Dcera večer zlobí a nespí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 22:34
Dcera večer zlobí a nespi

Zdravím :) holky zkušenější prosím poraďte mi co s dcerou 4,5let. Mám zlaté dítě-usměvavé, poslusne.. Dokud nepřijde večer :lol: posledních pár měsíců je to vždy peklo… Uložím ji, přečtu pohádku, pomazlim a odcházím z pokojíčku. To vždy v sedum hodin, dcera ale usne ve finále až kolem desáté hodiny. Po tají chodí po tmě po pokoji a přestěhovava hračky atd. Chodím ji tam pořád usmernovat, ale zabere to asi na deset minut. Když už z ní nekdy fakt rostu, jdu ji uspat a ona stejne ne a ne usnout. Uspavam treba hodinu a půl… Po celém dní bych taky potřebovala večer chvilku pro sebe a ne ji hlídat za dverma nebo uspavat nesmyslně dlouhou dobu :nevim: teď posledně jsem dole vyskladavala myčku a myslela jsem že už spí, dojdu se na ni podívat a v pokoji všechno polite od pití, vše rozházené atd. Ale Nejvíc co mě trápí, že do školky vstává v šest hodin..to ji přece nemůže stačit ten spánek? Každý večer se opakuje ten samý scénář, už jsem taky unavená a ráda bych šla spát dřív jak v deset :roll: manžel už toho má plné zuby, věčně nevyspany do práce, vstává před čtvrtou hodinou :roll: teď jsem před porodem a úplně se děsím toho jak budu takto uspavat dvě děti :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 14009 příspěvků 16.01.19 22:37
@Anonymní píše:
Zdravím :) holky zkušenější prosím poraďte mi co s dcerou 4,5let. Mám zlaté dítě-usměvavé, poslusne.. Dokud nepřijde večer :lol: posledních pár měsíců je to vždy peklo… Uložím ji, přečtu pohádku, pomazlim a odcházím z pokojíčku. To vždy v sedum hodin, dcera ale usne ve finále až kolem desáté hodiny. Po tají chodí po tmě po pokoji a přestěhovava hračky atd. Chodím ji tam pořád usmernovat, ale zabere to asi na deset minut. Když už z ní nekdy fakt rostu, jdu ji uspat a ona stejne ne a ne usnout. Uspavam treba hodinu a půl… Po celém dní bych taky potřebovala večer chvilku pro sebe a ne ji hlídat za dverma nebo uspavat nesmyslně dlouhou dobu :nevim: teď posledně jsem dole vyskladavala myčku a myslela jsem že už spí, dojdu se na ni podívat a v pokoji všechno polite od pití, vše rozházené atd. Ale Nejvíc co mě trápí, že do školky vstává v šest hodin..to ji přece nemůže stačit ten spánek? Každý večer se opakuje ten samý scénář, už jsem taky unavená a ráda bych šla spát dřív jak v deset :roll: manžel už toho má plné zuby, věčně nevyspany do práce, vstává před čtvrtou hodinou :roll: teď jsem před porodem a úplně se děsím toho jak budu takto uspavat dvě děti :roll:

Dávala bych ji spát později, třeba v osm, a odpoledne ji pořádně prohnala na čerstvém povětří. Čtyřleťák vždy hůř usíná, když odpoledne sedí doma. Sedí je špatný pojem, nevydrží v klidu sedět, pokud nemá v ruce mobil.

scentini
Závislačka 3578 příspěvků 16.01.19 22:39

Jezis, to je jsk u nas. Mam k tomu jeste 5 mesicni. No neporadim, jen soucitim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 22:41

@Russet my jsme právě hrozně vylitana rodina, pořád venku se psama, odpoledne po skolce trávíme na zahradě praci, dcera si hraje venku se zvířaty, nebo na prolezkach s detma sousedů, doma odpoledne není snad nikdy :roll: máme velký pozemek jezdí na něm na kole atd… Celý den jev zaprahu, proto zlobí jen večer :nevim:

tini
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 16.01.19 22:41

A nespi v poledne ve skolce?To by tomu odpovidalo.Pokud ne,tak je to pretazenim.Ani uplatit se neda,aby lezela?Udelat tabulku,odskrtavat okenko za hodny vecer a za 7 vybarvenych odmena?Ma klidny rezim 2 hodiny pred spanim?Nekouka moc do tabletu?Zkusit navecer vychazku?Bylinky nebo homeo?Jen tak zkousim navrhy…

warita
Echt Kelišová 9368 příspěvků 3 inzeráty 16.01.19 22:43

Koukala jsem na nejake dily supernanny a ta radi: ulozit ditko do postele, pomazlit, precist pohadku, oznamit, ze ted se spi a odejit z pokoje. Kdyz dite vstane, ulozit zpatky do postele, oznamit, ze se spi a odejit. A tak pokracovat, dokud dite nepochopi, ze z te postele vstavat nebude. Neustoupit, protoze to je cesta do pekel.

Samozrejme podpurne metody typu: unavit co to jde a dat spat az v 8, to taky pomuze.

Šarlota4
Extra třída :D 10440 příspěvků 16.01.19 22:44

Davala bych ji spat ve 20:00 v tech 6 ti vstane. Kdyz se unavi vyspi se po O ve skolce. V 7 mi prijde brzo.

Russet
Extra třída :D 14009 příspěvků 16.01.19 22:44
@Anonymní píše:
@Russet my jsme právě hrozně vylitana rodina, pořád venku se psama, odpoledne po skolce trávíme na zahradě praci, dcera si hraje venku se zvířaty, nebo na prolezkach s detma sousedů, doma odpoledne není snad nikdy :roll: máme velký pozemek jezdí na něm na kole atd… Celý den jev zaprahu, proto zlobí jen večer :nevim:

Tak že by byla přetažená? Ale moje sestřenka nechodila spát dřív jak v jedenáct. Teď se to přehouplo a je teda větší spáč.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 22:45

@tini ta tabulka mě už napadla že zkusím, ale obávám se, že ji je to jedno. Úplně ji to vecer ovládá, ožíva a rozebrala by celý pokoj… A dopoledne ve školce spí, ale tam musí spát všechny děti :( tablet nevlastní.

Russet
Extra třída :D 14009 příspěvků 16.01.19 22:45
@warita píše:
Koukala jsem na nejake dily supernanny a ta radi: ulozit ditko do postele, pomazlit, precist pohadku, oznamit, ze ted se spi a odejit z pokoje. Kdyz dite vstane, ulozit zpatky do postele, oznamit, ze se spi a odejit. A tak pokracovat, dokud dite nepochopi, ze z te postele vstavat nebude. Neustoupit, protoze to je cesta do pekel.Samozrejme podpurne metody typu: unavit co to jde a dat spat az v 8, to taky pomuze.

Já toto nepraktikuju. Večer máme své rituály. Čtu pohádku a povídáme si. Odcházím, když zavře oči. Do puberty to dělat nebudu. Dnes usnul až v 9 :roll:

laducha
Generální žvanilka 22084 příspěvků 16.01.19 22:46

Mám podobnou „hvězdu“ doma, nepomohlo nic. Včera jsem ji nahnala spát v 9, o čtvrt na 12 8o šla na WC, s tím, že nemůže spát. A to jsme se šly před spaním projít, asi 2 km. Nejvíc energie má večer, kolikrát usnu dřív, než ona. Chodí do 4. třídy, nevím, jestli pak ve škole nespí na lavici :think:
Ve 2 letech přestala spát po obědě, ve školce neusnula nikdy. Jela si svých 14 - 16 hodin.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 22:47

@Šarlota4 už jsem zkoušela dávat i v devět, ikdyz už sem sama padala na hubu… Usla o půlnoci..je to fakt horor

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 22:48

@laducha paneboze, vidím, že může být ještě hůř :D ne je to fakt horor, ten kdo to nemá doma neumí si představit. Clovek nemá ani pomalu žádný i tím i život, ani večer chvilka klidu. Divím se, že jsem stihla otěhotnět 8o

Meduňková
Stálice 68 příspěvků 16.01.19 22:49

Tak si ji vemte k sobě do postele a běžte spát obě v osm. Syn měl taky takové období, prostě chtěl být se mnou, a nebo jsem ho dávala spát později, až v devět, prostě bez stresu, žádné nucení.

anupati
Kelišová 6584 příspěvků 16.01.19 22:51

Já mám vyzkoušeno, že když dám dítko příliš brzy - třeba v 19,tak se tak rozjede, že usne v 21:30 a ještě podobně, jak popisujes.Kdyz dám v 20 do postele s tím, že čteme atd. a odejdu 20:30 tak 20:35 spí. Nevstavame teda v 6…ale přijde mi to podobný princip - jde do postele předčasně. Zkusila bych dát později, uvidíš jak ráno vstane.Tim,že spí ve školce případnou únavu Edit:Čtu že jsi zkoušela.. tak jedině tam chvíli posedět,než se opravdu sklidni a usne.

Příspěvek upraven 16.01.19 v 22:53

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >