Nezvládám platit

29
6.11.20 06:52

Nezvladam platit

Dobre rano, chci se zeptat jak jste resili kdyz, jste nezvladali platit pujcky? Moji blbosti jsem na sebe nabrala pujcky kdyz jsem byla s pritelem na auto, nabytek a vrazeni nejakych dluhu, ted jsem sama, a uz resim jestli mi to nekde slouci, ale prozatim mi to nevyslo skousim jeste u ruznych bank, u me banky mi to nevyslo musim mit jedine spoludluznika abych dosahla slouceni a splatku abych to umela platit.Vim moje blbost tak prosim bez blbych narazek, ale za dobre rady budu vdecna.Tak se ptam resila jste to nektera?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
870
6.11.20 06:59

Stejně takto dopadla kámoška- půjčila příteli a teď taktak splácí. Doporučuji si načíst weby jako Bezdluhu a Financer a postupovat podle nich. Obecně sepsat výdaje vs příjmy a najít kde se dá ušetřit(plyn voda kouření atd). Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60923
6.11.20 07:06

@misiicka hlavně komunikovat s těmi, kde to máš sjednané.. Jinak sloučení, najít druhou práci, jako poslední možnost insolvence :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
6.11.20 07:11

Zkusit prodat něco z toho, co jsi nakoupila? Pokud to nutně nepotřebuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17515
6.11.20 07:14

Nejdi si dobrýho finančního poradce, aby ti s tím pomohl, ale dřív než budeš v registrech. Pak s tím už nenadělá nikdo nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4504
6.11.20 07:27

Určitě dobrý finanční poradce. Koukám že jsi z Opavy. Znám dobrého pána z Ostravy, opravdu šikovný. Napiš mi do zprávy zda máš zájem. Nebudu to tady psát veřejně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
6.11.20 07:31

Ahoj, možná trošku pomůžu, možná rozvířįm vody…
Je to už pár let, co jsme se točily v kruhu dluhů a nebylo to tím, že bychom chtěli vše nejdražší a hned, nebo si chtěly užívat a pak děj se vůle boží. Od rodičů jsem odešla se dvěma taškama a šla bydlet sama, pak jsem si našla přįtele, nyní manžela, postupem času přišly dėti, bydlely jsme v podnájmu. Tįm, že jsme nic neměly, nábytek, nádobí, pračku, ledničku, základní věci pro děti, výbavičku, kočár apod.jsme to řešily taky půjčkama, časem jsme v tom lįtaly až po uši. Přesto jsem nikdy nelitovala, že jsem z domu odešla, protože moje dětství a dospívání s macechou bylo něco tak strašnęho, že bych to nepřála opravdu nikomu, odchod byl pro mě vysvobození. Finančně nás nikdo nepodporoval a to ani rodiče z manželovi strany, tím myslím nėjaký finanční obnos, jak se říká pro začátek…Vše jsme vyřešily před několika lety insolvencí. Bylo to sice 5 let tvrdého odříkání a žití ze životního minima, ale opět nelituji.Ten pocit, že Ti nezazvoní na dveře exekutor, nepříjde žádná obálka s návrhem k soudu, je k nezaplacení a máš také klidné spaní.
V dnešní době, je zadlužená každá rodina a nikoho neodsuzují, že si půjčí apod. nikdo z nás neví, z jakých poměrů a za jakých okolností do dluhové pasti vlítnul, to jen pro ty, kdo insolvenci odsuzují.
Tady jsem napsala jen slabý „nástřel“jak a za jakých podmínek jsme do toho vletěly my s manželem.
Jak jsem psala, je to už pár let, nyní jsme bez půjček, s dobře placenou prací a kupujeme pouze to, naco si našetříme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
6.11.20 07:36
@toma0105 píše:
V dnešní době, je zadlužená každá rodina

Hele, fakt není, věř mi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1246
6.11.20 07:40

@toma0105 promiň, ale nepochopím, že když nemáte ani ledničku, si porizujete děti (asi několik děti) :roll: to je fakt průšvih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
6.11.20 07:41
@Julča001 píše:
Hele, fakt není, věř mi.

Stojím si za tįm, že je, pokud nemáš rodiče milionáře nebo nezdědíš majetek. Hypotéku má pomalu každý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1246
6.11.20 07:41
@Julča001 píše:
Hele, fakt není, věř mi.

Taky nejsme zadluzeni ani kacku. To fakt není žádná omluva ani důvod, proč si dal vesele půjčovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1246
6.11.20 07:44
@toma0105 píše:
Stojím si za tįm, že je, pokud nemáš rodiče milionáře nebo nezdědíš majetek. Hypotéku má pomalu každý.

Jak si za tím můžeš stát? Nám nedali rodiče nic, fakt nic. Hypo nemáme ani žádnou dalsi půjčku a nikdy neměli. Ale to je marne to vysvětlovat asi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
6.11.20 07:47

@toma0105 my taky nic nikde nedluzime, čekáme druhé dítě a přestavujeme barák. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4504
6.11.20 07:47
@Terez001 píše:
Jak si za tím můžeš stát? Nám nedali rodiče nic, fakt nic. Hypo nemáme ani žádnou dalsi půjčku a nikdy neměli. Ale to je marne to vysvětlovat asi.

Jste našetřeli na dům, na byt?? Bez hypo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
6.11.20 07:49
@Terez001 píše:
@toma0105 promiň, ale nepochopím, že když nemáte ani ledničku, si porizujete děti (asi několik děti) :roll: to je fakt průšvih.

Přečti si co jsem napsala…můj příspěvek není jen o ledničce a mimochodem mám dvě děti a toto se začalo dít před více jak 20lety, nepatřím do skupiny, kde bych nadělala děti, nepracovala atd. Jenom ten rozjezd mého odchodu z domu nebyl nejlepší a holt jsme do toho spadly.Fakt už jsem dost stará nato, aby mi někdo říkal co jsem měla dělat dřív, jestli děti nebo lednici, o tom můj příspěvek není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama