistentne u vsech? Co babicky, pratele atd? Nas syn je taky priserne tvrdohlavy, takze vim jak to je hrozny, doktorka nam odkladala (nekolikrat) test zraku ve 3 letech. Taly jedl spis jen rukama, hodne tomu pak pomohla skolka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
13.4.21 14:11

Mam stejně starou dceru a stejně se i chova. Je to naprosto normální. Otravný, ale normální. Na hřišti zásadně chodí po zidce sem a tam. Hraje si tak, ze něco da do misky, vysype, dá, vysype… chodí tu s krabici na hlavě nebo skáče s motorkou na gauči. Cokoliv není po jejím, trepe se, lehne si na zem, řve… když ji chci cokoliv cilene učit, ignoruje mě a dělá si, co chce. Mluvení nic, plínky nic, samostatné jezeni nic… přesto si myslím, že je to šikovná a v rámci možností i hodná holka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.4.21 14:20

@Helca83 ano chová se takto pořád. Sem tam má i světlejší chvilky. Asi to bude tou tvrdohlavosti :zed: s tím se asi nedá dělat nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.4.21 14:22

@Midaku je úleva vědět že v tom nejsem sama. Děkuji moc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
13.4.21 14:27

@Rolanna jsou to tvrdohlavy a zvidavy deti. Nic špatného nebo nenormálního na tom není. Nevím, jak přesně se tvůj syn chová, to nejde vystihnout v pár větách, ale v tomto věku je stejne na jakékoliv závěry brzy. Já bych u dcery našla nějaké rysy něčeho, ale teď nemá cenu to řešit. Mam ještě syna, co úplně v pořádku není, a jeho chování se s chováním dcery absolutně nedá srovnávat. Takže teď jsem v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2202
13.4.21 14:31

@Rolanna Je to tezky a zenska si pak pripada priserne vid. Znam to… takove ty vystajlovane hodnoucke deti co si na pisku samy stavi babovicky a chteji kapesnicek na umyti rukou pred svacinkou… takove taky nemam :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1504
13.4.21 14:55

@Helca83
Mě by zajímalo, kde zijou :D takové ty maminky co namalovane, nacincane, v podpatcích tlačí jednou rukou kočárek se spicim miminkem, druhou vedou stejně nacincane 2-4 lete ditko, ve třetí nesou odrazedlo a čtvrtou zvládají telefonovat. Potkávám je a mívám z toho strašný pocit, obzvlášť cestou z hřiště/lesa, kdy mi v kočáru vriska špinavé dítě a já jsem spinava taky až za ušima ze zápasu s nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.4.21 14:56

@Helca83 vím že děti se nemají porovnávat ale je to těžké když všechny moje kamarádky mají děti zhruha stejně staré +-par měsíců a všechny se zdají být úplně někde jinde.

@Midaku děkuji asi jsem jen potřebovala vědět že v tom nejsem sama. A smekám před vámi že to se synem zvládáte :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
13.4.21 20:24

Mám čerstvě 19 měsíční dvojčata, jsou narozeni o měsíc dřív, takže jako kdyby jim bylo 18 měs. Vztekají se taky…když jim něco nejde, nebo když jim z postýlky/ohrádky vypadne hračka, nebo když jim hračku vezme ten druhý, to je normální. Co se týče jídla, tak když jim dám lžičku, tak i zvládají dát do pusy jídlo, ale je to takové neohrabané, takže asistuji. Taky se dívají na linku co tam je, pozorují a když z dálky vidí, že připravuji pro ně jídlo/mlíčko, tak už křičí ham, nebo piští a skáčou radostí. Ale jinak když jim řeknu ty ty ty! když dělají něco co nesmí, tak poslechnou, nebo na chvíli poslechnou a pak zase dělají lumpárnu a smějí se tomu. Chápu když se zeptám kde je třeba nějaká hračka, nebo kde máš vlásky, oči. Spolupracují při převlékání (dají ruku, nastaví nohy). Myslím, že rozumí dost, ale třeba s mluvením je to takové nijaké. Dr říká, že je to normál, že umí tak cca 10-15 slov včetně nějakých zvuků, tak nevim…Taky se smějí na televizi, hlavně na reklamy, třeba na tu od Dedoles jak tam skáčou ty myši nebo co to je :D, na nás se teda smějí taky, vyjdařují normálně emoce. Knižky je zajímaj jen chvíli, sice si v nich i ukazují, ale pak je i okusují a tak různě. Já bych mu dala čas, ja malej ještě:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1936
13.4.21 21:30

@Blueangel111 proboha, dedoles má uspech i u nás :lol: strašný. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
14.4.21 14:01

U nas uplne to same u syna 17 mesicu az tedy na to ze neji kaminky ale i to se stalo.
Navic nas syn nemluvi a nerozumi, nereaguje na jmeno (obcas jo)nikdy nema hlad, u jidla neposedi porad se zveda, skace, chce dolu. Jeste mame toho spoustu…
Resim to s pediatrickou od 15 mesicu, v kvetnu (18 mesicu mu bude) jdeme na diagnostiku k detskemu psychiatru. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
14.4.21 22:30

@Khalia to s tím mluvením jsem do příspěvků zapomněla napsat. Pořád jakoby žvatlá a říká jen tata nebo mama. A rozumí většině věci co mu říkáme. U nás je to spíš o tom že prostě nechce poslouchat nebo dělat zrovna co chci já.. Nám to takle řekla doktorka. A řekla že u těchto dětí je to s výchovou trochu složitější. S jídlem to máme podobné ale snažím se mu dávat oběd až když opravdu vím že má hlad a je to o dost lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat