Rust zubu - horor, kdo taky zazil?

1022
12.4.21 15:01

Rust zubu - horor, kdo taky zazil?

Musim se vypsat aspon tady, jsem uz fyzicky a psychicky uplne na dne. Dceri behem 10 mesicu vyrostlo uz skoro 16 zubu a je to peklo. Od listopadu rostly stolicky, ted horni a dolni spicaky najednou. Mate taky nektera zkusenost jako my? Dcera kazdou noc hystericky jeci bolesti, nekolikrat se stalo, ze jecela az tak ze malem omdlela, nemohla popadnout dech. Od doktorky mame povoleno davat kazdou noc nurofen, no ani ten nekdy nepomuze. Je to fakt peklo. Nekdy se vzbudi o pulnoci a do 5 do rana rve a rve. Dneska presne byla ta noc. S manzelem nam to uz taky skripe, oba jsme vycerpani. Jeste nas cekaji 4 stolicky. Nekdy premyslim, ze snad druhe dite jedine omylem.

Sorry za prispevek co nema hlavu ani patu, ale muselo to ven, mam dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2386
12.4.21 15:09

Tuhle zkušenost nemám, ale pamatuj si, že nejhorší byly ty první zuby, to bylo mimo takové nevrle. Ty poslední zuby už nějak zvládla, že jsme o tom ani nevěděli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
12.4.21 15:15

@klenott Zažila jsem to samé…zuby peklo…po tom, co vyrostly všechny, mám doma jiné dítě…nepomohlo nic, jen t9 vydržet :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
12.4.21 15:15

@Beckyttine5 promin, ale kdyz mi nekdo rekne, ze o zubech ani nevedeli, tak mam chut vrazdit :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
12.4.21 15:18

@Julinka 18 zazili jsme asi 3 tydny, kdy nerostl zub zadny a to normalne spala celou noc, byla hodna, hrala si sama, neplakala… Jsem se bala jestli ji neco neni :lol: No, je mi jasny, ze musime vydrzet. Ja jsem si potrbovala jen ulevit, vypsat se z toho.. nekdy uz mi tecou nervy a zakricim i na ni i kdyz nechci :oops: to vycerpani je hrozny. Jsem stastna, ze doktorka nam povolila ten nurofen, tak aspon se obcas trochu vyspime..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
12.4.21 15:20

Taky máme peklo. Musis vydržet víc ti asi neporadím…taky dáváme Panadol kapky, většinou je do půl hodiny klid…Tak se drz, zuby vyrostou a budeš mít klid :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
12.4.21 15:35

Syn mel taky v roce 16 zubu…rostlo mu to od 4 měsíců i několik naráz. Mel na daních uplne jakoby cysty. Naplněné tekutinou s troškou krve…doktorka tenkrát rikala ze to musí hodne bolet a taky jsme dávali čípky. Ale on teda nejecel. Mel „jen“ opruzeny zadek. Jecela dcera, které rostly normalne a bohužel se nedalo delat nic, než počkat až vyrostou. Davala jsem paracetamol čípky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
12.4.21 15:43

@Půáček tyjo tak to je taky sila.. No my teda davame obcas nurofen kazdy den i mesic v kuse, jsem z toho nestastna ale jinak to nejde.. Kolikrat jsou matky striktne proti lekum, dlouho jsem se s tim trapila, ale kdyz to pomaha…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63573
12.4.21 16:11

@klenott mám, už 2×, bylo to pekelný. Zkus homeo, popř calgel, dávat fakt léky na bolest.. Mě to čeká teď s nejmenším potřetí, no su zvědavá.. Už je pár proběhlých noci, ale zatím jen tak zlehka pobekava.. Čekám, kdy to přijde. Bude mu půl roku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
12.4.21 16:14

@martina.se hele nezabira nic, zkousela jsem vsechno. Ja vim, ze ty leky na bolest nejsou nic extra super, ale mame to posvecene od doktorky a spat musime vsichni tri aspon trochu… obcas ani to nepomaha… i tak se budi v noci minimalne 5×. Bez toho je vzhuru kazdych 15 minut nebo se vzbudi v 1 a do 5 rve… to nedavam, klidne to verejne priznavam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63573
12.4.21 16:25

@klenott drž se.. Tohle je asi nejhorší možné období :hug: pamatuju, kolik noci jsem prochodila s prostředním v šátku, padala jsem únavou na hubu.. Je to velká zátěž.. Možná fakt ještě zkusit ty čípky, jsou silnější, rychleji zabírají..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3125
12.4.21 18:40

Ahoj, dceři je 7,5 roku a tam nebyly žádný prdíky, koliky, bolení zubů atd. Její bráška si to vše „užívá“ asi za ní. Bude mu 10 měsíců a ty první měsíce byl po nocích křik skrz bříško. Jak se to začalo srovnávat, tak byl chvíli klid a nastoupily zoubky 🙄 Cca v 8 měsících první a jede to teď po více kusech a přijde mi, že nic nezabírá. Teďka pár nocí za sebou skoro nespí, přes den taky extra nic a je mrzutý a uplakaný. Nejlépe mu je u mně v náruči, což ale nejde celý den 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2386
12.4.21 20:18
@klenott píše:
@Beckyttine5 promin, ale kdyz mi nekdo rekne, ze o zubech ani nevedeli, tak mam chut vrazdit :lol: :lol:

To jsem rozhodně neřekla, psala jsem, že nemám zkušenost s tím, co popisuješ.. U obou dětí jsme věděli o těch prvních zubech, co rostly do toho roku a půl, to byly děti podrážděné, v noci hůře spaly, kricely, ale trvalo to u každého zubu pár dnů, max tak 10, pak byl zase chvilku klid. Vždy jsem se desila, kdy zase něco poroste, ale ty druhé stoličky uz byly v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
16.4.21 18:24

@klenott starší je 6,5 a ted ji rostly stolicky, šestky. Neni zadne bebicko, ale i ona za mnou asi 3× prisla se slzickama, ze ji to moc boli a at ji dam tabletku. Tak si rikam, kdyz to bolí tyhle vetsi a ti nam to řeknou, jaké to musí být pro ty mrnavce, co si neřeknou a jen placi…takze ja tedy proti čípku na bolest rozhodne nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat