Dcera začala chodit na nočník

149
24.5.16 14:45

Dcera zacala chodit na nocnik

Ahoj maminky, ty co mate uz odplenkovane deti, potrebuji poradit co dal. Dcera sama od sebe zacala chodit na nocnik, vycura se i vykaka, ale kdy si hraje nebo ma kalhotky a teplacky, tak se vycura do kalhot. Asi nema cas myslet na curani :D samozrejme vysvetluji a vysvetluji. Treba dnes sla v poledne spat, tak dostala plenku, a za chvili na me krici mami mami, sundanou plenku a ze ji nechce. Tak jsem ji dala kalhotky, ale cela postylka pak byla pocurana. Tak na spani ji jeste plenku dam. Nevim, jak by jste postupovali dal? Diky za vase nazory a rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64697
24.5.16 14:53

@Macik555 na spaní bych koupila tréninkové kalhoty - je to plína, která se nasazuje jako kalhotky, případnou nehodu dítě cítí.. :think: a chválit za každý úspěch atd.. ono to na začátku trvá, než si pokaždé řeknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8516
24.5.16 14:53

Dceři jsme vysvětlili, že plenku na polední spaní necháme, dokud nebude týden suchá, pak bude bez plínky. S nočním spánkem stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4686
24.5.16 15:28

Ze začátku je dobre posílat tak nejdyl po 1,5 hodině, trvá to docela dlouho, nez si řeknou sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
24.5.16 16:22

Dobrá dcerenka :palec: Plínu bych jí nedávala, to je krok zpět. Spíš protičurací podložku, igelit pod prostěradlo a před spaním vyčurat, po spaní ihned na nočník.
Vydrž, ono se to spraví.
A přes den ji prostě organizuj na nočník, pokud si neřekne. Děti zapomínají ve hře.
Vysvětlování ti bude k ničemu, pokud teda není tříletá a výš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
24.5.16 16:52
@martina.se píše:
@Macik555 na spaní bych koupila tréninkové kalhoty - je to plína, která se nasazuje jako kalhotky, případnou nehodu dítě cítí.. :think: a chválit za každý úspěch atd.. ono to na začátku trvá, než si pokaždé řeknou.

myslíš třeba pampers pants? V nich dítě nehodu cítí? Já jsem myslela, že to funguje jako klasické plíny, akorát, že jsou natahovací. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
24.5.16 19:56

Maly je 21 mesicu, chvalime chvalime. Ty pampers pant jsme meli, ale to jeste na nocnik nechodila. Jinak mi prijdou stejne jako klasicke pampersky. Jinak prosteradlo s tenkym igelitem mam, a funguje jelikoz matrace byla sucha :palec:. Vysvetluju ji to, jelikoz moc dobre vsemu rozumi :) budu ji vice pripominat nocnik. Dekuji za rady. Hezky vecer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
24.5.16 19:57
@martina.se píše:

Jake treninkove plinky myslis? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3395
24.5.16 20:04

@Macik555 tak nas malej sice u hrani nezapominal a chodil od zacatku sam temer bez nehody, ale nesmel mit teplacky ani slipy. Proste jsem ho nechavala behat s holou prdkou, kdyz bylo chladneji, mel teple ponozky a delsi svetrik a holou prdku a chodil si pekne sam. Jak jsem mu nasadila teplaky, pustil to do nich a trvalo celkem dlouho, nez se naucil curat na nocnik i s teplackama..

Tak zkus treba taky tu holou prdku ;-) u nas to fakt takhle slo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
24.5.16 21:06
@veronika6913 píše:
@Macik555 tak nas malej sice u hrani nezapominal a chodil od zacatku sam temer bez nehody, ale nesmel mit teplacky ani slipy. Proste jsem ho nechavala behat s holou prdkou, kdyz bylo chladneji, mel teple ponozky a delsi svetrik a holou prdku a chodil si pekne sam. Jak jsem mu nasadila teplaky, pustil to do nich a trvalo celkem dlouho, nez se naucil curat na nocnik i s teplackama..Tak zkus treba taky tu holou prdku ;-) u nas to fakt takhle slo :-)

Jo presne takhle to taky delam. Bylo do vcerejsiho dne hezky, tak to byla nahulata ale prave dnes se ochladilo tak jsem ji nechtela nechat naholo tak jsem zkusila teplacky a hned to bylo v nich. No nakoupila jsem klasicky kalhotky a budeme to dal zkouset, tak jsem zvedava jak ji to pujde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
24.5.16 21:06
@veronika6913 píše:
@Macik555 tak nas malej sice u hrani nezapominal a chodil od zacatku sam temer bez nehody, ale nesmel mit teplacky ani slipy. Proste jsem ho nechavala behat s holou prdkou, kdyz bylo chladneji, mel teple ponozky a delsi svetrik a holou prdku a chodil si pekne sam. Jak jsem mu nasadila teplaky, pustil to do nich a trvalo celkem dlouho, nez se naucil curat na nocnik i s teplackama..Tak zkus treba taky tu holou prdku ;-) u nas to fakt takhle slo :-)

Jo presne takhle to taky delam. Bylo do vcerejsiho dne hezky, tak to byla nahulata ale prave dnes se ochladilo tak jsem ji nechtela nechat naholo tak jsem zkusila teplacky a hned to bylo v nich. No nakoupila jsem klasicky kalhotky a budeme to dal zkouset, tak jsem zvedava jak ji to pujde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64697
25.5.16 07:21
@Macik555 píše:
Jake treninkove plinky myslis? Dekuji

to se dá koupit - natahuje a stahuje se to jak kalhotky, zachytí to případnou nehodu, ale dítě ji bude cítit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64697
25.5.16 07:24
@kaarcuulkaa píše:
myslíš třeba pampers pants? V nich dítě nehodu cítí? Já jsem myslela, že to funguje jako klasické plíny, akorát, že jsou natahovací. :nevim:
:palec: jj, například toto… ony fungují na jiném systému, takže to není jak u klasických plín, že je dítě suché.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
25.5.16 10:53

Jen připomínka… Pampers Pants NEJSOU tréninkové, jsou to normální plínky, jen kalhotkového tvaru. (Teď jsem se byla kouknout, abych si byla stopro jistá, že nelžu - opravdu je tam napsáno „až dvanáct hodin sucha“ ;) )

Tréninkové kalhotky - jejichž zásadní vlastností je, že dítě v nich cítí mokro a pozná tak, že je cosi v nepořádku - jsou např. tady: http://www.obchod-latkovepleny.cz/…olini--bile/?…
(Neznamená to, že tyhle nějak doporučuju - je to jen první vhodný odkaz, který jsem našla.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
25.5.16 10:56

Malý taky chodil na nočník jen když byl nahatý ( jen tričko, případně ponožky ), když jsem mu dala slipy nebo tepláky tak je počural ( asi si myslel že má plenu ), takže hodně dlouho chodil doma nahaty, než to vychytal a pak jsem postupně přidávala vrstvy, nejprvné volné kratasy ( aby se necítíl jako v pleně ), pak volné tepláky a nakonec když je vychytal tak zpět slipy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat