Dcera x bývalý manžel

Anonymní
23.11.20 19:09

Dcera x bývalý manžel

Prosím o Vaše názory na to, jak se mám zachovat.
Jsem docela na dně a nevím co mám dělat. Jsem léta rozvedená mám dvě dět 15 a 8 let ve své péči. Jejich otec si je bere každý druhý víkend tím způsobem, že si je v sobotu dopoledne vyzvedne a v podvečer mi je vrátí domů totéž v neděli. Čas s nimi tráví většinou u svých rodiců/ jsou rozvedení/. Bývalá tchyně žije sama a je to taková hodně „svá“ bytost. Podstatné je, že je decentně řečeno velmi nečistotná její domácnost vypadá a smrdí, tak že se člověku chce zvracet jenom, co tam vstoupí. Ona sama je cítit na sto honů s dětmi si v životě nezahrála hru, nepřečetla jim knížku, nebyla s nimi na žádném výletě, nikdy je nepohlídala. Děti k ní nemají prakticky žádný vztah a logicky se tam nehrnou. Bývalý tchán je svým způsobem ještě horší před měsícem, začal dětem zničeho nic vykládat jak já jsem špatná a hrozná a že jsem zavinila náš rozvod/ nezavinila- manžel si v době mého těhotenství našel milenku a týden po porodu nás opustil/Starší dcera přijela domů úplně vyklepaná, mladší to všechno tak nějak vytěsňuje. Tchánovi jsem napsala SMS, ve které jsem se proti jeho chování slušně, ale důrazně ohradila. Dopadlo to tak, že vůbec nereagoval, ale další víkend hned mezi dveřmi dceři vynadal, že je hnusná udavačka a že už ji nechce vidět. EX se dcery vůbec nezastal.
Dcera je citlivá, vnímavá, hodná a absolutně bezproblémová. Ex manžel má docela silně homofobní názory, kdo si myslí něco jiného než on je blbec, je velice snadno ovlivnitelný, má extrémně negativní pohled na život a na svět. Mě nesnáší a komunikuje se mnou jenom když něco potřebuje a chce on jinak mi neodepisuje a nezvedá telefony.
Nadcházející víkend mají být děti s otcem. Dcera /15/ se před chvílí rozplakala, že s ním být nechce, ale z nějakého důvodu mu to nechce říct- chápu jí.
Mám apelovat na dceru, aby to otci prostě řekla? Pokud mu to řeknu já nebude to vůbec brát vážně a nic dobrého z toho nevzejde.Nebo máte nějaký jiný návrh co s tím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29160
23.11.20 19:13

Já bych to otci řekla, nenechávala bych to jen na dceři. Nedovedu si představit tam trávit čas a nutit k tomu mladou holku. Proč nejdou radši někam na procházku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1527
23.11.20 19:16

Ahoj, je uz dost velka na to, aby mu to sama rekla,. Dospeli se chovaji jako pokrytci a radeji vse dusi v sobe a pak jsme na prvnich mistech v Evrope v infarktech. At mu zkusi navrhnout, at se treba nekde projdou nebo, manzel nema svuj byt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16129
23.11.20 19:20

Tohle bych na dceři asi nenechávala, nedokáže mu to sama říct…řekla bych mu to, když by ona u toho byla, aby se mohla když tak přidat a cítila v tobě oporu…o samotě s otcem si myslím, že mu to neřekne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1527
23.11.20 19:24

Davej ale pozir, jestli mu to reknes ty, aby se to proti tobe neobratilo. Byvaly te muze obvinit ze lzi, protoze nemusi chapat, ze jeho dcera za nim nechce a uz vubec, pric by mu to tedy sama nerekla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
23.11.20 19:25

Dcera má 15, žádný dítě to už není. Má svůj vlastní názor, tak ať ho projeví. Však u toho můžeš jako máma být a podpořit ji. Chtělo by to asi pomoct jí zapracovat na sebevědomí :think: Do budoucna se jí to bude moooc hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
23.11.20 19:30

Uf, ani nevim co poradit, ale s otcem bys mela mluvit ty, patrne v dcerino pritomnosti. Ale jak nejlepe by to melo probehnout, netusim :nevim:

Tchyne ma sve problemy, ale tchan to je jak dedek ze zleho snu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 19:34

Holky děkuji za reakce. Asi jsem vypíchla to, co není úplně nejpodstatnější- omlouvám se.Ona s ním totiž nechce být i kdyby k prarodičům nejezdili. Nejsou jenom tam, bývají i u otce na zahradě, nebo na firmě. On žije v domě svojí přítelkyně a ta naše děti nesnáší a prostě je vyštípala. Dcera je na svůj věk dost vyzrálá/není to jenom můj názor, říkali mi to i učitelé/ a prostě jí čím dál tím více vadí otcův alibistický vztah k nim jako dětem, nastavení priorit, názory a celkový postoj k životu, neochota nebo neschopnost se za ně postavit/ před partnerkou, ex tchánem…/, to že pro ně nemá slušné zázemí, kde by trávili společný čas, což u něj není otázka peněz přílmy má nadstandartní…

• Citovat
  • Nahlásit
9950
23.11.20 19:35

Těžko říct, ale spíše bych se přiklonila k verzi, ale ať mu to dcera řekne sama, ale v tvé přítomnosti, ať ví, že má oporu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2926
23.11.20 19:38
@Anonymní píše:
Holky děkuji za reakce. Asi jsem vypíchla to, co není úplně nejpodstatnější- omlouvám se.Ona s ním totiž nechce být i kdyby k prarodičům nejezdili. Nejsou jenom tam, bývají i u otce na zahradě, nebo na firmě. On žije v domě svojí přítelkyně a ta naše děti nesnáší a prostě je vyštípala. Dcera je na svůj věk dost vyzrálá/není to jenom můj názor, říkali mi to i učitelé/ a prostě jí čím dál tím více vadí otcův alibistický vztah k nim jako dětem, nastavení priorit, názory a celkový postoj k životu, neochota nebo neschopnost se za ně postavit/ před partnerkou, ex tchánem…/, to že pro ně nemá slušné zázemí, kde by trávili společný čas, což u něj není otázka peněz přílmy má nadstandartní…

Ty už jsi tu nedávno psala kvůli Covid. Tak když má dost peněz, ať si pronajme garsonku a tam si může děti 1× za 14 dní vodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 19:54
@jita22 píše:
Ty už jsi tu nedávno psala kvůli Covid. Tak když má dost peněz, ať si pronajme garsonku a tam si může děti 1× za 14 dní vodit.

Je to škrt a nic si pronajímat nebude i když by možnost měl a za příznivou cenu.

• Citovat
  • Nahlásit
1527
23.11.20 20:16

Zakladatelko, ani nevíš, jak ti rozumím, já totiž mám to samé, ale dcera musí mít odvahu a říct mu to sama. Jak je na tom ta mladší, chce za ním chodit? A bude za ním chodit, když nepůjde ta starší? Opravdu se může stát, že tě pak začne tahat po soudech (mám to taky tak), pak začnou vyslýchat holky (ty naše už nechtějí pořád někomu něco vysvětlovat) a můžeš narazit taky na někoho, kdo ti začne vyhrožovat, že pokud za otcem děti nechtějí, tak jim to nařídí soud a musí jít, třeba i násilím. Moje děti se z toho vzpamatovávaly dost dlouho a řekly, že už nikomu nic vysvětlovat nebudou. Byli jsme s bývalým u mediátorky a ta řekla, že se ji podařilo přesvědčit i holčičku, kterou zneužíval vlastní otec, aby si k němu našla cestu a navštěvovala ho, takže nebude problém přesvědčit naše dcery. No, nepodařilo se ji to, tak dětem řekla, že je přinutí soud a musí jít. Byla na ně dost naštvaná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 20:58
@karinka píše:
Zakladatelko, ani nevíš, jak ti rozumím, já totiž mám to samé, ale dcera musí mít odvahu a říct mu to sama. Jak je na tom ta mladší, chce za ním chodit? A bude za ním chodit, když nepůjde ta starší? Opravdu se může stát, že tě pak začne tahat po soudech (mám to taky tak), pak začnou vyslýchat holky (ty naše už nechtějí pořád někomu něco vysvětlovat) a můžeš narazit taky na někoho, kdo ti začne vyhrožovat, že pokud za otcem děti nechtějí, tak jim to nařídí soud a musí jít, třeba i násilím. Moje děti se z toho vzpamatovávaly dost dlouho a řekly, že už nikomu nic vysvětlovat nebudou. Byli jsme s bývalým u mediátorky a ta řekla, že se ji podařilo přesvědčit i holčičku, kterou zneužíval vlastní otec, aby si k němu našla cestu a navštěvovala ho, takže nebude problém přesvědčit naše dcery. No, nepodařilo se ji to, tak dětem řekla, že je přinutí soud a musí jít. Byla na ně dost naštvaná

Asi jsme tak trochu na jedné lodi…Absolvovali jsme asi 3 sezení na rodinné terapii. U soukromé psycholožky zorganizoval to ex poté co odmítl mnou zařízené mediační centrum.On si to ovšem představoval tak, že tam bude s dcerou docházet sám a já se toho vůbec nezůčastním. Na což jsem nepřistoupila a bez ohledu na jeho přání a názor jsem se od prvního sezení zúčastnila. Paní psycholožka byla dost překvapená, když me tam poprvé viděla, a děkovala mi, že jsem přijela. Dovedu si představit co jí o mně navykládal a co si od toho všeho sliboval- že za ty prachy p. terapeutka přesvědčí dceru, že to jak se k ní chová nextka vlastně není nic tak hrozného a že by to měla kvuli tatínkovi překousnout 8o :roll:. Což se v průběhu těch 3 sezení i do určité míry potvrdilo.Po třetím sezení ex terapeutce za přítomnosti nás všech včetně dcery oznámil, že je to celý na h…o a že končí :mrgreen:
Nemůžu říct, že by ta terapeutka byla vyloženě špatná a na jeho straně, ale říct v té době 13 ti leté holce, která si dobře pamatovala okolnosti rozpadu rodiny, že by měla mít zájem na tom, aby byl tatínek šťastný…to mě teda poněkud dostalo :roll:.
Jinak jsem v klidu. Po soudech on se tahat určitě nebude, to mnohem raději přesvědčí sám sebe, že já jsem děti proti němu naočkovala, nemá cenu to hrotit a hodí si nohy na stůl :?

• Citovat
  • Nahlásit
16129
24.11.20 07:12

@karinka No tak nutit mi dceru, aby chodila za někým, kdo jí zneužíval…tak vezmu něčím po hlavě i mediátorku..to snad není možné…a doporučila bych jí, ať se nechá zneužívat a následně chodí s pachatelem na kafe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2687
24.11.20 07:26

Děti 15 a 8 - tak to jsi s tím homofobem a ve všem špatným člověkem s rodiči horšími než bezdomovci vydržela celkem dlouho a ještě chtěla mít druhé dítě. Nebo se to jako mávnutím proutkem otočilo po rozvodu? To si takhle chodíš s klukem, on se chová homofobně, každý kdo s bím nesouhlasí, je blbec, přijedeš na návštěvu k jeho rodičům, matka smrdí na sto honů a ty si řekneš - to je on, mého srdce šampion.

Co ti tak asi radit. Děti jsou vás obou, s tím nic nenaděláš. Starší je ve věku, kdy už si může rozhodnout, zda k němu bude chodit, kdyby to bylo tak hrozný, lze to dát k soudu a upravit styk.
Jinak to taky můžeš brát, že je to pro ně dobrá zkušenost do života, aby si pečlivěji rozmysleli, s kým chtějí zakládat rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat